Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleosok szerint mi a baj a...

A paleosok szerint mi a baj a krumplival?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 4. 07:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

A paleóban logikát ne keres.


Valamlyeni amerikai álszakember egyszer eltalálta, hogy mi passzol bele és mi nem, az egésznek semmi biológiai alapja sincs, teljesen téves a kiindulási ötlete is.

Szerintem amit az illet nem szeretett, azt tette tiltólistára.

2014. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
a paleosok nem normálisak. A krumplival a keményítőt nem szeretik, azért tiltólista. Hozzátenném, minden alapanyagban van némi keményítő, és a szervezetnek a keményítő a legfontosabb szénhidrátforrása. szénhidrát megvonást, és a ketózist pártolják, aminek a következménye a szellemi teljesítőképesség csökkenése, szív-és koszorúérbetegség, túlzásba vitt ketózis pedig halálhoz vezet. Ketózis a szervezet védekező reakciója. 0 orvosi szaktudásuk van.
2014. ápr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem tudjátok miről van szó, miért válasozltok? A paleo meg a ketogén 2 totál különböző dolog, a paleósok nem akarnak ketózist, sőt, sok zöldséget, gyümölcsöt esznek. A ketogénesek meg egyáltalán nem esznek gyümölcsöt, zöldséget is módjával, sőt húst sem szbad túlzásba vinni, a zsír a fő táplálék. Viszont nem tltják a teljtermékeket. Én minkettőt próbáltam, egyik se vált be, ketogénben sok volt a zsír és nagyon hiányzott a gyümölcs, paleoban meg hiányzik a tejtermék. Úgyhogy most csak simán diétázom, de krumplit most se eszek, mert sok benne a szénhidrát, a keményítő és kb semmire se jó, nincs benne semmi tápláló vagy vitamin és szerintem nem is olyan finom(cska sülve).
2014. ápr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%

A krumpli az egy érdekes dolog....

Tudtad hogy elemeire bontva áttudod alakítani cukorrá a keményítőt?

Krumpliból ezért lehet szeszt csinálni mert a keményítőt cukorrá lehet alakítani és a cukor pedig élesztővel alkohollá.

Amúgy barmok azok akik itt pofáznak olyanról amivel nincsenek tisztában.Én is paelóok,nos ha csinálod akkor jössz rá igazán hogy mit is csináltál eddig,mikor a sok szemetet megeszed.

2014. ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

Tudtad hogy elemeire bontva áttudod alakítani cukorrá a keményítőt?


Ami azt illeti ezt csak az olyan síkhülyéknek újdonság, mint te, annak ellenére, hogy általános iskolás tananyag, és még abból is alap.

2014. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

"...nos ha csinálod akkor jössz rá igazán hogy mit is csináltál eddig,mikor a sok szemetet megeszed."


Ennél jobban meg sem fogalmazhattad volna!!!

Én is akkor értettem meg mit műveltem korábban magammal, mikor megtapasztaltam mit jelent "a végre jól érzem magam a bőrömben" és hogy "eddig mennyire szarul voltam".


A krumplival az egyik baj, hogy nagyon gyorsan felszívódó szénhidrát és baromira megdobja a vércukorszintedet és inzulinodat. Majd utána a vércukorszint leesik. Vércukor hullámvasút.


A cél az, hogy egyenletes szinten legyen a vércukorod, de a krumpli, rízs, tészta túl nagy ch megterhelés egyszerre a szervezetnek.


A másik baj a krumplival, hogy sok benne a szaponin, ami egy olyan anyag, ami a belet szivárgóvá teszi.


Már az első ok is bővel elég, hogy kerülje az ember.

2014. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Látom azért akadnak normális válaszadók is :)

De mi ez a nagy paelo ellenesség?Normálisak ezek az emberek? :)

2014. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de néha azt érzem kár válaszolnom, mert a semmiért is lepontoznak :-D
2014. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
vannak ilyen emberek,de ha ez nekik boldogságot okoz akkor csinálják csak!Úgy sem érnek el vele semmit! :)
2014. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azt gondolnám, hogy a burgonya sokkal jobb, természetes szénhidrát forrás pl. a tésztánál, répacukornál, vagy ilyesminél. Én eddig nagyon sok krumplit ettem, nagyon szeretem minden formában, a rizst, tésztákat, nem annyira. Okozhat valamilyen tünetet is az, hogy káros, vagy nem érzi az ember?
2014. ápr. 4. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!