Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyi idő alatt lehet lefogyn...

Mennyi idő alatt lehet lefogyni 90 kilóról?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a ch szegény diétát. Napi 1200 kalóriát eszek maximum mert nem megyek sehova, tanulok a vizsgáimra. Itthon szobabiciklizni szoktam kb 1 órát illetve saját sestsúlyos edzéseket csinálok, ez kb fél-1 óra szokott lenni kedv/idő függvényében. Reggelizni nem mindig szoktam, mert nem mindig van étvágyam, de ha igen akkor 2-3 főtt tojást eszek +paprika, uborka, paradicsom, mikor mi van itthon. Ebédre kb fix a kaja, mealprepben készítek csirkemellett amit mindig máshogy fűszerezek és nagyon minimális kókuszolajon megsütök vagy sütőzacskóban olaj néljül. Köret mindig más, vagy quinoa vagy bulgur,köles, zabtöret, illetve párolt zöldség. Vacsorára krémlevest szoktam csinálni, ezeket nem liszttel sűrítem, hanem saját magával, igazából csak leturmixolom. Pl fokhagyma, hagyma, brokkoli, zeller, karalábé, karfiol. Ha nagyon nasizni szeretnék akkor is csak sima sárgarépát eszek magában, vagy paradicsomot, uborkát.

Általában délelőtt teázni szoktam, sima natúr zöld teát iszok és délután már csak ásványvizet. Multivitamint is szedek.


Ilyen életvitellel átlagosan mennyit idő alatt lefogyni? kb 60-70 kiló szeretnék lenni. Nagyon nagyon elszánt vagyok, nem akarok bűnözni.

Sajnos már nehezen tudok sétálni, hamar kifulladok és félek a cukorbetegségtől, de attól rettenetesen. Kb 1 év alatt jött fel ez a 25 kiló mert gyógyszert kellett szednem, de most váltottunk illetve ha minden jól megy én már elhagynám. (antidepresszáns, sajnos muszáj voltam szedni mert az utcára is képtelen voltam kimenni egy trauma miatt)

Csak lassan indul be a fogyás így nem akarom magam kínozni, hogy állandóan méricskélem magam és utána meg elmegy az életkedvem is ha nem fogyok. Ha van bármilyen tanács/ észrevétel nagyon szívesen fogadom ezeket!


165 cm vagyok és kb 90 kiló és 24 éves lány vagyok.



2021. márc. 17. 15:29
1 2
 11/16 anonim válasza:

A lényeget elfelejtettem leírni, amiért a kérdésedre rákattintottam, illetve elolvastam a beszámolódat...

Ugye írtam, hogy én is hasonlós súlyról indultam, pontosan 87,7 kg voltam május 31-én, mos 73 vagyok, és úgy számoltam, hogy október végére elérem a 60 kg-ot. Ha nem lassul az anyagcserém, marad ez a tempó stb.. De ha 64-65 kg leszek, már annak is örülni fogok. Sőt ahhoz képest, amilyen voltam, mér ennek a mostani súlynak is örülök. Úgy átéreztem, amikor olvastam, hogy a mozgás nehézzé vált számodra... Én is így voltam. Most már mintha egy új testben lennék ahhoz képest. És ez még csak jobb lesz, ahogy apadnak a kilók.

Szóval a lényeg, hogy kb 30 kg-ot szeretnél leadni. Ha ez havi2-2,5 kg-ot jelent havonta(ami szuper menetelés, mert heti fél-1 kilogramm fogyás hetente ideális és egészséges),akkor egy év alatt szépen leolvad rólad. Csak kell a kitartásod, ne add fel!!!

És azt hiszem, arra kell még majd végig figyelned, hogy ne legyen éhségérzeted, illetve hogy a megfelelő kcal meg legyen naponta - ezek azért fontosak, hogy ne lassuljon le az anyagcseréd. Mert ha belassul, akkor leáll a fogyás, sőt ha túl kevés kcal-át viszel be, az agyad besokall, hogy - hoppá nem kapunk eledelt -, ezért el fogja raktározni mindazt, amit megeszel, tartalékolva a vészes időkre - arra az esetre, ha nem lenne semmi tápanyag - hisz az agy ugye így működik, mert egy egész rendszert, a testet kell életbe tartania...

#10

2021. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A szervezet nem raktaroz, ez egy baromság....
2021. okt. 11. 10:40
 13/16 anonim ***** válasza:

De, valoban raktaroz valamennyire :D

Csak nem feltetlenul ugy ahogy gondolod.

Lassul a metabolizmusod az ehezestol, hogy ne egessen annyi kaloriat a szervezet, igy nehezebben fogysz. “Energiat raktaroz” igy is mondhatjuk.

De marciusi a kerdes: ha ennyire jobban tudod, hol tartasz most, kerdezo?

2021. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Zsírt akkor raktároz a szervezet, ha a cukor nem alakul át energiává, és elraktározza a zsírszövetbe.
2021. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Óriási tévedés. A cukrot nem fogod zsírszövetbe elraktározni. A cukrot mindenképp el fogod égetni energiaként és a maradék bevitt zsírt fogod elrartározni. Nagyon nem mindegy.
2021. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
14. Azóta fogytam 5 kg-ot
2021. okt. 28. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!