Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mennyi húst eszik naponta az,...

Mennyi húst eszik naponta az, aki paleolit módon táplálkozik?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 06:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Aha.. lehet


A tudományok a világról/valóságról adnak információkat, írják le a működését vagy próbálják megérteni, megmagyarázni.


A paleo a nyugati táplálkozástudományon alapszik.


A Yin/Yang dualitás a Taoizmus alapja. A Taoizmusnak 3 ága létezik

- filozófiai

- vallási és

- tudományos taoizmus.


A tudományos taoizmus yin/yang elmélete és egyéb eszközei, kifejezései tudományos módon vizsgálják, írják le a világunkban tapasztalható jelenségeket. Éppen a táplálkozással összefüggő dolgokat is.


A paleó nem kivétel ezalól, attól még hogy 'magasabb fehérjefogyasztás magasabb magnéziumbevitelt igényel' más megfogalmazással, de ugyan azt a valóságot próbálja leírni mint minden más tudomány. Szerintem.


Szerintem egy darab szárazjég 'gőzölög' a teáscsészémben, ami jól néz ki.

2014. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Napi kb. fél kg-ot. Rengeteg zöldséget eszem mellette, tojást, és szalonnát. Gyümölcsöt ritkán. Többször akaratomon kívül ketózisba esem a relatíve sok zsír miatt. A súlyommal nincs gond, az étvágyam is mérséklődött, mióta paleózom.
2014. márc. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
24%
Mi az a Paleolit táplálkozás.???
2014. márc. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
28%
Aki igazán paleolit módon táplálkozik, annyit amennyit levadászik. Egyedülállók az urbanizált verebekből napi 60-80 dekát könnyen összeszedhetnek kiflivéggel. Sajnos a parkok dísznövényei többnyire mérgezőek, de a mezőkön nyílik a százszorszép, ami ehető és egyben remek vitaminforrás is.
2014. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Persze társadalmi nyomás, konvenciók ezt kissé megnehezítik, ugyanis egy verebekre vadászó emberre úgy 10 elhízott, cukorbeteg vagy rákos jut, akik furcsán nézik hogy mégis mit csinál.
2014. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Változó. Ha be kéne lőni, akkor heti 0,5-1,5 kg húst lehetne mondani kb. Nem kérdés, de 25-35 tojás is lemegy mellé. Kissé ketós az én irányzatom, de nekem így jön be.
2014. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia4

A férjem paleózik,én etetem:)(doki javaslatára kezdte el)

Régebben húst-hússal evett(volna)mióta így eszik általában a főétkezés húsos,amúgy zöldség,gyümölcs,tojás...

Nagyon hamar megváltoztak az étkezési szokásai,amit sosem gondoltam volna róla,mert nagyon mereven elzárkózott minden konyha reform kísérlettől.

Mire megtaláltam a megfelelő kenyeret,addigra szinte le is szokott róla,kb egy héten egyszer sütök,azt beosztja néhány étkezés mellé.

Nála napi max 2 szelet hús(kb 15-30dkg),néha a reggelibe vagy a vacsorába becsúszik egy kis kolbász vagy sült szalonna,de nem olyan megterhelő az egész anyagilag,mint elsőre gondoltam.

2014. ápr. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es!

Az életmód váltás annyira nehéz dolog. Fiatalon is, de annyira becsülöm és értékelem, mikor valaki véghez tudja vinni :-), bármit is választ. Le a kalappal!

2014. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!