Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 3 hét alatt semmit nem fogytam?

3 hét alatt semmit nem fogytam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



168 cm / 61.7 kg vagyok jelenleg, a diétát 62.4-ről indítottam. Ez a 16. napom, sem centiben, sem súlyban nem jelentős a változás.



Eddig nem sportoltam semmit és legalább 2000-3000 kalóriát ettem egy nap, azért híztam fel, alapjáraton 55 kg szoktam lenni/ voltam régen, míg nem kezdtem el tespedni itthon az ülőmunka mellett és zabálni.


Sajnos a testalkatom alma alkatú, tehát hason, derékon van a felesleg, derékra konkrétan 4 centit híztam, 70 centinél járok az átlag 65-66 után.



A 2000-3000 kalóriához képest most 1400-at eszem, heti 4x elmentem sportolni, súlyzóztam, kardióztam, de sem látványra, sem centire, sem súlyban nem változtam.


A kalóriabázison vezetem az étkezésem. Annyi,hogy nem főzök magamra, mindig kifőzdékben eszem az ebédet/uzsonnát.



Étrend mai pl. :


R fél9 körül : vagy 30g zabpehely 1 dl rizstejjel + fehérjeporral vagy 2 egész tojásból+1 tojásfehérjéből készítek 1 ek. kókuszolajon rántottát, ehhez 1 db trend x (LIDL) ch csökkentett kenyér szeletet eszem (74 kalória a szelet kenyér, 2 g ch-val)



E 12-kor: főzve mért adagok: 60g rizs + 100 g csmellfilé ( néha van rajta 1 tojásrántotta vagy valami fűszer, ha sajtszósz, stb, azt mindig leszedem róla ) + saláta



U fél5-kor: főzve mért adagok: 60g rizs + 100-110g roston sült csmell (donpepe)



V1 6 körül: fehérjeturmix



edzés után egy adag fehérjeturmix



V2 éjfél körül, elalvás előtt: 100 g cottage cheese vagy túró fehérjével ízesítve



Létezik, hogy túl sokat eszem, azért nem mozdulnak a kilók?



Makrók mindig megvannak: 130g fehérje, 50-90g között szokott a ch lenni, zsír:40-80 között



Mivel nem tudom a pontos kalóriát, mert nem én készítem a kaját, 150-200 kalóriát pluszban beleszámolok a kalóriabázison szereplő adatokhoz, mint pl. étolaj,ha azzal főznek.. Bár így is mindent leszedek a húsról kb., a ch nincs 2g /tstsúly, és 1500 kcal fölé sosem megyek sport mellett sem.



Nem értem, hogy miért nem indul be, pedig eleinte 2-3 kilónak le kéne jönnie, ami víz,de ennyi se ment le.


Mivel súlyzózom, a kilók annyira nem érdekelnek, de látványra se lettem se feszesebb, se laposabb.


4x 12-15-ös ismétléseket végzek közepes súllyal, pl. kitörés 14 kilóval, lábtoló 20kg, tárogatógép 50kg, tehát "puhánynak" se mondanám az edzésem.



Min kéne változtatnom, hogy 1 hónap alatt lemenjen legalább 4 kiló zsír ,vagy az a 4 centi a derekamból?


2019. aug. 6. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A 15 nap nem három hét.

2. A testtömeg ingadozása miatt ennyi idő alatt nem lehet megállapítani a valódi tömegváltozást.

2019. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Nincs a túlsúlyod, ezért megy le nehezen.

Én is alma alkat vagyok, eddig a leghatékonyabbnak has terén a súlyzós edzés bizonyult. Szépen apad a hasam, de a súlyom nem változik. Kalóriaszámlálos app szerint kalóriaplusszban vagyok, 2000-2300 kalória körül eszem. 1800-at irt sulytartáshoz

2019. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Véletlen nem kérdezted ezt már egyszer?


Nincs túlsúlyod, így aztán felesleges a fogyás.

2019. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is annyira a súly zavar..

Hanem hogy 65 centi volt a derekam fél éve, ami most már 70 és nem érzem magam jól a börömben. Akkor voltam 56-58 kg között. 3 hét alatt még csak egy kicsit sem lettem "laposabb".

Skinny fat vagyok,ha lehet így fogalmazni.

Szeretnék újra "visszafogyni" a régi méreteimbe, de feszesen.

2019. aug. 6. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha feszes akarsz lenni akkor ne egyel ilyen keveset. Szedj fel némi izmot, aztán add le a maradék zsírt. Izmosabban könnyebb lesz lefogyni
2019. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a kérdés a zsírvesztésről szól, ami nyilván a derekamból adódóan ott van :)
2019. aug. 6. 19:17
 7/9 anonim válasza:
De a zsírleadás összefügg az edzéssel,tehát a súlyokkal dolgozol pl akkor is égetsz kalóriát és emellé még izmosodsz is... Persze nem 2 hét alatt.
2019. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sok a 130g fehérje.
2019. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem is adott esetben sok a 130g fehérje, de nem a világvége, ha így érzed jól magad és majd úgy látod, hogy ez hosszú távon ok, pláne, ha a jövőben nagyon kemények lesznek a súlyzós edzéseid.


alapvetően jól csinálod, csak türelmetlen vagy - 2-3-4 hét az semmi, tekintve, hogy előtte egyáltalán nem sportoltál. hirtelen elkezdted terhelni az izmaidat, megtelnek glikogénnel, a szervezeted több vizet tart vissza, a fehérjebevitelt is megemelted - ehhez mind hozzá kell szoknia a szervezetednek. nyugi, majd beáll rendesen - de az 1400 kalória nagyon kevés.



igazából ez is lehet egy ok, 2-3000 kalória után jól besokkoltad a szervezetedet. egyél inkább 1800 kcal körül (én a teljesen pontos kalóriaszámlálást nem ajánlom, elég, ha körülbelül tudod, mondjuk ehhez az elején talán érdemes pontosan nézegetni, hogy utána már ránézésre tudj mindent, de ne akadj rá teljesen, mert utána egész életedben a rabszolgája lehetsz ennek a méregetésnek, aminek semmi értelme), több energiád lesz az edzésekre. 1400 kalóriával gyorsan létrejön az, hogy amint végre beindul a fogyás, nemsokára meg is áll, és akkor hajlamos leszel tovább csökkenteni az energibevitelt, pedig növelni kellene.

2019. aug. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!