Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem fogytam még semmit?

Miért nem fogytam még semmit?

Figyelt kérdés
Negyedik hete kezdtem a diétámat. Nagyon figyelek a szénhidrátbevitelre (100 g/ nap alatt) de közben kalóriát is számolok ami napi 1400 körül,de inkább ez alatt van. Fehér kenyeret nem, csak szénhidrát csökkentettet eszem. Semmi liszt, semmi cukor. Alig eszem édességet amit pedig imádtam. Irdatlan mennyiségeket megettem (napi 1-2 tábla csoki 2-3 túró rudi vagy maxi king és estére egy mese mézes csokis keksz. Heti minimum 3x sütöttem valami fincsit. Éveken át tartottam is a súlyom. Egyszercsak lett egy ülőmunkám, ami nem tartott tovább fél évnél. Akkor feljött kb 6 kg. De képtelen vagyok leadni. 3 hónapja heti 3x másfél órát konditeremben izzasztom magam személyi edzővel biztos ami tuti alapon, és hetente egyszer kétszer úszom és szaunázom. Sajnos még egy grammot sem fogytam. Iszonyúan bosszant és kezd fogyni a lelkesedésem. Sokat olvasgatok a témában, már arra is gondoltam, hogy talán valami vitamint kéne szednem (l karnitin, krómra is gondoltam mert állítólag elveszi az édesség iránti vágyat, szójalecitin stb).

2014. febr. 7. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Hormonzavarod?

Inzulinrezisztenciád?


Átlagos zsírfogyasztásod milyen? Fehérje, szénhidrát? Zöldség mennyiség?


Karnitin nem vitamin, fölösleges.

Króm nem vitamin.

Szója gmo miatt, meg úgy egyébként is fölösleges.

2014. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, na. Ne feledd, hogy a zsír könnyebb, mint az izom. Ha tehát a zsír fogyása mellett növekszik az izom mennyisége, akkor esetleg tényleg nem "fogysz", nem lesz kisebb a testtömeg. Vagyis nem lehet egyedül a súlyvesztés alapján megítélni a fogyást. Mérni kell centiméterrel a derék ill. csípőméretet, comb vagy felkar kerületét stb.
2014. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tény, hogy az l-karnitin nem vitamin, de hogy felesleges, az azért elég durva és meggondolatlan kijelentés.
2014. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%

Durva én vagyok, nem a kijelentésem.


A szervezetünk ELÉG karnitint szintetizál.

Tehát pénzt költeni karnitin táplálék kiegészítőre tényleg felesleges, a várt 'pozitív hatások' hiánya miatt.

2014. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nocsak, akkor személyedben megismertem egy durva, önjelölt dietetikust. :-)
2014. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Neem, dehogy.


Személyemben megismerheted azt, aki durván szabadságra küldené az okleveles dietetikusokat, mint a társadalomra kártékony tényezőket.


És bárcsak létezne nem durva módszer, de hát tudjuk hogy nincs, így nekem durvának kell lennem ha valamin változtatni akarok :)

2014. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha heti háromszor másfél órát edzel, plusz 1-2 alkalommal úszol is, akkor ne is várd a fogyást kilókban, mivel izom építesz. Hasonló módszerrel két ruhaméretet fogytam, a súlyom változatlan maradt.
2014. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A szervezet valóban elég karnitint szintetizál, ha megfelelő az ásványi anyag és vitamin ellátottsága. A karnitin szintézishez elengedhetetlen a vas és a c-vitamin is többek között!


Ellenkező esetben a szintézis nem elégséges, főleg megnövekedett karnitin igény esetén, mint pl a sport.


Az más kérdés, hogy az elhízott emberek kétségbeesését és naivitását kihasználva egy rakás pénzért akarják az emberekre rásózni a nem bizonyított hatással rendelkező szereket.


Az 1400 kalória nagyon kevés, főleg ennyi sport mellett. Ez éhezés.

Az éhezésnek több "áldásos" hatása is van. pl az alapanyagcsere csökkenése, megnövekedett tápanyag raktározás, ezáltal hízásra való fokozottabb hajlam, vitamin és ásványianyag hiány meg a többi. Lehet tovább tippelni.

