Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A rizs miért nem egészséges...

A rizs miért nem egészséges mikor a japánok csak azt eszik, mégis sokáig élnek nem kövérek, nem betegek? Azért mert nem esznek gyümölcsöket? Vagy genetika?

Figyelt kérdés
Paleo életmódot folytatok elég régóta, csak hamarosan Japánba utazom es elkezdett érdekelni ez a kérdés. Meg ha már ott vagyok szeretnék japán ételeket enni ( sok rizs es hal ) de nem tudom hogy egészséges e vagy sem, vagy meghizom e tőle vagy tartom a súlyom, vagy maradjak a paleonál vagy ugyanolyan egészséges a japán konyha úgyhogy mindegy... Eléggé össze vagyok zavarodva, mit gondoltok?
2013. máj. 29. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egészséges, én is sok rizst eszem és nem hízok tőle :)
2013. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kis mennyiségű rizst esznek csak, ezért nem híznak. (Bár ott is, mint mindenhol a világon egyre több az elhízott ember.) A halakban omega-3 van, ami szív- és érrendszervédő. Plusz, kevesebb zsíros húshoz jutnak hozzá. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy az idősek is sokat mozognak, és nem tunyulnak agyban sem, mert sokat olvasnak, társasági életet élnek.
2013. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Másold le az egész életmódot, és akkor nem lesz gond a rizzsel. Egyébként meg igen. A keletiek ismerik a cukorbetegség kezelését. Ez összefügg a rizsevéssel.
2013. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!
2013. máj. 29. 23:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a media, meg "halivud" teszi az emberek agyaba, hogy a japcsik csak rizst esznek es ezert nem latsz kover japant.


Nem esznek annyi riszt, mint amit hiszunk, viszont annyi szemetet sem, amennyit a nyugati emberek (sultkrumpli, lisztes fozelek, zsiros husok, hamburger, shake stb) meg az egesz mozgaskulturajuk jelentosen kulonbozik mas orszagok nepeitol, ezert nem hiznak es ritka koztuk a daganatos megbetegedes.


Egy kutatas viszont azt allitja, hogy pl. az Amerikaba koltozott japan nok ugyanugy mellrak veszelyesek lesznek, mint amerikai notarsaik, holott generaciokra visszamenoleg nincs mellrakos beteg a csaladjukban... ezek a nok semmin nem valtoztatnak, kiveve az etkezesuket...

2013. máj. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!