Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni a paleoról?

Figyelt kérdés
10 hónapja csinálom. Azóta lefogytam 64-ről 55 kg-ra, 170 cm magas nő vagyok. Elmúlt az alergiám, idén nyáron egyáltalán nem szedem a gyógyszert, tök jól vagyok. És nagyon jól érzem magam. Miért nem tudják az emberek elfogadni, hogy nekem így jó? Én nem akarom őket rábeszéni hogy legyenek paleok, akkor ők miért akarnak lebeszélni róla? Meg mindig azt kapom, hogy olyan sovány vagy, nem vagy beteg? Miért beteg az aki sovány? Nem is sovány, normális testalkatú vagyok.
2013. jún. 13. 12:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Én nem féltem aki paleózik - hús, zöldség, magvak, tulajdonképpen minden tápanyag megvan ami kell.

De azt nem hiszem el hogy ha végig ettél volna hüvelyeseket, mittudomén soványtúrót, akkor most allergiás lennél vagy kövérebb. Sőt ha kb 20grammal kevesebb zsírt és 50grammal több magas rosttartalmú szénhidrátot ettél volna, némi gluténnel, akkor is ugyan ott lennél súlyban, egészségben mindenhogy. A világ dietetikusainak túlnyomó része szerint is, a legtöbb praktizáló edző szerint is.

De a hagyományos diéta nem divat, kell hozzá valami sztori, valami közellenség ,valami életérzés. De végül is én még senkit nem próbáltam meg lebeszélni, feltéve hogy ez most nem számít annak. Ez csak a véleményem amit néha leírok, ettől még a Paleó is jó és működik, a káros divatdiétákkal Dunát lehetne rekeszteni de ez kivétel a károsság alól.

2013. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem a paleolittal van a gondjuk, hanem hogy lefogytál. Ilyenkor sokan irigyek, mert nekik nincs hozzá elég akaraterejük. Ne foglalkozz velük, engedd el a füled mellett.
2013. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Vagy mert le akarnak húzni az ő szintjükre, vagy mert jót akarnak - és meggyőződésük hogy az a jó amit ők csinálnak, például hogy tejet isznak. Ez magyarázható a tejipar hatalmas marketing befolyásával. Tehát neked a beteg, allergiás ember azt fogja tanácsolni, hogy egyél tejet. Nem fog elgondolkozni azon, hogy ő a tejtől beteg, mert a hatalmas reklámkampány kizárta a fejéből annak a lehetőségét hogy a tejtől beteg lehet. Tehát az ilyen (átlagos, megtévesztett) emberek szemében a paleó egy hiányos, értelmetlen táplálkozás irányzat. Ki van ölve az emberekből a logika. Nem tudják összekapcsolni a táplálkozást betegségekkel, mert beléjük van vésve hogy a tej/gabonafogyasztás mindenképpen csak jó lehet. Tehát szerintem csak jót akarnak neked. Az más kérdés, hogy egy laikus a korlátozott ismeretei alapján rosszul ítéli meg a helyzeteket, és ahelyett hogy magát féltené okkal mondjuk téged félt. Az hogy vissza akarnak húzni a rosszabb eset. De ez is emberi jellemvonás.
2013. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
ilyenkor a legjobb az, mikor egy láncdohányos, kávéfüggő és szendvicseket, tésztát zabáló egyén oktat ki, mi az egészséges és mi nem.
2013. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Komolyabb fogyás után majdnem mindenki egy kicsit összeesettnek néz ki. Nem csak azok szerint, akik ismerik és tudják milyen volt előtte, hanem azok szerint is akik nem ismerték korábban. Ez a fogyással jár, van akinek a haja is hullik, de ha ugyanilyen étrend mellett tartani fogod a súlyod, akkor megint jobban fogsz kinézni.
2013. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

utolsó: pár éve 103-ról 78-ra fogytam. Nem kellett túlhajszolni: kajának semmi nasi, melegétel az szinte mindig valamiféle rizs volt csirkével vagy nem zsiros hússal. nekem is mondták h összeestem pedig nem. semmi bajom sem volt, tök jól éreztem magam. csak az emberek megszokják az embert ha duci és furcsa lesz utána.


kár hogy aztán szép lassan visszahíztam... :(


25f

2013. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Julie S ***** válasza:
80%

Én azt vettem észre, hogy sokan kritikaként élik meg azt, hogy egy paleós másképp eszik, mint ők. Rögtön magukra veszik és úgy könyvelik el, hogy mi kritizáljuk az ő étkezési szokásaikat a mi, normától eltérő szokásainkkal.


Egyébként meg az emberek jó része nem sovány és azt hiszik, hogy a fogyáshoz és a vékonyság fenntartásához nagy akaraterő kell és nem ehetsz elég szabadon, valószínűleg sanyargatod magad (az ő képzelgéseik szerint). És ami még fontos, nincs ahhoz szokva az emberek szeme, hogy rengeteg sovány embert látnak... így aki mégis az, annak biztosan valami baja van, hiszen kilóg a sorból. Főleg, ha előtte "normálisan" nézett ki és ezután vált sovánnyá. Ami valójában nem is soványság, csupán a normális testsúly. De ezt magyarázd meg a más látványhoz szokott többségnek... :D Ha megpróbálod, ennek is kimondatlan sértődés lesz a vége. :D


Amúgy nekem a családom több mint három éve nem tud megbékélni azzal, hogy paleózom. Most a legújabb agymenésük a paleóval kapcsolatban az, hogy azért van problémám a gluténtól és a tejtől, mert elszoktam a fogyasztásuktól. Az valahogy elfelejtődik, hogy amíg naponta fogyasztottam ezeket, addig is ugyanezeket a problémákat okozták... ha erre felhívom a figyelmüket, akkor csak hebegés-habogás van, hogy de tizenévig semmi bajom volt (vagy legalábbis nem látszott, nem volt feltűnő). És arra a kérdésemre már csak tanácstalan vállvonogatás a válasz, hogy akkor felnőtt koromra hogyan is lett bajom a gabonától és a tejtermékektől. De ettől még szerintük a paleo egészségtelen (nem számít, hogy helyrejött tőle minden gondom-bajom), mert gabonát mindig is fogyasztottak az emberek. Ennyi, ilyen egyszerű ez. Szóval tombol a sötétség a fejekben. :)

2013. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon sajnálom, totál tudom mit érzel...de nehogy abbahagyd emiatt.


