Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Valaki bemásolna nekem egy jó...

Valaki bemásolna nekem egy jó leírás a Paleo diétáról?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen korlátozva a van az internet és egy ilyen jellegű oldalt sem tudok megnyitni, de szeretném most elolvasni.

Köszönöm



2013. júl. 22. 14:31
 1/7 anonim válasza:
25%
szerintem hülyeség
2013. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

előző: érdekel őszintén valakit a véleményed ?

A paleolit táplálkozás lényege a visszatérés a kőkori étrendhez. Mivel a gabonafélék és a tejtermékek csupán az utóbbi tízezer évben váltak csupán az ember táplálékává, ezeket egyrészt nem tudjuk megemészteni rendesen, másfelől túl nagy szénhidrát terhelést jelent a szervezetnek, s ez a civilizációs betegségek fő okozója.



Általános megjegyzések:


Kerülj minden gabonafélét, burgonyát, kukoricát, cukrot, nagy szénhidrát tartalmú élelmiszert (pl. a hajdinát is)

Kerüld a hüvelyeseket, mert lektin található bennük, ami mérgező, áteresztővé teszi a bélfalat, és az így átjutó emésztetlen fehérjék autoimmun folyamatokat és idegrendszeri problémákat idéznek elő

Nyugodtan egyed a húsokat, zöldségeket, gyümölcsöket. Szerintem fogyasztható a sajt is, ez kevésbé veszélyes, mint a többi tejtermék. Egészséges a tojás is. A zsíroktól sem kell félned, nem a zsírok okozzák az érelmeszesedést.

Bárhol is talál az ebédidő, mindig tudsz venni gyümölcsöt, salátának való zöldségeket, kolbászt, sonkát, sajtot.

Köretnek bármikor készíthetsz összedarabolt gyümölcsökből készült salátát.

A paleolit étrend nem vallás. Próbáld minnél inkább betartani, de ne ess kétségbe, ha egy kicsit nagy ritkán eltérsz a főszabályoktól. Ha egy kis tejföl, tejszín kell a receptedhez, használd! Ha lisztre van szükséged, inkább zab- vagy rizslisztet használj, mert abban nincs glutén. Ha gluténérzékeny vagy (esetleg rejtetten), akkor nagyon csekély glutén is árt!

2013. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 poiu ***** válasza:
63%
#2 összefoglalta a lényeget. Receptet sokat találsz magyarul is: [link]
2013. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, vegyél könyvet, abban minden benn van. Szendi Gábor foglalta össze..Bár az előttem író is jól mondta.., bár én inkább f.kolbászt eszem..A többiben ott a rengeteg adalék. Paleo boltban van párizsi, stb. paleosan..sőt nagyon finom sütik..

Kenyeret 30 perc alatt tudsz sütni...

Sok sikert...

2013. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nekem lenne pár kérdésem a témában:

nem teljesen értem a tej/tejtermékek elleni érveket, és mi a helyzet az anyatejjel vagy a csontokhoz szükséges kalciummal?

Vagy ha azt nézzük, hogy a paleolit táplálkozás visszatér a kőkori étrendhez, mondjuk nem hiszem hogy a kőkori emberek olyan sokáig éltek volna... ( amúgy nem megvétózni akarom az étrendet vagy a követőit, csak nem értek néhány szempontot) ;)

2013. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
hagyd...bolondok... mintha ők nem ezen nőttek volna fel...
2013. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:
78%
Meglepő, de a várható élettartam magasabb volt a kőkorszakban, mint a 20. század elején.
2013. aug. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!