Cukorbetegeknél az éhezés emelkedett vércukorszintet eredményez (máj - glukoneogenezis miatt), tehát nem kell sokat gondolkoznunk azon, hogy nem cukorbetegeknél is ezt eredményez, csak náluk nem méri senki. Az emelkedett vércukorszint viszont a nem cukorbetegeknél emelkedett inzulinnal jár, tehát az éhezés nem tesz jót az inzulinrezisztenciának sem. Azt leszámítva, hogy a sejtek relatív éhezése legalább valóssággá válik. Nem véletlen a nők lapja narancsos káposztaleves jellegű diétáinak sorozatos sikertelensége a nyugati társadalomban, de azért mindig van aki még beveszi a siker titkát.

Egyébként ha már meg van az IR, akkor értelemszerűen az a cukor nem fog a sejtekbe bejutni, és nem is fog elégni. A sport egyébként javít a sejtek inzulinérzékenységén, csak hát éhezéssel kombinálva nem a megfelelő megoldás az anyagcsere és a hormonháztartás normalizálására, hogy finoman fogalmazzak.


Összesítve amit jelenleg csinálsz az szerintem nem jó. Ez a vélemény persze általános a GYK-n, bizonyára nem lep meg.


Amúgy meg egyél rendesen. A kevés és lassú felszívódású szénhidrát oké, de kéne mellé némi fehérje meg zsír is amiből összejön a több kalória. Zsírból sok telítetlen (főleg omega3) amik segítik a zsírsav oxidációt, meg amúgy is egy csomó mindenre jók, és kitöltik a pocit is. Erre remekül megfelelnek az olajos magvak, tökmag, mandula, pisztácia, mogyóró(nem földi!!!). Persze ebben sok a kalória, így valószínűleg ezekből sem fogyasztottál túl sokat eddig. Na ezért is mondtam, hogy 1400 baromi kevés, semmire nem elég, nem azt kell nézni. Ezerördögéspokol.

Írnám, hogy paleózzál, de nem írom, mert akkor én leszek a kis paleobubus, aki hülyeségeket írkál. Közben mondjuk leírtam, látom, de távol álljon tőlem, hogy rá akarjalak beszélni, mert hát hülyeség, én is csak 8 kilót fogytam. Jó, ezt fél év alatt kb, szóval nem a bikiniszezon előtt két héttel érdemes kezdeni, már ha persze szabad akaratodból elkezdenéd és véletlenül sem azért, mert valaki mondta.

Úszni jó egyébként, ússzál, én is szeretek csak nálunk nincs uszoda. Viszont 14000-ért vettem lépcsőzőgépet, néha azt nyomom, már több kondibérletet megspóroltam.

Egyszer vettem zsírégető krémet is, de ezt általában igyekszem eltitkolni - csak most csak Nektek tárulkozom tehát ki- mert kb akkora marhaság, mint a többi csodaszer. Viszont legalább vicces, ahogy marta a valagam gyorsabban szteppeltem.


Jó minőségű multivitamin ajánlott, főleg ha nyúzod magad.

A króm állítólag a sejtek inzulinérzékenységét javítja, szedheted, max. nem használ. Magában amúgy nem ér sz@rt se, de mindegy, mert kő hozzá egy rakat B vitamin meg kutyapimpili. Ugyanis nem elég betolni a cukrot a sejtbe, jó lenne ha az el is égne a mitokondriumok gránumjainak a membránján a nyári naplementében, midőn ATP keletkezik. Itt nem a teniszszövetségre gondolok...

Karnitint is szedhetsz, ha mindenképpen egy talicska pénzt akarsz még költeni a konditermen, személyi edzőn, uszodán, szaunán túl. Én nem sajnálom senkitől, csak az baj, hogy jutalékot nem kapok a forgalom után.

A lecitint nem tudom mire vélni, de ha a szárított kutyasz@rt is tablettáznák, biztosan lenne aki megveszi.


Az izom egyébként tényleg nehezebb mint a zsír, meg/és/vagy több benne a víz, ami ugye nehezebb mint a zsír. Összességében izmosnak lenni jó, csak hát ilyen súlyos következményekkel jár. .


Na most én voltam olyan rendes, és összezagyváltam itt egy csomó hasznos infót Neked, légy szíves bogozd ki, és döntsd el mi kell belőle.

2014. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki belekötne, mert én meg amúgy is paranoiás vagyok, az éppen nem inzulinozott cukorbetegekre gondoltam.


Nyilván az éhezés+inzulin injekció = kórosan alacsony vércukorszint. De ez tök más.


Na mindegy. Nem fontos. Bocs.

2014. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78% igényes, profi válasz!!
2014. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!