Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mit tudtok a paleoid diétáról?

Mit tudtok a paleoid diétáról?

Figyelt kérdés
Mennyire hatásos, estleg személyes élmény? mit lehet benne enni

#paleolit #Paleoid
2014. jún. 5. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem paleoid, és miért nem googlezol rá?

Nagy vonalakban lehet enni:

Olajos magvak (A földimogyoró nem az!)

Tojás

Hús(szalonna, kolbász is)

Zöldségek (Kivéve hüvelyesek)

Kis mennyiségben gyümölcsök

Zab (ezt nem mindenki tartja paleónak)

Növények tejei(mandula, kókusz)

Maglisztek

Kemény sajtok

Édesítőszerek


Nincs:

Gabonafélék

Rizs

Krumpli

Cukros dolgok

Tehéntejes élelmiszerek

Hüvelyesek

Gluténtartalmú ételek


Rossz paleós: 1. sok olajos mag, sok gyümölcs, sok paleosüti, kevés hús és zöldség - általában hízás

Sok zöldség, gyümölcs, kevés hús, tojás - fogyás izomból és zsírból

Jó paleós: főként hús, zöldség, tojás, mértékkel gyümölcs, magvak - fogyás zsírból

2014. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én csak ettől a diétától tudtam 12 kilót fogyni 3,5 hónap alatt,csak arra figyeltem hogy ne egyem túl magam,kellemes jólakásig ettem,mellette sportoltam ésszépűlt a bőröm,izmosodtam,zsírból fogytam ,,amiket ehetsz ,zöldségek(kivéve a hüvelyesek,bab,kukorica..),gyümik,olajos magvak,minden hús,hal,tojás,kemény sajt,de bővebben találsz róla infót a neten is én csak ajánlani tudom,mert ez az étrend nem nyomja fel az inzulinodat és annyira nem gyötör az éhség ;)
2014. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, az első hozzászóló listája szerint milyen paleós az, aki sok olajos magvat és zöldséget, kevés gyümölcsöt, napi pár tojást és semmi húst nem eszik, mindenesetre fogyáshoz nem rossz, illetve persze mennyiség kérdése a dolog.


A szigorú paleóba a kemény sajt se fér bele, nemhogy a zab, s a gyümölcsök hőkezelése sem. A megengedőbe igen.


Egészségileg nem tudok mit mondani, mert én sosem voltam beteges, akárhogyan is táplálkoztam. Amúgy nem vagyok teljesen paleós, de amikor fogyni akarok, kísértetiesen közel állok hozzá, de máskor sem eszem pl. glutént, tejet s boltban szinte mindig csak alapanyagot veszek. Nekem tetszik a saját stílusomban nyomott paleo (sok zsír, havi max. pár deka hús, viszonylag sok zöldség (de változó, hol fél kiló se, hol 1, nagyon ritkán 2 :D), kevés vagy picit több gyümölcs (5-20 dkg a tipikus, nem ritka a kifejezetten szénhidrátdús), sok olajos mag és némi magliszt, mert valamivel jól is kell laknom). Elég sokféleképpen lehet csinálni, kinek mi passzol. A fő, hogy bevigyük a szükséges tápanyagokat és jól érezzük magunkat. Ezzel nincs is bajom, de a fogyáshoz azért több kell. Eleinte nem fogytam, utána levittem a szénhidrátot, úgy ment egy ideig, most pedig a kalóriát csökkentem, s bizonyára ez is hat, még nagyon az elején járok. Nem triviális tehát a dolog, s az ember testének jellemzői is sokat számítanak, természetesen. Van, aki csak a paleótól lefogy, napi több banánt éve, van, akinek trükközni kell... A mozgás sem mellékes.

2014. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as nem értem a problémád. :D Vannak akik így esznek(Facebook csoportban látom) és "paleoznak".
2014. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Ezt mire írtad? Nincs semmi bajom. Tudom, hogy van megengedő paleo, de még annál cifrábbak is (s még azokkal sincs bajom, csak az már nem paleo, amikor krumplit esznek, mert valahol azt olvasták, hogy napi 2 belefér. nincs bajom még a krumplival se, csak az nem paleo sehogysem).
2014. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg 709 embernek hogyan segített.


[link]

2014. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!