Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ketogén paleo diétáról mi a...

Ketogén paleo diétáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Olvasgattam 1-2 fórumot és elbizonytalanodtam. Én 2 éve paleo vagyok. Teljesen elégedett vagyok a súlyommal, és több betegségből is kigyógyultam, pl. allergia. De olyanokat olvastam a ketogén fórumon hogy a peleo nem jó, sőt a sok fehérje és kevés zsír miatt egyenesen veszélyes. És pl. napi egy csirkecombot kéne megenni, mert a túl sok kaja is rossz. 55 kg vagyok, én már azon vagyok hogy ne fogyjak többet, most ha elkezdek napi egy combot enni, 40 kg leszek.

2014. szept. 28. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami neked maradéktalanul tetszik és bevált, akkor miért váltanál másra?

Egyébként nem tudom milyen fórumot olvastál, mert a keto nagyon nem éhezésről szól, egyszerűen csak egy 0 g ch-s paleo, tetszőlegesen akár nem paleo kajákkal (pl. tejsavó protein).

Nem kell áttérni ketóra, semmi értelme a mindennapokba átvinni, lemondani a gyümölcsökről, meg egy kevés gluténmentes ch-ról.

2014. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A keto nem (feltétlenül) zerocarb diéta ám, ne keverjük a dolgokat.


S ki volt az a tájékozatlan, aki azt állította, hogy a paleóban kevés a zsír s az egészségtelen? Lehet csinálni úgy is, de nem az a tipikus - és semmi baj nincs a kevés zsírral, ha valakinek úgy a jó és mindent megad a testének, amit az igényel. Ha valaki nem zsírból veszi az energiát, az az ő dolga. A bigott ketósokkal éppúgy nem kell foglalkozni, mint a bigott paleósokkal, vegákkal s másokkal...


A túl sok étel természetesen nem jó, de hogy jön ide egy csirkecomb? Aki napi 1 csirkecombot eszik és ennyi, az nem húzza sokáig... A koplalás még az enyhe túlevésnél is rosszabb...


Csináld úgy, ahogy Neked jó. Kipróbálhatod a ketót, miért ne, az ember kíváncsi, s komoly előnyei vannak, ezzel együtt nem mindenkinek való.


Ha nem gond, sztorizok a saját életemből.

Ne menjünk messzire, csak a másfél évvel ezelőtti életmódváltásomig, amikor egy füst alatt azt is elhatároztam, hogy akkor már lefogyok. Majdnem teljesen paleóra váltottam, elég drasztikusan, nem is volt nehéz (leszámítva, hogy egy ideig nem tudtam, mit egyek konkrétan. van egyfajta ízlésem és egyéni dolgaim, amire még pluszban rájött a paleós tiltólista).

Az én paleóm zsírdús (ez egyéni jellemzőm, ha nyersvegán lennék, akkor is zsírosan ennék), viszonylag szénhidrátdús (de ezen tudok változtatni valamit), sok fehérje pedig bizonyosan nincs benne, de a szükségest azért beviszem. Húst nem szoktam enni.

A ketogén kicsit szimpatikus volt, 1-2 majdnem ketogén nappal is próbálkoztam, az édességvágyam megfékezésében sokat segített, de nekem nem volt tartható.

Fogyni szénhidrátcsökkentéssel tudtam egy ideig, s egy év stagnálás után nemrég rászántam magam a ketogénre váltásra. Fura, de most már ment. Az a másfél év majdnem paleo sokat segített :D Azért nem töretlen a dolog, de nem érdemes kilengeni, erre már rájöttem. Nem esik jól.

Nos, én minél zsírosabban eszem, annál jobban érzem magam s annál több energiám lesz, de ketogénben egy extra ugrás van. Elég sokat olvasgattam erről, tipikus az energia megugrása, ráadásul mit se számít, hogy az ember eszik-e viszonylag gyakran, hisz nem szénhidrátra alapoz, amiből gyors pótlás kell (persze túl hosszan koplalva megy az izomból, a fehérje eszenciális tápanyag s nincsenek belőle raktáraink).

