Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mennyi húst eszik naponta az,...

Mennyi húst eszik naponta az, aki paleolit módon táplálkozik?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 06:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nagyjából amennyi jólesik és amennyire pénze van (tehát amennyi megvalósítható).


Nulla mennyiségtől indul, és vannak akiknek az étrendjének fele vagy még több húsból (belsőségekből) áll. Nincs deklarált arány a paleóban húsmennyiségre.

2014. márc. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Arra lennék inkább kíváncsi (mivel itt elég sokan írják, hogy paleóznak), hogy ők konkrétan mennyit esznek, mondjuk ha napra lebontva nehéz megmondani, akkor hetente? Hogy mik az arányok a zöldség/hús/gabona súlyában vajon náluk?
2014. márc. 24. 14:19
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálam napi 100-200 g hús.
2014. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Julie S ***** válasza:

Napi kb fél kiló húst eszem. Néha többet, néha kevesebbet. Mivel szeretem, így többet is ennék, ha megtehetném.

A zöldség mennyisége nagyon változó. Gyümölcsből nyáron rengeteget eszem, télen kevesebbet, de általában mindig többet, mint zöldségből.

Nekem ez vált be, bár sokan biztos nem értenek egyet ezekkel az arányokkal. :)

2014. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Úgy havonta egyszer eszem húst, néha ritkábban, mostanában átlagban úgy havi 20 deka lehet? Nem tudom pontosan.

Bár meg kell mondjam, hajlamos vagyok a paleóból is kilógni, de az elmúlt időszakot kivéve azért ez a kilógás nem jelentős. Ha nem szigorú paleót nézünk, mert kemény sajtot eszem, ha nem is olyan sokat.

2014. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az arányt kifeledtem. A gabonát gondolom véletlenül írtad, azt ugye nem eszünk :) Zöldséget sokat eszem, egy részét nyersen, gyümölcsöt naponta, de keveset (télen 10 dekát, máskor kicsit többet, majdnem vagy teljesen ketogén napokon 1-2 deka málnát :D). Nagyon erősen alapozok a tojásra és az olajos magokra s egyes maglisztekre.
2014. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Sosem jutott eszmbe lemérni, de írok egy példát a mai napra ok?


Reggeli: 2cm vastag marhamáj pástétom + 1 főtt tojás, kápia paprika, retek csíra


Ebéd: 3 szelet disznó karaj. Sűlt kelbimbő és sárgarépa


Vacsora: nem tudom még, valószínűleg tükörtojás


Tehát ma, 2cm vastag máskrémet ettem (házi) és 3 szelet karajt...:-)


Ez nem tudom mennyi lehet, de nem olyan sok.

2014. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálam ez a dolog finomhangolásra kényszerült, tehát azért az az illúziónk ne legyen, hogy mindenkinél lehet nagyobb mennyiség. Persze ehhez kellett a civilizáltságból eredő változás is. Úgy történt, hogy 3 hónapos paleosként kezdtem el egy intenzívebb edzést, street-workout. Megmaradt tehát természetes mozgásszint, de azért ez nyilván változás. Ehhez szépen hozzáigazodott az étvágyam, mivel addig az átállás által hozott kevés ételt igényeltem. Januárig edzettem teljesen rendszeresen, ezalatt szépen fejlődtem, jó volt a közérzetem. Január-februárban a bérletemet nem tudtam meghosszabbítani, otthon nem volt megfelelő hely, kint pedig télen elég húzós tud lenni, meg összességében nem volt elég indíttatásom hozzá, így lett egy nagy szünet. Ez idő alatt az étvágyam nem csökkent, és viszonylag rövid idő alatt feszült lettem, a teljesítményem visszaesett, a szivem olyan szituációkban is hevesebben dobogott,mintha kocogtam volna, amikor rövid erőkifejtés volt, például 4 sima húzódzkodás. Elfáradni sem volt lehetőségem. Mivel elég furán éreztem magam, gyanakodtam a túlevésre, még akkor is ha természetesen hízást nem vártam, és nem is volt egy gramm sem. Visszavettem az evést, pótoltam több zölddel, még ha télen nem is teljesen normális dolog. A közérzetem jelentősen javult, újra jólesik az edzés, s vicces módon még nem is jött vissza a fokozott étvágy. Ezen időszakokon belül végig nagyon alacsony volt a gyümifogyasztás, alma banán szőlő jellegűek semmi, inkább fagyott megy meg ribizli. Úgy gondolom alapvetően az évszakfüggő egészséges "koplalás"-ra berendezkedésünk mutatkozhatott meg.
2014. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem az jutott eszember erről, hogy a húsokat baromira 'Yang' vagy 'forró' tulajdonságú élelmiszereknek tekintik, amik túlforrósít(6)ják a szervezetünket. A szívdobogós életérzést tipikusan ehhez szokták társítani.
2014. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát én eszem zöldséget és gyümölcsöt is nem csak húst.

És jó a teljesítményem.


Végülis itt nem ketogén diétáról volt szó, hanem simán mennyi húst eszünk. Ez volt a kérdés.


De attól még túlehetted magad kedves felettem kettővel szóló. Bár nem tudom mit jelent a túlevés, ha nem híztál...csak annyi volt, hogy fáradt voltál.


Nem lehet hogy simán vitaminhiányod volt?

A túl sok hús fogyasztás több magnéziumot is igényel...hiánya pl. szívdobogással is jár.


Yin yang...ez a fiolzófia szerintem sehogy sem illeszkedik

a paleoba...persze attól még lehet követni. Csak paleo szenpontból értelmezhetetlen ez a fajta megközelítés szerintem.

2014. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!