Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogytam semmit?

Miért nem fogytam semmit?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál aki megcsinált minden vizsgálatot és irt fel gyógyszereket és megszabta miket ehetek. Mindent betartottam amit mondott és még mozogtam is. Egy het telt és ugyanannyi vagyok. Mi lehet a baj?
2018. dec. 18. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Bővebben?

Mondjuk hogy mit ettél, mennyi ideje tart ez, milyen magas vagy hány kg hány éves?

Ezek nélkül egy jós aki megmondja...

2018. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Valóban kellene infó, de azért pár dolgot lehet írni általánosan.


1. Egy hét semmi sem, fogalmad sem lehet, hogy fogytál-e, ha csak egy hét telt el és a súlyod nem változott. Egy tempós heti fogyásnál jóval többet ingadozik a testsúly.


2. Ha csak étrendet kaptál, akkor miért fogytál volna automatikusan? A mennyiség többet számít, még ha mozogtál is. De még ha előírt volna kalóriamennyiséget és tényleg jól betartod, akkor is tippelhetett volna rosszul. Senki meg nem mondja a kalóriaigényedet, még ha ismeri is az adataidat. Nem tudok róla, hogy le lehetne mérni az anyagcsere sebességét egy sima, orvosoknál előforduló műszerrel... Márpedig ez sokat jelent. A mozgásod kalóriaigénye is ismeretelen, legfeljebb csak tippelhető.

2018. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

158 cm , 115 kg és 19 éves vagyok.

És nem eszek sokat,szóval nem hiszem hogy sok lenne a kalória.

Gyümölcsöket,zöldségeket, natúr joghurtot, sonkát fekete kenyérrel ezeket szoktam enni nappal és vacsorára pedig lazac / csirke mell zöldségekkel

2018. dec. 18. 13:03
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Ha csak egy hete étkezel így, még ne várj csodát. Feltételezem eddig nem így étkeztél. Adj időt a szervezetednek, hozzá kell szoknia a váltáshoz. Egyél többször, de kis adagokat, a nassit pedig mellőzd.
2018. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem eszek nasikat. Semmi mast nem eszek ezen kívül. De akkor meg valószínűleg várnom kell míg lesz eredménye
2018. dec. 18. 14:50
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Egy hét nem mérvadó. Egy hónap után nézd meg, mennyi a változás!
2018. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Üdv! Én rengeteg javaslatot, személyes tapasztalatot tudnék írni a témáról. Kevesebb mint egy év alatt fogytam le több mint 16 kilót, azaz 68 kilóról fogytam 52 kilóra. Nálam az utólag megállapított inzulinrezisztencia volt felelős az elhízásért.

Amíg “homályban” éltem, rengeteg fogyókúrát kipróbáltam, de egyikkel sem értem el semmilyen eredményt (ez is az ir. egyik legfőbb tünete egyébként!!!)

Sajnos az a tapasztalatom, hogy az orvosok nagy része rendkívül tájékozatlan, ami a táplálkozástudományt illeti. És sajnos a hazugságon alapuló “kamudiéták” és ideológiák is eléggé összezavarják a tanácstalan embereket.

Ha jót akarsz magadnak, akkor NE a kalória legyen a mérvadó az étkezésedben! Ugyanis a fogyásra SEMMILYEN hatással nincs, ez az érték csupán azt mutatja, hogy egy lombikban hány perc alatt ég el, de az emberi szervezetben ilyen égési folyamat SOHA NEM létezett!


Ir-esként nem koplaltatni kell a szervezetet, hanem felgyorsítani az anyagcserét, mert ha lelassul, azonnal raktározni kezd.

Soha ne legyen üres a gyomrod: fontos, hogy mindig legyen mit emészenie, és ne hagyd “ellustulni”.

A legnagyobb biztonsággal mondom, hogy ha komolyan akarod venni a diétát, inkább glikémiás indexet számolj. Egyél olyan ételeket, amik lassan, de tartósan emelik a vércukorszintet: pl. összes (cukrokatlan) tejtermék, összes hús (amit én nem fogyasztok, mert vega vagyok), tojás, cukkini, brokkoli, uborka, vajbab, vörösbab, hagyma, spenót, padlizsán, szárzeller...stb. Érdemes utána olvasni a témának.

Említetted a gyümölcsöket. Sajnos ezekből sem mindegy, hogy mit eszel. Napi egy almát, körtét, vagy pár gerezd grapefruitot vagy pomelót biztonsággal megehetsz, viszont óvakodj a banántól, fügétől, ananásztól, datolyától, mangótól, és az egyéb extrém cukros egzotikus gyümölcsöktől.

Természetesen szükséged van minimális mennyiségű szénhidrátra is, hiszen anélkül az agyműködés is leáll. Sajnos sok esetben kamuznak a “barna” kenyerekkel is. Én zabpehelylisztből, natúr joghurtból, kevés tejből és sütőporból sütök magamnak “kenyeret”. Bár a zabnak közepes a glikémiás indexe, de mivel rengeteg rost van benne, nagyon jól serkenti az anyagcserét. Naponta kétszer ihatsz zöld teát is mindnféle édesítő nélkül.

2018. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi a bajod?

IR? Pajzsmirigy? Mellékvese?

2018. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Hoppá. Akkor az első, kevés idő telt el. De ha továbbra sem fogysz, számold ki, mennyit eszel. A te adataiddal elvileg hatalmas a kalóriaigényed, de ha beteg vagy, az bekavarhat s azért egyes ételekből észrevétlenül beszalad többezer kcal. De a te ételeid nem nagyon tömények s ha ezekből eszel nem sokat, akkor elvileg fogynod kell. Kivéve, ha neked érdekes fogalmaid vannak a kevésről (mivel elég sokat kellett enned a meghízáshoz, mert máshogyan az nem megy, akármilyen bajod is van, lehet, hogy ez a helyzet. én is megszoktam a túlevést és teljesen mást nevezek sok ételnek, mint az átlagos fogyni vágyó).
2018. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

#7: Nem vagyok olyan naiv, hogy megpróbáljak meggyőzni valakit, aki nem hisz az energiamegmaradás törvényében az emberre vonatkoztatva, de azért pár megjegyzésem van.

A te módszereddel én sose fogynék le, mert túlenném magam s nyilván híznék. Sokaknak remek, de nem mindenkinek.

Nem tudom, mire jó a folyton tele gyomor, de speciel én híznék, ha folyton ennék.

Az agyat nem kell félteni, a legelszántabb szénhidrátkerüléssel sem lesz baja. Ha úgy lenne, 1-2 napos böjtben beállna az agyhalál, a cukor hamar elfogy ám s az agynak szüksége van rá. Ezért kapja meg, akármi is van a táplálkozással.

2018. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!