Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kenyér, tészta, krumpli...

Kenyér, tészta, krumpli teljes elhagyásával milyen gyorsan lehet, ésszerű keretek közt fogyni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két évben, márciusig olyan helyen laktam, ahol nem volt lehetőségem főzni, szóval főleg szendvicseken éltem meg pizzát rendeltem. Aztán összeköltöztem három haverral, ismerőssel, de beütött a korona, így főleg inkább tésztákon meg krumplis ételeken éltünk. Mivel nekem amúgy könnyű fizikai munkám van/volt, de a munkahely bezárt, úgy a meglévő súlyom mellé március óta még többet felszedtem. Múlt hónapban adtam fel a kenyeret, a tésztát és a krumplit, ez mennyire hatékony?

Ne ajánljatok teljes kiőrlésű kenyeret, kekszet meg Abonettet, mert én ha egyszer elkezdem enni, egy szeletnél nem tudok megállni!

Gyümölcsöt eszem, néha zabpelyhet, de nem mindennap, rizst meg kuszkuszt. Ilyneket, hogy párizsi meg virsli meg bolti ketchup nem, mert ezek hozzaadott cukrot tartalmaznak.

Üdítőket nem iszom, csak 100%-os gyümölcslevet, de nem víz helyett, hanem amikor nincs lehetőségem gyümölcsöt enni.

Mármint nem csak ezt iszom, vizet, gyümölcsteát, mentát, tejet. És sok tojást eszem.

Édesítőszereket nem fogyasztok, a teát üresen iszom. A salátára még azelőtt is csak olajat meg balzsamecetet tettem.


2020. aug. 10. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy elhagyod a kenyeret/tésztát/krumplit, nem garancia a fogyásra. A kalóriatöbblet hízlal. Mondok egy példát: ha eddig vacsorára ettél 100 g kenyeret (300 kalória) és 3 db tojást ( 210 kalória), akkor fogsz fogyni ha elhagyod a 100 g kenyeret és csak a 3 db tojást eszed meg. Ha elhagyod a kenyeret, de megeszel 10 db tojást ( 700 kalória), akkor nem fogsz fogyni, mert kb 200 kalóriával többet eszel. Ez most hülye példa volt, csak szemléltetésnek írtam.
2020. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem a példát. Mar
2020. aug. 10. 08:57
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem akartam kisregényt írni, de azt kihagytam, hogy minden másból ugyanannyit eszem. Tehát reggel két tojás, délben, este, nem tíz. Meg esténként inkább natúr joghurtot szoktam paradicsommal.

Csak már nem akarom, hogy zagyvaságnak meg kitalációnak hangozzon, amit írok. Hogy mondjuk ugyanazt eszem, mintha melegszendvicset ennék, csak kenyér nincs benne.

2020. aug. 10. 09:00
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha úgy hagyod el ezeket, hogy egyébként szereted fogyasztani, az egyenes út a jojohoz. Hülyeség, hogy ezeket a kajákat el kell hagyni, nem kell elhagyni, egyszerűen bele kell számolni a kaloriakeretedbe és a makrókba, illetve nem árt ha, ha lecseréled egészségesebb verzióra: tk kenyér, édesburgonya, durumteszta pl.
2020. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
A cukor és a lisztes kajákat mellőzd.
2020. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es, nem a kedvenc ételeim, csak ezeket ettem, mert ezek voltak elérhetők, megfizethetők. Miért lenne jojo effektus, ha egyáltalán nem eszem ilyesmit? Írtam, hogy ne ajánljatok teljeskiőrlésű kenyeret sem, mert egyáltalán nem eszem semmi lisztes dolgot.

5-ös, A leírásban benne van, hogy nem eszem sem liszteset, sem cukrosat.

2020. aug. 10. 12:06
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Azért lesz jojó, mert ha egyszer lefogysz, és újra elkezded enni ezeket számolás nélkül, akkor visszahízol. Kiegyensúlyozott táplálkozásra kell törekedni, ami minden típusú élelmiszert tartalmaz.
2020. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Nálam hatékony volt ez a módszer. A kenyér, tészta és a többi lisztes étel azóta se hiányzik, nagyon ritkán (kb. havonta egyszer) eszem sütit, ha vendégségbe megyünk, vagy 1-2 szelet pizzát. De ha nem teszik elém, eszembe se jut, hogy ennék ilyeneket. Így a fogyás utáni súlyomat is sikerült megőriznem.

Jó ideig nem ettem rizst és krumplit sem, most már szoktam kb. hetente, de csak a hús és a zöldségköret mellé egy kicsit, vagy rakott ételekben. Tehát nem ezekkel lakom jól, és a ch keretembe is belefér.

Cukrot se fogyasztok a mindennapokban, gyümölcsöket viszont igen, de nem kilószámra. Összességében elég változatos az étrendem, hús, tojás, mindenféle zöldség, gyümölcs, olajos magvak, sajt. 15 kilót fogytam kb. 4 hónap alatt, kalóriaszámolás nélkül.

A mozgást nem írtad, pedig az is hasznos, hogy minél inkább megőrizd az izmaidat és formásodj.

2020. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5%

Teljesen mindegy mit eszel. A kalóriabeviteled számít.


Tegnap megettem 1db pizzás csónakot (finos tescoban kapható virsivel töltött kifli szerűség), 1 db kúkuszgolyót és még egy egész közepes méretű francia bagettet a normál diétám mellé és még mindig fogyok.


Meg a kalóriaszükségletem alatt voltam még így is.

2020. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Egészségesebb életmód, szénhidràtcsökkentés a kulcs.

Ha a tészta rizs krumpli köretek 95%-àt kiváltod zöldségköretre, kevesebb kenyeret eszel, (de fehérlisztes helyett amúgy jobb a szénhidrátcsökkentett), +mozogsz is valamit rendszeresen, fogyni fogsz, és még számolgatni sem kell semmit.

2020. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!