Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A ketogén diétáról mit tudtok?

A ketogén diétáról mit tudtok?

Figyelt kérdés
Ketogén diétával szeretnék fogyni.A szénhidrátot kiiktatom,tornázom.Arra lennék kiváncsi,hogy mennyi előnye,és mennyi hátránya van ennek a diétának.

2014. szept. 17. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Diétáztál már?


mert kezdőként nagyon nem ajánlom

2014. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Folyamatosan valami diétában vagyok:)Már csináltam,és fogytam vele.
2014. szept. 17. 11:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak több mindent szeretnék róla tudni,illetve tapasztalatokra lennék kiváncsi.
2014. szept. 17. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Vérvételre menj gyakran, mert sérülhet a veséd.
2014. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy egy nagy baromság és beteg lehetsz tőle.
2014. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz tole semmi bajod, ne aggodj :)nem veletlenul alkalmazzak terapias cellal epilepszias kisgyerekeknel, vannak jo hatasai es egyaltalan nem karos, ha ertelmes modon csinalod.


A szenhidrat nem teljesen nulla ketogen dietaban sem, napi 30g-ot szoktak mondani, hogy azt ne lepd at. A veseknek semmi baja nem lesz tole, viszont a majat valoban megterheli egy kicsit, ezert erdemes hetente 1x egy csalonapot tartani, amikor eszel szenhidratot is.


Amugy nem mindenki birja, aki erzekeny az alacsony vercukorszintre az rosszul is lehet.


Az elso 2-3 nap a huzos egyebkent, amig az agy at nem all ketontestekkel valo uzemelesre.

2014. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hetek óta arról olvasok, most inkább nem írok le mindent :)


Nos, nem tudom, ez mennyire megbízható, de más tapasztalataim s olvasmányaim alapján sok igazság van benne:

[link]


A lap alján ott a link az előnyökre :)


Rengeteg ember él ketogén diétán évek óta, szokták szeretni (ja, aki nem, az valószínűleg bele se kezd vagy az elején feladja). Rengetegen tempósan fogynak vele (a mázlisták... én szinte bármivel stagnálok), természetesen csak ha megfelelő a kalóriadeficit, csodák a ketogénben sincsenek. Elég tipikus a megnövekedett energia és teljesítmény, kicsit lecsökkenhet az alvásszükséglet... Van, akinek ketózis se kell, viszonylag sok zsírral és viszonylag kevés szénhidráttal sokkal jóllakottabb és energikusabb, mint normál étrend mellett.

Gyógyulás történetekre nem szoktam figyelni, azzal nem vagyok képben, de logikus, hogy olyan is sok legyen, a tipikus szénhidrátdús táplálkozás nem valami egészséges (már nem úgy értem, hogy a szénhidrát miatt egészségtelen, abban nem hiszek, hanem ahogy az emberek tipikusan csinálják). Persze ilyen esetekben nem mondhatjuk, hogy elsősorban a ketózis volt a gyógyítás módszere, inkább a rossz szénhidrátok elhagyása.


A majdnem 0 szénhidrátos ketogén nekem extrém vad, el nem tudom képzelni, hogyan tud valaki zöldség s egyéb szénhidrátos étel nélkül élni. A test roppant alkalmazkodó, úgy látszik. Én semmiképp sem csinálnék ilyet, de én majdnem teljesen vega paleo változatot nyomok, nyilván meg se közelítem a nullát, sőt, igyekszem olyan távol lenni tőle, amennyire lehet :) Eleve 40 grammal kezdtem, az ajánlott, elég tuti 20g helyett, s láthatóan ez is elég volt. Ráadásul nekem 2 kába nap volt az összes "keto flu" (miközben jelentkeztek az előnyök: nulla édesség- s szénhidrátvágy, leszámítva persze a kötelező nagyobbacska mennyiségű zöldséget, ami számomra alap, mardosó éhség esélye 0), van, aki 30 napig nem tudja rendesen használni az agyát, kaparja a falat szénhidrát után egy ideig s ilyenek, ez ritka, de iszonyú, ilyen esetben én hagynám a csudába, nem vagyok mazochista... S van ember, aki mindig éhes, ketóban is. Ez se tipikus. Van, aki automatikusan alig eszik, na az baj. Nekem direkt vigyáznom kell, de sok zsírral valahogy képes vagyok kalóriadeficitre. Máshogy nem, éhes vagyok.


Ha ketogénnel fogysz, akkor szerintem extra módon vigyázni kell a megfelelő tápanyagbevitelre, úgy értem, az elején, ki kell alakítani egy megfelelő új étrendet, életmódot, hirtelen drasztikusan változtatni veszélyes, ha ész nélkül csináljuk. Lehet, hogy kicsit túl paranoid vagyok egészség terén, de lehet, hogy nem :P

Terméeszetesen sok "normálisan" evő embernek is jót tenne az odafigyelés, rengetegen esznek kiegyensúlyozatlanul.

A magas fehérjebevitel nem jó ketogénben (pontosabban az már nem is ketogén), a ketózis olyan, hogy vigyáz az izmokra szerényebb mértékű fehérjefogyasztás mellett is. Pl. én 69-70 kiló vagyok még elég rendes felesleggel, nekem kb. 60-80g fehérje kell, mozgásmennyiségtől függően.

Szerintem jó, ha a zöldség minél nagyobb részét nyersen esszük, úgy mégiscsak több benne a vitamin. Csak mert valaki eszik vitamint tablettában, nem becsülném le az étellel normálisan bevitt szerepét. Akkor se, ha sokak tudnak nélküle élni...


De kezdek túl sokat írni a saját kedvenc módozatomról, már úgyis elég hosszú a hozzászólásom.

2014. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.14:41 es ,nem gond hogy hosszú,sőt,mert minnél többet meg szeretnék tudni erről a diétáról.Fokozatosan állok le a kenyérrel,nem hirtelen.S én sem szeretek éhezni,úgyhogy koplalni nem fogok,ezt is èsszel fogom csinálni.Azt tudom hogy nekem ez válik be ,mert már félig meddig próbáltam,s fogytam vele.
2014. szept. 17. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!