Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mik a paleo veszélyei?

Mik a paleo veszélyei?

Figyelt kérdés
Annyi mindent lehet róla hallani, egy csomó rosszat, de van, aki esküszik rá. Tanácstalan vagyok.

2014. júl. 25. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nincsen semmi veszélye.
2014. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
Sok ember nem bírja, töbféle hiánybetegség alakulhat ki töle, nem tesz jót a veséknek.
2014. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
* többféle
2014. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

A nullás vércsoporthoz áll a legközelebb. Nem mindenkinek való. Kipróbálod és eldöntöd az a legjobb. Ha oda vagy a tejtermékekért, szereted a tésztát a rizst és a kenyeret, neked szenvedés lesz és ideges lehetsz tőle.


Fogyáshoz mozgással tényleg jó, hasonlít a testépítők szálkásító diétájához. Sok fehérje, zöldség, kevés szénhidrát. Nem is csoda hogy sokan fogynak tőle rá van kényszerítve a szervezet hogy a többlet energiát zsírból pótolja mivel kevés a szénhidrát.


Ráadásul zsírból, húsból nem tudsz annyit enni mint süteményből. Szerintem nagyon jangos (hús, tojás, zsír) táplálkozás, nem túl kiegyensúlyozott. persze azzá lehet tenni, de idő kell hogy ráálljon a szervezet. Nem lehet minden emberre ráhúzni a paleót, nagyon mások vagyunk.

2014. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Milyen hiánybetegségre gondolsz?
2014. júl. 25. 22:38
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan miféle hiánybetegség alakulna ki tőle? Rengeteg zöldséget kell enni, azokban is van elegendő CH.

Másfél éve paleózom és soha nem volt ilyen jó a közérzetem. 6 hónap alatt fokozatosan lement rólam a túlsúly, egy éve a paleóval tartom a súlyom. Havonta plusz-minusz 0,5-1,0 kg eltérés van.

2014. júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Túlzott fehérjebevitel! Sok állati fehérje köszvényt okoz és rákot (kína tanulmány, Campbell).
2014. aug. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
34%

Szia! Hiánybetegség lehet, pl. az ínysorvadás, mivel sok tápanyag nem jut a szervezetedbe. Pl. a tejterméket kizárod az étrededből, ez szerintem főleg idősebb korban, amikor rohamosabban épülnek le a csontok nagyon rossz lehet. Hogy viszed be a kálciumot máshogy? Paleózol közben meg veszed a kálciumtablettát???? Marhaság.

[link]

2014. aug. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kemény sajt mehet, abban több a kalcium, mint a tejben. Amúgy pedig másban is van.

Én sem értem miféle hiánybetegséged lehet, ha tudatosan figyelsz arra, hogy kiegyensúlyozottan állítsd össze az étrended. Nyilván nem arról van szó, hogy a nap 24 órájában húst eszel. Mellette mehet a zöldség, gyümi, magvak, szépen elosztva.

2014. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na és a rák ... szerintem ma már akkor is rákos leszel, ha csak levegőt fogyasztasz. Szóval szerintem erre nem foghatjuk rá. A sok adalékanyag stb., szintén káros, az édesítőszerek is, az hogy a repcsi kiengedi a kerozint .. már bármi .. a mindennapi stresszről ne is beszéljünk. Szóval szeritnem a rák nem ok arra, hogy valaki ne kezdje el/próbálja ki a paleo diétát.
2014. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!