Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni a paleoról?

Figyelt kérdés
10 hónapja csinálom. Azóta lefogytam 64-ről 55 kg-ra, 170 cm magas nő vagyok. Elmúlt az alergiám, idén nyáron egyáltalán nem szedem a gyógyszert, tök jól vagyok. És nagyon jól érzem magam. Miért nem tudják az emberek elfogadni, hogy nekem így jó? Én nem akarom őket rábeszéni hogy legyenek paleok, akkor ők miért akarnak lebeszélni róla? Meg mindig azt kapom, hogy olyan sovány vagy, nem vagy beteg? Miért beteg az aki sovány? Nem is sovány, normális testalkatú vagyok.
2013. jún. 13. 12:15
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

"Azt is gondolom, hogy a búza sem az a búza, ami 100-200 éve volt..." Így igaz.

[link]

"Az elmúlt száz év nemesítési gyakorlata, amely előnyben részesítette a "D" genomot is tartalmazó Triticum aestivum továbbnemesítését, elérte, hogy a mai kenyérgabona már igen sok glutént és ezen belül igen sok alfa-gliadint tartalmaz. Mivel a gluténfogyasztás valóban az utóbbi 100-120 évben nőtt meg ugrásszerűen, és a mai kenyérgabona fogyasztása terjed Ázsiában is, így a világon szinte mindenhol a guténérzékenyek száma fokozatosan nő. "

Nekem endometriozisom van és mióta nem eszem kenyeret, rozs, árpát s még egyéb kisebb étrendi megszorítás betartok, tünetmentes vagyok. Visszatérni pedig eszem ágában nincs, mert tavaly nyáron már kipróbáltam, azt a fájdalmat a hasamban senkinek nem kívánom...

2013. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó :-)!

Micsoda meglepetés, nekem is endometriózisom van :-D és főleg azt tartom kordában a paleoval :-D (de nem mellékesen sok más dolog is meggyógyult). :-). Éljen a paleo :-).

Hahaha, lehet még ismerjük is egymást :-D!


Kb. 8-9 hónapja paleozom és párszor előfordult, hogy vagy "bűnöztem", vagy akaratomon kívül ettem valamit, amiben volt liszt...a hatása nem maradt el: azonnal haspuffadás.

Hüvelyesek dettó, tejes termékek szintén :-)...(kivéve kemény sajt).

Ez a legjobb jelző készülékem, a hasam...viszont gyakorlatilag nem eszem már SEMMILYEN feldolgozott élelmiszert, így az ilyen probléma teljesen kiküszöbölhető :-), csak győzzek főzni...lustálkodni nem lehet a konyhában az biztos.

2013. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!