Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Múpt héten elkezdtem diétázni....

Múpt héten elkezdtem diétázni. Akkor 95,8 kg voltam,most pedig 97 kg vagyok. Valamit rosszul csinalnék?

Figyelt kérdés

Amióta elkezdtem ezt a diétát,lényegesebben kevesebbet eszek,este 6 óra után pedig csak vizet iszok.

Reggelire ugyanúgy eszek mindent,ebédnél pedig ügyelek arra,hogy ne egyek pékárut.


Vacsorára (ami 6 óra előtt van) pedig csak sajtot,húst,zöldséget,joghurtot eszek.

Nasizásképp pedig most leginkább barackot fogyasztok.


Mindemellett naponta 2-szer,reggel és este is lebiciklizek úgy 8-10 km-t.

Illetve azon is hondolkoztam,hogy reggelente eljárok a közeli kondiparkba.


De most, kettő WC-és után,kávé előtt megmértem magamat,és a mérleg 97 kg-t muatott.


Majd elkapott az agybaj.

Értem,hogy nem fogok 1 hét alatt 1 kg-t leadni,de nem hogy fogyzam volna 1 dekát is,nem,híztam egy egész kilót!


Valamit rosszul csináltam volna az elmúlt egy hétben?



2021. júl. 30. 08:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
64%

Szerintem nem csinálsz semmit rosszul. Gyakran előfordul, hogy a fogyás beindulásakor felfelé billen a mérleg nyelve, ezért nem érdemes mindig figyelgetni. Te csak csináld amit eddig is, legyél kitartó, és majd 1 hónap múlva állj rá a mérlegre, akkor már valószínűleg mutat különbséget, és magadon is érezni fogod.

Értelemszerűen, ha lejársz még a kondiparkba is, ezt a folyamatot felgyorsíthatod. + figyelj azért arra is, hogy ebédre mit eszel, ne csak a pékárut vond ki, hanem a fehér lisztes dolgokat, krumplit is.

Hajrá, sikerülni fog! :)

2021. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban így van, néha felfelé megy az elején. Amennyiben tényleg jól csináltál mindent (tehát kalóriadeficitben vagy), akkor ez nem zsír. Sokszor az az oka, hogy aki nem vagy nem nagyon mozgott eddig, és most intenzív mozgást kezd, annak megtelnek az izmai glikogénnel, több vizet is tart vissza (ideiglenesen) a szervezet, és úgy tűnik, mintha híztál volna, de a mérleg nem mutatja meg, hogy az a súly micsoda, víz vagy zsír. Ilyen eltérések többször megtörténnek, nem szabad megijedni. Én ezért inkább azt csinálnám, hogy nem havonta vagy hetente állnék rá a mérlegre, hanem naponta, és hetente átlagolnám. Ezzel jobban tudod követni, hogy mi a tendencia, mert mi van, ha az elmúlt héten voltál 94 meg 94,5 is egy-egy nap, de azt épp nem láttad, mert nem mérted magad, pont egy "szerencsétlen" napon álltál mérlegre. Ha ez jövő héten is megtörténik, nagy valószínűséggel feladod az egészet, közben az átlagok azt mutatnák, hogy fogysz.
2021. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az egyes is mondta, egy hónap után állj rá a mérlegre. Mondjuk abban ne hallgass rá, hogy a krumplit meg kell vonni, mert önmagában semmi baj nincs vele. :) Az a fontos, hogy ne olajban süsd.
2021. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mozgás után kicsit felfele megy a kg legalábbis mérleg szerint mert a mozgástól izom tömeg az nő és ezáltal a mérleg is többet mutat mivel az izom nehezebb mint a zsír és az elején mint azt többen itt írták felfelé is szokott menni a kg de ettől ne ijedj meg mert nem releváns.Vegyél inkább egy mérőszalagot és úgy mérdd magad mert cm-ben már lehet 2 hét múlva kezd mutatkozni a fogyásod.Mérlegre 1 hónap múlva állj rá,ezt jól mondják a többiek.6 után nem evés csak egy városi legenda már nem kötekedésből írom de ezzel ne törődj mert nem ezen fog múlni a fogyásod hanem a napi kalóriamennyiségen és a makrókon és a mozgás is nagyon fontos mert az sem igaz hogy a kaja lényegesebb ugyanis a kettőből tevődik össze a siker
2021. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
74%

1-es vagyok: igen, a krumplis kijelentésemet pontosítanám: valóban én is az olajban sült krumplira értettem, csak ezt nem fejtettem ki bővebben. :)

Ami szerintem nagyon fontos, az a fehér liszt, és a cukor elhagyása, vagy nagyon minimálisra csökkentése. Lehet ezeket bármivel helyettesíteni, teljes kiőrlésű liszttel, rozsliszttel. Sokkal hamarabb jól laksz, és több ideig telítve érzed magad, ha ilyeneket fogyasztasz.

De jól mondják a többiek is, ritkább mérlegre állások, és inkább a centijeidet mérd.

2021. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Megnyugodtam:)

Akkor ugyanúgy csinálok mindent tovább,csak megijedtem,hogy tényleg hormonbeteg vagyok,hogy elkezdtem diétázni és még hízok is.


A lisztes és a cukros dogokat tényleg elhagytam.

Nem eszek fehér liszzből készült oékárukat és a kristalycukrot is elhagytam.

Amit lehet,mással édesítek.

2021. júl. 30. 17:04
 7/11 A kérdező kommentje:

Annyit kérdeznék még meh,hogy mennyi idő,mire fogyasnak indulok?


Tényleg mozgászegény életet éltem,amíg el nem kezdtem diétázni.

Most jóval többet mozgok még így is.

2021. júl. 30. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:

1-2 hónap mire beindul a fogyás úgy rendesen.Aztán ha következetesen csinálod a diétád és mozogsz akkor szép eredményt fogsz elérni.

Konditeremre ha rá tudnád magad venni az jó lenne

#4

2021. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

1-2 hónap?

Hú! Én fél évre terveztem,higy leadok kb. 18 kg-t,lehet,hogy ez bő egy év is lesz?


Egyébként igen, holnaptól reggelente egy jó félórárn keresztül intenzíven fogok kondizni a kinti kondiparkban.

2021. júl. 30. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem kb 10-11 hónap volt mire lement ennyi súly és tartom is mostmár mert odafigyelek.Én a lassabb fogyás híve vagyok mert az áltálában tartósabb is és kevésbé látszik meg a bőrön ez a szintű sújyváltozás de nem lehetetlen fél év alatt ennyit lefogyni csak akkor heti 5-6 eddzés dukál
2021. júl. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!