Figyelj én alapvetően egy konfliktuskerülő ember vagyok, nem bírom a feszkót...de ahogy áttértem a paleora olyan új és rendkívül fura tapasztalatokat szereztem a legközelebbi ismerőseim irányából, hogy csak pislogtam. Mindig mindenben támogattak, mesélem hogy milyen pozitív irányt vett az életem a paleo által...VÉGRE ÉLEK ÉS JÓL ÉRZEM MAGAM A BŐRÖMBEN, egy csomó betegségből kigyógyultam és az is lehet hogy több műtétre már nem lesz szükségem...ők ennek valami fura oknál fogva nem hogy örülnek, hanem negatívak...NEGATÍVAK? De hogy lehetnek negatívak valami olyannal szemben, ami nekem ennyire pozitív. Én ezen lepadlóztam, mert ilyennel korábban nem találkoztam...innen létszik hogy az emberi gondolkodás nem feltétlen logikus.


A másik következtetésem, hogy minél inkább baja van az egészségével a kritikusnak és nem csinál semmit, annál jobban fog téged támadni. Nekem ez a tapasztalatom. Sima védekező mechanizmus...


De pl. a szülök sokszor tényleg jót akarnak, csak nem értik ezt az egészet.


Apám a mai napig nem érti miért csinálom, túlzásnak tartja, sőt lényegében azt gondolja szerintem hogy megkattantam :-D...egyszerűen nem látja be, hogy a kajától gyógyulhat az ember...

És nem érti mennyire fontos ez nekem, ami szomorú.

2013. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%

Nos,hogy miért akarnak lebeszélni azt nem tudom. Azt viszont igen,hogy sok embernek miért szúrja a szemét ez az egész.

"Táplálkozz úgy mint egy ősember" Ez eddig szép és jó.

De sajnos az egész elképzelés tele van logikai bukfencekkel.

Rögtön az első miszerint az emberiség legnagyobb ellensége a gabona. Nos ha ez így lenne akkor a civilizációs betegségeknek több ezer évvel ezelőtt teljes mellszélességgel meg kellett volna jelenniük...ami persze nem történt meg. A világ minden részén ősidők óta gabonán élnek az emberek...legyen az rizs,búza,rozs,árpa,zab,köles vagy kukorica.

A legnagyobb hiba azonban a töménytelen mennyiségű hús ajánlása,hiába is sovány az a hús. Itt kifelejtettek egy elég lényeges pontot. Az ősemberek CSAK és KIZÁRÓLAG "bió" hússal táplálkoztak,nem agyon gyógyszerezett,nagyüzemi "civilizált húst". Azt is nehéz elképzelni,hogy őseink kizárólag halakon, bécsi szeleten és rántott csirkecombon élt volna.

Tehát ez a egész paleolit diéta rosszul van tálalva,borzalmas körítéssel. Kár volt belekeverni ezt az ősemberes témát mert ezen bukik az egész.Ez egy szimpla diéta(egy kis nehezítéssel) aminek persze vannak jó részei is. Mint pl,hogy nem tartalmaz cukrot és iparilag feldolgozott élelmiszereket.

Kár, hogy a paleo-szerzők kémiai és élettani ismeretei nem terjednek addig, hogy a finomított és a finomítatlan szénhidrátok közti különbséget észrevegyék. A barnarizs, a hántolatlan gabona, a teljes őrlésű liszt és az ebből készített kenyér, tészta, sütemény vagy péksütemény finomítatlan szénhidrát. Azaz tartalmazzák a teljes gabonaszemet összes hatóanyagával együtt. A finomított liszt, a hántolt rizs, a finomított cukor viszont nem. A finomított szénhidrátokat alig több mint 100-150 éve esszük és civilizált betegségeink is azóta jelentek meg.


Összegezve ez egy szimpla diéta vagy "életmód" ami természetesen lehet fogyni,de a reklámfogásként háta mögé állított sztori vicc a javából.

2013. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

Nincsen logikai bukfenc Kedves Utolsó.


Táplálkozás eredetű betegségek mindig is voltak, és minél nagyobb mennyiségben fogyasztanak gabonát, minél nemesítettebb, magasabb mérgező anyag tartalmú a gabona annál elterjedtebb a megbetegedés.


A finomítatlan szénhidrátok és a finomított közti különbséget pusztán azért nem emelik ki a szerzők, mert nincs. A dietetika semmin se alapuló véleménye az, hogy különbség van. Ez a felfogás arra jó, hogy a cukorbeteg, PCO-s stb. betegek ne gyógyuljanak meg soha. Ha elfogadjuk hogy nincs minőségi különbség, minden gabona kerülendő, akkor elkezdődik a gyógyulás. És ez az ami számít, ezért nincs logikai buktató.. mert meggyógyulnak végre a beteg emberek.

2013. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!