Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért mondják a paleo diétára...

Miért mondják a paleo diétára hogy egészséges ha tilos a csontritkulás elkerüléséhez nélkülözhetetlen tejtermék?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Most éppen ez a divat. Néhány év múlva majd jön valami más.
2013. jún. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Ki mondja, hogy egészséges?

Informatikai végzettségű önjelölt tudósok

és kölyökkorú gyik-trollok.


Egy paleo-s nem csak a tejtermékeket "tagadja meg", de azt se tekinti érvényesnek, hogy a túlzott sófogyasztás káros, illetve a vörös húsok és a zsiradékok mértéktelen fogyasztása szív- és érrendszeri panaszokhoz, majd halálhoz vezet...


akkor miről is beszélünk?

2013. jún. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Azért az nem igaz, hogy a tejtermékek nélkülözhetetlenek a csontritkulás elkerüléséhez. Vannak pl. tejallergiás emberek, és nekik sem feltétlenül lesz csontritkulásuk.


Az egészségességéről nem nyilatkozom, most fáradt vagyok, hogy fogalmazzak.

2013. jún. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Amennyire én tudom, a nagy tejfogyasztó országokban sem ritkább a csontritkulás...

Egy csomó dologra rámondják, hogy nélkülözhetetlen, a kenyérre, a tejre, pedig ez nem igaz, másból is be lehet vinni a szükséges anyagokat, igaz, viták tárgya, hogy ami benne van, az fel is szívódik-e... Akár pl. a tej, akár az olajos magvak kalciumtartalmáról van szó...

Hm, nehéz megtalálni az igazságot, úgyhogy én követem a testem jelzéseit, néha megtámogatva némi logikus gondolkodással, annyi.

2013. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Hehehe :)


A tejivókra kimondottan jellemző a csontritkulás. Tehát nem a paleóval van a baj, hanem az olyan nevetséges állításokkal mint a "csontritkulás elkerüléséhez nélkülözhetetlen tejtermék". Mintha óvodások sírnának cukorkáért, komolyan..


A paleó eddig a legracionálisabb lábakon álló táplálkozási ajánlás. Végre rendszerbe gyűjtötték és következetesen elutasították a káros húsfogyasztás, káros zsír, káros só és hasonló félrevezető, alaptalan elméleteket. Több más zagyvasággal együtt (mint a nélkülözhetetlen Óh tejtermékek elmélete) :D

2013. jún. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Azért mert a csontritkulás elkerüléséhez nem nélkülözhetetlen a tejtermék.

A csontritkulást leginkább a mozgással, a csontok terhelésével lehet elkerülni.

2013. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Julie S ***** válasza:
87%
A tejtermékek egyáltalán nem nélkülözhetetlenek a csontritkulás elkerüléséhez. Helyette a megfelelő mennyiségű D vitamin, K2 vitamin, magnézium és a táplálékkal bevitt kalcium (kevesebb is elég, mint amennyire tukmálják mindenkire, és nem tejtermékekből, hanem minden egyébből), ill. az aktív, mozgásban gazdag életmód már sokkal hatékonyabbak. Természetesen gabonafélék nélkül minden sokkal jobban szívódik fel. És hogy aztán melyik vitamint/ásványi anyagot honnan szerezzük be - táplálékból, vagy táplálékkiegészítő formájában - az már rajtunk és a lehetőségeinken múlik.
2013. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Néhány évtizede a gyomorfekélyeseknek is tejivást javasoltak, ma kifejezetten tiltott számukra. A csontritkulást elkerülni nem lehet, legfeljebb késleltetni, de azt sem tejjel vagy tejtermékkel.
2013. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha a só annyira káros lenne, miért raknának ki az erdőkben sótömböket az állatoknak? Nekik jót tesz, nekünk nem?


A tejtermék meg nem nélkülözhetetlen. Miért kellene nekünk a kecske, tehén, stb. teje? Nekünk is megvolt szoptatáskor a szükséges anyatej.


Az ember sajnos a szokások rabja, ha jön valami "új" az máris divatdiéta, pedig ez inkább életmód váltás (ami szintén hülyeségnek kiáltanak ki).

2013. jún. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!