Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi ez a paleo diéta tulajdonké...

Mi ez a paleo diéta tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Mert sok helyen sok mindent olvasni róla. És mire jó?

2013. aug. 25. 21:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
bocsi: * csecsemő és gyermek korban (nem felnőttkorban)!
2013. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem rossz az elnevezés. Mennyiszer hallani az idősebbektől, hogy az én időmben még mennyivel jobb volt az étel... de még én is, a magam huszonegynéhány évével állítom, hogy gyerekkoromban ezerszer különb ételeket lehetett kapni. Finomabb volt minden, nem ezek a felfújt mai műcuccok kínálták magukat a polcokon tonnaszám. Egyre "nemesítenek" mindent, de csak a látszatra mennek, nem a minőségre. Ezt a folyamatot ma a legtöbb ember látja. A száz évvel ezelőtti átlagember étrendjét össze se lehet hasonlítani a mai emberével. Mostanság növekszik egyre a civilizációs betegségek mértéke. Még egy lépcsőfokkal korábban, a földművelés előtt, mielőtt -kényszerből!- áttértek őseink a búzaevésre, még sokkal jobb volt a helyzet. Ez nem hit kérdése. Meg lehet nézni a statisztikákat, lehet böngészni a táblázatokat, és egyértelműen kiderül, hogy mennyi rettenetes betegség jelent meg akkor, mennyire megcsappant a népesség létszáma azokon a területeken, ahol épp a földművelésre tértek át az emberek. Néhány évtized alatt (a megmaradtaknak) a magassága is jelentősen csökkent. Ezek tények, amiknek bárki utána tud járni. És így már el is jutottunk még egyel korábbi lépcsőfokra, az eredeti étrendünkhöz, a paleóhoz, amikor még nem fogyasztottunk ballasztanyagokat.
2013. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
57%

"...Meg lehet nézni a statisztikákat, lehet böngészni a táblázatokat, és egyértelműen kiderül, hogy mennyi rettenetes betegség jelent meg akkor, mennyire megcsappant a népesség létszáma azokon a területeken, ahol épp a földművelésre tértek át az emberek..."


Tudnál linkelni oldalakat, vagy hiteles forrásokat, tanulmányokat ahol "böngészhetem" őket? Mert gondolom nem a levegőbe beszélsz.

2013. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%

Jézusom 22-es!

Azt állítod, hogy amikor az ember felhagyott a napi gyüjtögetéssel, és elkezdte saját maga elvetni és gondozni, nevelni a begyűjtött kis magocskákat, növényeket, stb. = áttért a földművelésre === szóval azt állítod, hogy akkor már elkezdett statisztikai adatokat, táblázatokat is felvésni az emberek testmagasságáról, egészségi állapotáról, a megjelenő betegségekről, stb. stb.


Merthogy azt mondod, a statisztikai adatokból egyértelműen látszik, hogy ezek az adatok akkortól változtak meg jelentősen, ahogy az ember áttért a földművelésre!!!

Őszintén nem tudom: sírjak, vagy nevessek!!! ?????

2013. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
66%

Na a 22-es bemutatta, hogy igenis kell szénhidrát az agy működéséhez!

Ekkora baromságot hogy képes valaki leírni.. Egyél több ch-t, hátha beindul az agyad

2013. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Sowilo ***** válasza:

25#


Kijavítalak, az agy működéséhez valami olyasmi kell, amiből energiát lehet előállítani. Ez viszont nem csak szénhidrát lehet, hanem pl zsír is.


Más dolog, hogy a paleó nem tiltja a szénhidrátevést, csak a tejtermékeket és a gabonákat.

2013. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!