Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo kenyeret szeretnék...

Sága kérdése:

Paleo kenyeret szeretnék sütni, hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Na én nem tudok sütni,főzni totál suta vagyok hozzá,de nagyon hiányzik sokszor a kenyér (én nagyon-nagyon imádom a pékdolgokat,pedig tudom,hogy nem jó) és ilyenkor van hogy nem bírom ki és eszek egy szeletet kb. heti egyszer csábulok el.

Ezért szeretnék akkor már inkább paleo kenyeret sütni,de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi meg valamilyen tanácsokra a sütéssel kapcsolatba,esetleg bevált receptekre ilyesmi.

Előre is köszönöm.



2014. márc. 2. 08:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
Hiába pontoztatok le nullára, attól meg igazam van. A paleo "kenyér" az nem kenyér. A kenyér gabonából készül, max adnak hozza magokat, de nem mag az alapanyag. Hogy finom e, az ízlés kérdése, de az biztos, hogy nem kenyér. Ahogy pl lehet "krem sajtot" készíteni joghurtbol mascarpone helyett, lehet margarint fogyasztani vaj helyett, vagy szóját enni állati fehérje helyett, attól a joghurt nem lesz mascarpone, a margarin nem lesz vaj, a szója nem lesz állati eredetű, ugy a paleo kenyér helyettesítő akármi se lesz kenyér.
2014. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Megfizethetetlen? De az akciós tescós nemtommilyen buci is ennyi... S az a helyzet, hogy kiszámoltam nemrég, masszívan paleo magkenyéren élve is ki tudnék jönni napi 500 forintból, zöldséggel, gyümölccsel, édességgel, persze visszafogottan, olcsóbb alapanyagokat használva. Namármost én kb. napi ezret költök ételre, ahogy az életmódváltásom előtt is, de szeretem a hasam és csak az igazán drága dolgokat hagyom ki, a kellemes szolid luxust (kesu, törökmogyoró, gránátalma) nem :D Persze ezeket sem eszem két pofára.

Az átlagember is rengeteg drága cuccot eszik az olcsóbb dolgok mellett (ha csupa olcsó cuccot enne, mint amilyen a sima kenyér, jóval havi 10 ezer alatt költene ételre), úgyhogy nem olyan nagy a különbség a paleózás és a normál táplálkozás között, ha úgy csináljuk, még napi magkenyérrel és magsütivel sem. De kérdező, azt írod, hogy ritkán eszel péksütit, nyilván akkor magkenyérrel is meg tudnád tenni, hogy ritkán eszed, arra pedig jobb, mint a normál.


Azt pedig újra leírhatom, hogy valóban, a magkenyér nem normális értelemben vett kenyér, de attól még kenyérnek eszi az ember, nekem teljesen az. A gasztronómiában sok dolognak adnak olyan nevet, ami alapvetően másra való. Van húsmentes, sőt nyersvegán fasírt, zöldségpörkölt, ésatöbbi :) Terminológia kérdése, ki mit mire használ :D

De ez másban is így van, nekem pl. a robogó nem motor, de a Goldwing sem. Nem a hivatalos definíció, hanem egyedi terminológia. Másoknak is vannak ilyenjeik.

2014. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

én is nagyokat nevetek azon amikor a nagy paleósok sütik a kenyereket meg mákos gubát csinálnak PALEÓSAN, és összetákolnak valami arra sem hasonlítható dolgot és fanyalogva mondják hogy ez jobb mint az eredeti csak hogy mutassák a bizonyítványukat. nappersze. viccnek tartom már ezt.


paleózol? te nem paleózol mert hetente eszel kenyeret, de most is konstatáltad hogy nem fogsz sütni ilyen árban, tehát továbbra is venni fogsz gluténes kenyeret, úgyhogy továbbra sem fogsz paleózni. ne csináljatok már magatokból majmot, ne aggassatok magatokra olyan jelzőket aminek közelében sem álltok.


(bocsi a megmondóságomért, csak tényleg röhej már amit csinálnak az emberek ebből az életmódból, folytonos kiskapukat keresve..)

2014. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Á, minden csoport csinál ilyeneket :) Amikor vegánok megpróbálnak tojással töltött fasírtra emlékeztető dolgot kreálni, na az tényleg borzalmas :D A nyersvegánok fasírtjai és egyebei speciel aranyosak és jók is. De miért akarnék húsra emlékeztetőt enni, ha nem akarok húst enni? Ez tényleg ilyen izzadtságszagú pótcselekvés.

Nos, én csak majdnem paleós majdnem vega vagyok, eszem húst, ha kedvem van, ehetnék kenyeret is, ha akarnék, de rossz döntés lenne, nagyon szeretem a magkenyereimet, bár így egy év után mindennap éve néha már sok. De ha unom, ami van, még mindig eltérhetek a paleótól. Inkább, mint hogy húst egyek, de glutént sem fogok... Nekem így a jó, lehet, hogy hihetetlen, hogy egy magsüti vagy magkenyér finom, szerintem logikus. A liszt nem olyan finom, mint az olajos magvak. Attól még érdekes átalakulások történnek a kenyérré váláskor, az tény, s a ropogós héj is ott van a szeren (már amelyik kenyérnek van olyan).


