Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írna valaki a ketogén diétáról...

Írna valaki a ketogén diétáról? Annyi mindent írnak róla, már nem tudom miben higgyek!

Figyelt kérdés

Nekem kicsit hihetetlen, hogy zsírt kell enni, hogy fogyjunk. HA működne, akkor biztos szeretném, mert nekem nem az édesség meg a szénhidrát a gyerengém, hanem a hús, főleg disznó, kolbász, stb. De már jóideje nem eszek ilyeneket, csak csirkét, merthogy midnenhol azt írják, hogy az a jó.

De túl lassan megy a fogyásom, pedig mozgok is, kajára is nagyon figyelek, sovány csirkemell, zöldségek, de az a baj, hogy ezeket nem szeretem és egyre nehezebben viselem, hogy olyasmit kell egyek, amit nem szeretek.


Szóval olvastam erről, hogy jó sok zsírt kell bevnii, de mégis hogyan?

Ha esetleg valaki egy mintaétrendet tudna írni az nagyon jó lenne.

Szóval a lényeg, hogy ketózisban legyél, ehhez nem szabad 3O grammnál több szénhidrátot enni. De meddig? Mert volt ahol azt olvastam, hogy 4 napig, aztán hogy 5 napig, és aztán?

MOndjuk, az azért nem menne, hogy egész életemben így táplálkozzak, még kenyér, tészta, krumpli, rizs nélkül kibirom, de hogy sose ehessek gyümölcsöt...

Na, de mondjuk, hogy egy ideig bevállalnám, de tényleg lehet ezzel fogyni? Kb mennyi idő alatt mennyi?

És tényleg, ha valaki tudna írni egy mintaétrendet, azt nagyon megköszönném, mert azt nem igazán értettem meg sehol, hogy akkor mit lehet enni, hogy ketózisban legyek. Mert nyilván, nem fogok disznózsírt kanalazni.

De pl kolbász? Zsírosabb disznóhús? Tarja? Vagy abban már sok a fehérje?

Na, szóval ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!


2014. febr. 12. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A maratonfutó rokonom csinálja, évente többször, és a többszört hangsúlyoznám.

Nem eszik semennyi szénhidrátot 6-8 hétig. Közben lead 15 kilót. A verseny után ismét eszik szénhidrátot, és 1 hónapon belül az eredeti súlyánál van. (Mint minden megvonáson alapuló diéta, ugyanúgy működik: fel-le-fel-le...)

Hozzátenném, hogy a maratonra nem 2 hónapig edzenek az emberek, tehát a visszahízás is folyamatos edzés mellett történik.

Hatásos, de nem végleges.


Azért gondold meg, nagyon jó a disznó meg a kolbász, de csak kenyérrel/krumplival (a kevésbé zsíros karaj, esetleg tarja még elmegy zöldséggel). Mennyi kolbászt bírnál megenni kenyér nélkül, max. savanyú uborkával?

2014. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én ciklikus ketogén diétát csináltam,8 % testzsírt értem el vele,tehát nálam működik.Pontos leírást és mintaétrendet a Sárga kapszulában találsz.
2014. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első, simán eszem kenyér, krumpli nélkül, ilyesmiket már évek óta nem eszek!

Az nekem nem lenne gond, hogy zsírosabb húst egyek magában, csak nem tudom, hogy azt lehet enni, mert akkor hogy is van a fehérjével? Ezért szeretném nagyon, ha valaki írna egy mintaétrendet, mert nagyon gondolkozom rajta, hogy kipróbálom, amennyit tudok róla, az sizmpatikus, az is hogy csak naponta 1-2szer kell enni, sose ment nekem a napi 5szöri étkezés. A sovány húsokból is elegem van, már hányok a csirkemelltől, komolyan. Mit megadnék egy jó grillezet tarjáért, cigánypecsenyéért, az a kedvencem és már nagyon nagyon rég nem ettem:(

2014. febr. 12. 12:22
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha valamivel, ezzel a módszerrel tényleg fogysz.Első dolgod, hogy elmész a gyógyszertárba és rendelsz vagy veszel kethophan nevű tesztcsíkot és sterilpoharat hogy mérd a ketózist.Ha elszíneződik a csík, ketózisban vagy.A súlyzós edzés nagyon kellene és heti 1 nap CH visszatöltés 7-8 gramm szénhidrát per testsúlykilogramonként.Ha érdekel, leírom részletesebben.Amúgy van hátránya is.Ha a diéta végeztével hirtelen térsz vissza a CH alapú étrendre, gyorsan visszahízol.
2014. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen , nagyon érdekelne, ha tudnád minél részletesebben! Konkrétan, hogy mit egyek, hogy ketózisban legyek. A kis tesztcsíkokban nem vagyok biztos, erélyi kisvárosban élek, nem tartom valószínűnek, hogy tartanak ilyesmit:D

De úgy tervezem, hogy az elején próbálok teljesen szénhidrátmentesen étkezni, mondjuk most sem eszem sok szénhidrátot, napi 1 narancs, meg esetleg valamennyi saláta, uborka, szóval nem lesz nagy váltás nekem.

2014. febr. 12. 12:37
 6/15 A kérdező kommentje:

Szóval, ha tegyük fel csak húst eszem? Az jó? Tojás? Fehérjét is vagy csak a sárgáját? (basszus, eddig csak a fehérjét ettem meg, a sárgáját kidobtam)

Azzal nem rontom el a ketózis, ha sok a fehérje? De mi a sok fehérje?

Tényleg örülnék konkrét példának, grammokkal együtt.

2014. febr. 12. 12:42
 7/15 A kérdező kommentje:
És pl a gomba? Az mi? Mert azt nagyon szeretem, szinte naponta eszem gombát. Meg olvastam valahol, hogy növényi tejszínt is lehet, ez komoly? Mert azt is imádom, de évek óta nem ettem, mert ugyebár zsíros.
2014. febr. 12. 12:46
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]

ingyenes...

2014. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, a könyv nem részletezi személyre szabottan a ketogén diétát.


Kérdező,súlyod,nemed,korod?

2014. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Elolvastam, de ott csirkét ír, zöldséget, szerintem abban nem arról van szó, amit én akarok csinálni.


Amúgy 162 centi, 69 kg, NŐ

2014. febr. 12. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!