Persze az elején más a helyzet, ott gyakoriak a negatív hatások, ezt nem nagyon ismerem, nekem 2 kába napom volt, annyi (abba is hagynám, ha rosszul lennék). Nem mindenki ússza meg ilyen könnyen, de utána jó :) S egy idő után, amikor adaptálódott az ember, akkor már lehet akár ugrálni szénhidrátos táplálkozás és ketózis között, elég gyorsan átáll a test, nincsenek napok és hetek, mint először (hosszú kihagyás után azért gondolom, igen, ez ilyen egy szénhidrátdús étkezést vagy napot jelent, amint a test feldolgozza a szénhidrátot, a test visszaáll zsírra).


A fogyást ugyan segíti az, hogy nincs cibálva az inzulin, de csak mert az ember ketogénezik, éppúgy nem fogy, mint paleóval... Ahhoz kalóriadeficit kell, csodák nincsenek.

Van, aki automatikusan keveset eszik, ha elkezdi a fenti életmódokat, nos, én nem tartozom közéjük. Nagyon oda kell figyelnem, hogy 2000 kalória alatt egyek - viszont ez ketogén diéta mellett megvalósítható számomra, normál paleóban még nyomott szénhidrátbevitel mellett sem, egyszerűen éhes maradok. Az éhség szinte teljes megszűnése (ha van is, nem erős) tipikus dolog ketogénben, természetesen ez alól is van kivétel.

De aki rendesen eszik, az természetesen nem fogy, sőt egyes igen elszántak tömegnövelnek is ketogénnel, nemcsak szálkásítanak :D Egyes testépítők nem bírják, hogy gyakran enniük kell egy csomót, amit nem is kívánnak, nekik olykor megváltás a ketogén diéta. Verseny előtt azért visszatöltik (sőt túltöltik) a glikogénraktárakat a hozzá tartozó vízzel, amitől az izmok sokkal jobban dudorodnak...


Szóval napi egy csirkecomb. Elég hervasztó. Még aki nem eszik növényt, annak is mindenfélét ennie kell, húst, zsírt, belsőséget, a ragadozók ugye megeszik a gyomortartalmat, így jutnak hozzá mindenhez, amihez kell.

Személy szerint nem vagyok a 0 rost híve, még elméletben sem, mert én ugye, a zöldségimádatommal és húskerülésemmel még csak durva szénhidrátlimitet sem tartok, 20-40g közt szoktam lenni, de inkább 30-40 között. Abba azért elég sok zöldség fér, ha az ember jól válogat. Korábban sem ettem napi 50-70 deka zöldségnél többet egy átlagos napon, azt hiszem... 1 kiló fölé is tudnám emelni, csak akkor mi lenne a hagymával, répával s hasonlókkal? :D Azokat szeretem. Plusz a borsót, ami egyik fő oka annak, hogy nem vagyok 100% paleós s ez nekem jó is így :)


Sokféleképpen lehet ketogénezni. A növényt nem evők és a vega ketósok elég jól mutatják ezt... Van, aki ketós és köze nincs a paleóhoz, mások összekombinálják a kettőt. Én ugye majdnem vega keto paleós volnék, ha épp nem rontom el (többnyire nem teszem s még az elején vagyok, ilyenkor mindig becsúsznak fura napok :P). Azt hiszem, most már nem zárok ki több táplálékcsoportot, de egyelőre még elég változatos a táplálkozásom :)

2014. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdésedben benne van a válasz!


Jól érzed magad azzal, amit jelenleg csinálsz? Alias paleo? Lefogytál, jó a közérzeted?

Na, nekem úgy tűnik igen...akkor minek változtatni valamin, ami remekül bevállt neked.


Érteném, ha a sima paleo nem lett volna elég pl. a betegség kezelésében.Ilyen előfordul komolyabb betegségeknél.


Amit azon a fórumon olvastál a paleoról az elég beteg...napi egy csirkecomb?


A ketogén nem erről szól. Annak is megvan az előnye, de jóbal több dolgot korlátoz, szerintem ha nincs rá komoly okod, akkor nagyjából tök felesleges ketogénezni, ha jól elvagy azzal, amit jelenleg csinálsz.


Főleg azt ne kövesd, amit azon a bizonyos fórumon mondanak, mert elég nagy hülyeségnek tűnik, amiket ott híresztelnek.

2014. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!