Megint számolgattam. A 800 ft-os magkenyér kalóriában a 25 forintos zsemlének felel meg (54g-osat nézve, lövésem sincs, mennyi egy zsemle, súlyban vagy árban, a kalóriabázisnak ez az 54g alap). Az érdekesebb péksütik drágábbak, mint az alap magkenyereim... S összetételben egész más a helyzet, persze van, aki inkább szénhidrátbombát eszik, az még nem is gond, nem vagyunk egyformák...


De azzal egyetértek, hogy a legtöbb embernek nem muszáj magkenyeret ennie a paleóban sem. Nekem extrém nagy gondjaim lennének a jóllakással s hiányozna is a kenyérféle (de nem a gluténes, sosem voltam kenyeres, jól se laktam tőle, úgyhogy a magkenyér tényleg nem kenyér, számomra sok szempontból jobb, aki nem hiszi, nem hiszi, az nekem tökmindegy), node nem mindenki én.

2014. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 13-as,

Én tudod mit tartok sokkal nevetségesebbnek?


Hogy az emberek azt mondják húslevest eszem, pedig csak porlevest esznek, aminek köze nincs a leveshez.


Azt mondjáj tejet isznak, ami mostanra már csak egy fehérre színezett mű folyadék.


Állítólag húst esznek, mikor parizert tesznek a kenyérre.

De fogalmuk sincs mi van benne.


És sajtot esznek, mikor ízesített zsírt esznek.


És a sor végtelen...elképesztő szemetet esznek az emberek.


Étkezéseik nagy része, olyan MINTHA étel lenne. Tele mesterséges ízzel, tarósító anyaggal, színezékkel...és ezt gondolják normálisnak. Ezzel nincs gond?

Eltúlzom a problémát.


Ez sokkal viccesebb. Nem az, hogy valaki kenyérnek nevez egy nem gabonából készül dolgot. Ez részlet kérdés.

Ez legyen a legnagyobb gond.


Mellesleg én utálom a paleos kenyeret, az elején én is az hittem hogy finom...mostanra a lenmag megemlítéséről is rosszul vagyok. De ez is részletkérdés.

Kinek a pap, kinek a papné..

2014. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Én csak annyiban tudok segíteni, hogy leírom az én verziómat. Szóval régen minden nap jártam a pékségbe a finomabbnál finomabb ilyen-olyan kenyérkékért. Mondjuk főtt ételhez soha nem ettem kenyeret (amihez más igen), de a napi 3-4 szendvicske lecsúszott). Amikor elkezdtem a paleot, akkor megfogadtam, hogy kenyér helyett friss zöldséget eszem mindenhez, és bejött, abszolút nem hiányzik a kenyér. Ma már a szendvicsem úgy néz ki, hogy pl. TV paprikát felszeletelek, és abba kenem bele a kenőmájast, bifszteket...stb. És ha megeszel 1-2 paprikát megkenve, akkor ugyanolyan jól laksz, mintha megennél két szelet kenyeret, a különbség annyi, hogy nem leszel éhes egy óra múlva.
2014. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#15: Jogos. Én nagyon rég nem eszem műizéket, már ritkán is jutnak eszembe, hogy ilyenek is léteznek.

Amúgy a lenmagot nem szabad túl nagy arányban kenyérbe rakni, mert nem jó, illetve trükközni kell (fűszerezés, kevés dió, miegymás), hogy az legyen, de akkor is csak egész ehető lesz, az én ízlelőbimbóim szerint. Sok dologba jó, de kenyérbe max. 40%-ot használok, a legolcsóbb magkenyerem esetén, ami valamihez éve totál megfelel. Ha finomat akarok enni, akkor kevés lent teszek bele, de ritka az, hogy egy pici len elrontson valamit (van olyan is). A búzakenyeret speciel nem rontja el.

De sok nyersvegán lenkenyeret eszik (ez még kevésbé kenyér :P de mégis minek nevezzék, ami kis vekni, szeletelik és megkenik szendvicsnek?) és odavan érte és aranyárban árulják a kis rendezvényeiken. A semminél jobb, de ennyi. Édes verzióban szerettem csak (mazsolával és aszalt szilvával), de ma már azzal sem foglalkozom, vannak jobb és főleg gyorsabb alternatívák.

2014. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2014. márc. 4. 09:37
 19/19 A kérdező kommentje:

Megnézegettem a linkeket,de szerintem ezek kicsit kevesebböl kijönnek,mint 800ft.

Amugy jól néznek ki ezek a "kenyerek".

2014. márc. 5. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!