Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kinek milyen diéta vált be ha...

Kinek milyen diéta vált be ha 5kg leadás a cél?

Figyelt kérdés

2020. febr. 27. 20:14
 1/3 anonim válasza:
53%

Kalóriaszámlálás+sport.

Mindent ugyan úgy ettem, max kevesebbet vagy ha épp nem sikerült megállni, akkor jött az ellipszis tréner.

Hibátlan.

2020. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Sok mozgás, nasi elhagyása.
2020. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

Megint a kérdés, hogy kinek és mennyiből és eddig milyen életét éltél?


Egy újszülött nincs is 5 kg.

Egy anorexiás inkább keressen beszélgető partnereket és társas játék klubbokat, mert nagyobb szüksége van az emberi kapcsolatokra, mint a mínusz 5 kg-ra.

Haverom, aki 240kg, ha felmegy egy emeletet a lépcsőn, vagy fingik egyet... már az 5 kg. Cikizem, szívom a vérét, mert neki ez motiváció, meg az, hogy elmegyek vele edzeni évközben és egészséges kajákat mutatok neki, hogy mit főzzön.

Egy szabad szúlyú élsportolónak 30kg súly felesleg, amit egy edzésmentes habzsi-dőzsi után kell leadni 4 hét max.

Egy kanapé huszárnak, aki nasizik, kólát és energia italt iszik, és nem ismeri a táplálkozási fogalmakat sem, és azt hiszi, hogy ha sötétben eszik, akkor a kalória nem tudja, hogy kire menjen fel... Neki lehetetlen, mert agyilag korlátozott.


Én mozgás szegény életét élek, de figyelek arra, mit eszek. Azért napi 3x 20 fekvőtámaszt még akkor is lenyomok, ha 2 napja nem aludtam. Így is obíz 1 vagyok. 190 cm, 120kg, jelenleg 24tzs%, 40 éves, endomorf, kan. (na persze a súly és magasság önmagán semmit nem jelent, meg az sem hogy obiz 1, mert, amikor elhízva gondolom magam, akkor van 25% test zsírom és, amikor jól érzem magam 20% körüli a zsír%, a bmi meg használhatatlan úgy, ahogy van).

Nekem az alábbi diéták / módszerek váltak be 5 kg fogyáshoz:


2 nap koplalás, vagy 1 hét csak fehérje turmixot és 2x kis adag salátát eszem. Bumm. 5 kg izom el is ment a fenébe, zsír nem csökken.

2 óra intenzív kardioló edzés - 4 kg-t simán kiizzadok. Igaz ezt 1.5 órán belül pótlom. De mérlegelésnél poén, mert csak néznek, hogy mi a fütty van.

Cukor mentes 2 hét. Több, mint 5 kg mínusz.

Átmeneti böjt 1 hónapig = 8-15 kg.

Heti 2 alkalom mozgással, ugyan annyi kajával 1 hónapig nő a súly - hiszen több izom jön fel, mint zsír megy le, utána 8 hét 25 kg. De akkor már durván 18% alatti lesz a testzsírom, amit télen nem szeretek.


Ugyan ez megy fordítva. Nagyi konyhája 2 hétig = 10kg plusz.

Utána normál étkezés (reggeli zab, 10 órai alma, kis adag ebéd délben, 7kor vacsi, belefér egy pohár bor is), bumm 1 hét alatt 10kg mínusz.


Szóval ha kiírsz egy ilyen kérdést, mindig felmerül bennem egy gondolat, hogy tudsz-e bármit arról, hogy mi az a táplálkozás, vagy egészséges életmód, vagy mozgás kultúra? És hogy egy közép iskolai tesi tanárral beszéltél-e már erről legalább 15 percig, vagy sem?


Mert nagyon úgy néz ki az összes ilyen sablon kérdés, hogy valami nem kerek. Legalább egy kor/nem/mozgási szokás/jelenlegi testsúly/testzsír százalék/magasság /testalkat infó kéne, hogy érdemben lehessen válaszolni.


Jöhet a 0%. Oh igen!

2020. febr. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!