Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Lehetek ettől rosszul?

Lehetek ettől rosszul?

Figyelt kérdés

Belekezdtem hét elején egy GI diétába. Vasárnapi napon tartok egy csaló étkezést. Ez a mai napon egy Mini magnum jegkrem volt. Természetesen tele cukorral. Egész héten nem volt semmi bajom.

Cukrot sem ettem, kivéve ha az előírt menüben volt természetes cukor pl banan.

Ezelőtt rengeteg cukrot ettem.


Ahogy megettem a jégkrémet faj a fejem, rossz lett a közérzetem. Furán is látok. Nem mondom hogy homályosan, de ha olvasok nem látom néha végig a szót. Nem tudom ezt jobban elmagyarázni...


Lehet köze ennek ahhoz hogy megettem egy nagy adag cukrot, és a szervezetem kapott egyfajta “sokkot” tőle?


2020. jún. 14. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, de nem biztos, hogy a cukor miatt. Van abban a jégkrémben más is, amire érzékeny lehetsz.
2020. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amíg nem dietaztam kettőt is simán megettem belőle minden gond nélkül.
2020. jún. 14. 18:19
 3/4 anonim válasza:

Tudományos magyarázatot nem tudok mondani, viszont a magnum is "szennykaja", ha egy ideig figyelsz arra, hogy tápláló, minőségi ételeket adj a szervezetednek, van rendszer, és miután megszokta, elég hamar megy ez, akkor ha eszel valami "hülyeséget" reagálhat így. Nekem pl a mekitől/burger kingtől/mirelit pizzától stb megy a hasam, pár havonta megkívánom, eszek és mindig ez a vége. Volt, hogy kb mirelit vagy por alapú vízbe öntöd pörkölt jellegű kajákon éltem, energiám nem sok volt, de amúgy jól voltam, akkor hozzászokott a szervezetem, egyetemi évek... Ennek ellenére kb fél évvel ezután egyetlen mirelit pizzától totál kikészült az emésztésem, napokig ültem a wc-n :S

De ez nem baj, sőt inkább arra fog ösztönözni, hogy egészségesen táplálkozz, ha sportolsz is mellé akkor több energiád is lesz, jobb lesz a közérzeted, nem is fogsz már vágyni a régi nasikra. Simán csinálhatsz egészséges hamburgert, jégkrémet, bármit, és eheted ezeket a csaló napokon :) Több meló, tudom, de megéri.

2020. jún. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztaltam, mint a 3. Valahogy hozzászokott a szervezetem a "jóhoz". Régebben, amikor sokkal silányabb volt a táplálkozásom, nekem sem volt ilyen közvetlen reakció a "műkajákra", de amióta nem eszem ilyeneket, sokkal több az energiám, jobb a közérzetem, sok krónikus nyavalyám megszűnt.
2020. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!