Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ketogén diétáról pár fontos...

Ketogén diétáról pár fontos kérdés?

Figyelt kérdés
Kb 3hete vagyok ciklikus ketogén diétán,és valamiért 1200 kcal többet egyszerűen képtelen vagyok megenni. Húst-hússal zsírral,minimális brokkolival vagy savanyúkáposztával,tojással,szóval hasonlókat eszem,előtte pedig csoki-chips-kóla,stb,abszolút szemét kajálás volt jellemző. Ez mind szép és jó,7 kg egyszerűen leolvadt rólam,imádom ezt a diétát,életem legjobb döntése. Viszont: felkelés után képtelen vagyok tojást vagy húst enni,így az első étkezésem mindig ébredés után 1-1.5 órával van,mert hányingerem van reggel az ilyen nehéz kajáktól. És folyton hasmenésem van. Aki csinált ilyen diétát,tapasztalt hasonló dolgokat? Hozzászokik a szervezetem,vagy kell valamit tennem? Köszönöm a normális válaszokat.
2013. júl. 2. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:

1200kcal tápláló ételekből elég, ha jóllaksz, és nem akarsz tömeget növelni (izmosodni).


Hogy mikor reggelizel.. nem kell állandóan enni. Minél ritkábban eszel egy nap:


- annál jobban felkészül a szervezeted az emésztésre

- annál jobb lesz az inzulinérzékenységed, bár ez ketogén alatt úgyis jó ha nem vagy rendszeres tejfogyasztó.


Hasmenésre: egyrészt hozzászokhat még a tested, bár 3 hét alatt illett volna szerintem. Ha így maradsz, akkor változtatni kell. Egy szigorú paleo táplálkozás ha nem ketogén, még akkor is egészséges és segít megőrözni a jó alakot.

Ketogénben miket lehet javítani:

- ritkábban eszel (napi 2, 3) így a zsírt megfelelően tudja emulgeálni az epéd. Trükközhetsz azzal, hogy tojással összekevert zsírt eszel (ezt alacsony hőn hőkezelik-főzik és krém lesz belőle a zsír fajtájától függő szilárdságú. édesítve (eritrit) és gyümölccsel egy gyümölcsös édesség lesz belőle, édes zsírkrém mint a nutella) így a tojással már emulgeálod a zsírokat. Ha ez kókuszzsír, akkor lényegében ezzel már semmit nem kell csinálnia a testednek, csak felszívnia. Ami jó akkor ha éppen nincs eléggé 'érett', besűrűsödött vagy elég sok epéd. Minél többször eszel, annál kevesebb epe jut egy étkezéshez! Ketogénben sok a zsír: ez pont nem mindegy mert a zsírok emésztése úgy indul, hogy az epe emulgeálja ezeket!


Ezeket tudom ajánlani elsősorban. Aztán az emésztés erősítése jóga gyakorlatokkal, máj erősítése szintén így, illetve gyógynövények..


Esetleg csípős fűszerekkel segíteni az emésztést (lényegében ezek is gyógynövények), hátha a csili, fokhagyma, gyömbér az epe kiválasztást, az epehólyag összehúzódását is serkenti. Meg lehet próbálni! :)

2013. júl. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos választ,Tápi,meg fogom fogadni néhány tanácsod :) már azért jobb,mint 4-5 napja volt
2013. júl. 3. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Kókusz!! :) A csodája az, hogy nagyrészt zsír, mégis édes.

Esetleg egy kókuszos muffin? :) Én kókuszreszelék-tojás-eritrit-szódabikarbóna egyvelegéből kotyvasztom, és eddig mindenkinek ízlett.

De pl Tescoban is lehet egész (kicsi) kókuszt kapni, amit megpucolni sem annyira bonyolult (mint a nagyobb kiadású kókuszdiót), vagy tökéletesek a készen kapható kókuszreszelékek, és a kókusztejek egy része is (Aroy D, ami nálunk bevált).

2013. aug. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hoppsz, utolsó vagyok. Most tudtam meg, hogy a kókusznál nagyon kell figyelni, mert tök nagy szórás van, némelyik fajtában négyszer annyi szénhidrát is lehet. Szóval csak akkor életbiztosítás ezt a tanácsomat követned, ha alaposan utánajársz, milyen fajtát vásárolsz éppen.
2013. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!