Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 16 èves lány vagyok. 173 cm...

16 èves lány vagyok. 173 cm ès 80 kg. Szeretnèk fogyni ès egèszsègesebben ètkezni. Tippeket, tanácsokat tudtok adni? Esetleg van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Pont 173cm vagyok. Terhesen 85kg lettem a kezdeti 65 ről.

1 év alatt lettem 68. Ez az utolsó 3 nagyon nehezen megy le.

Szoptatás után kezdtem a fogyást, nehéz volt. Tudom hogy nem ugyanabban a helyzetben vagyunk, de többször fogyokuraztam mar mindig sikerrel, de most elősször kellett ekkora súlytol megszabadulnom.


Többet kell innod. Minden étkezés előtt kezdj egy nagy pohar vízzel.


Nem eszem kenyeret, tésztát. Aldiban lehet kapni nagyon barna savanyu szeletelt kenyeret(spar, lidl ben is van) neha azt,de csak délelőtt.

Gyümölcsöt csak délelőtt eszem.

Sajt csalóka, mert azt hinned fehérje, de tiszta zsír az is tiltó listan van sajnas-pedig a kedvencem.

Gyümölcsöt csak délelőtt szabad enni.

Rengeteg zöldséget eszem. Sok vega receptből lopok es csirkemell, tonhalat eszem hozzá általában.

Natúr joghurt, kefir(alig van benne kaloria) túró, főtt tojas szinte mindennap van a menüben.


Kb. 5x eszem egy nap, Fő étkezés és 2 extra.


1 héten egyszer engedek meg kisebb bűnözést. Ez kb. 1 csík etcsokolade cukormentes. Vagy ebedre egy kis tészta koretnek.


A legnehezebb a csalad, baratok akik folyton kinalgatnak, hogy egyel egy kis csokitortat, vagy ezt azt annyi ugysem árt, ne csabulj el!


Titkos tipp: vagj fel repat uborkat, retek, zeller szár, karalabe stb. Es tedd be a hűtőbe, igy mindig van valami ragcsalnivalo amihez nyulhatsz es nem a chipshez, csokikahoz fogsz!


És A legtitkosabb tippem, hogy sokszor mosok fogat, mert utána bármi étel undorító számomra friss mentolos ízre.

Hajrá! Ne add fel, nehezen indul be es utána megnehezebb kitartani, de megéri!

2021. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem ír rosszakat az első. Én kalóriabázis appal követem, hogy miből mennyit ehetek, ad kalóriakeretet és makrókat is, miután beállítottad a súlyod.
2021. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is 173 centi vagyok. :D


Igaz, én sportoló vagyok szóval az én étrendem kicsit más mint egy fogyókúrázóé, de "egyészségesnek" számít.

Én napi 3 étkezést számolok, de szoktam napközben gyümölcsöt enni.


Reggeli: 50g zabpehely+1 kanál fehérjepor. Viszek magammal még 2 darab gyümölcsöt, és ezt ebéd előtt ált. megeszem.


Ebéd: 70g bulgur+170g csirkemell vagy tofu. Vacsoráig még megeszek egy sportszeletet vagy valami gyorsan felszívódó ch-t.


Vacsi: 2 főtt tojásból tojáskrém, fél fej hagymával, light majonézzel. Ezt kenem 2 db pufirizsre. Vagy tonhalsalátát csinálok.


Ajánlok még pár dolgot:

Cottage cheese

Light sajtok

Humusz

Light marhahús

Zabpelyes

Rengeteg zöldség


Ha tudsz angolul akkor keresd fel dr. Rachel Paul weboldalát. Ingyenes regisztráció után e-maileket fogsz kapni amiben sok tippel fog ellátni. Teljesen díjmentes.

2021. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Igyekszem😊
2021. nov. 5. 20:37
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
sportolj, taplalkozz egeszsegesen, nassolhatsz is, csak figyeld a kaloriabeviteled
2021. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

#1

Vannak jó dolgok abban, amit írsz, de azt áruld már el, hogy gyümölcsöt miért csak délelőtt szabadna enni.


Kérdező:

Kerüld a zsíros és feldolgozott ételeket, egyél sok zöldséget és gyümölcsöt. Mellé sportolj. Nagyjából, leegyszerűsítve ennyin múlik.

2021. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
6 ja meg minden jóra jut egy hatalmas baromság is. 🤣
2021. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Mi a tököm az a light marhahús? Diétáztatták szerencsétlen bocit, mielőtt levágták?


6, Anno nekem edző is azt mondta, hogy gyümölcsöt csak tízóraira, délután már ne. Az is gyorsan felszívódó szénhidrát egyébként, azért. A diétás étrendekben rendszerint délelőttre fér bele jobban az ilyesmi (lásd a legtipikusabb zabkásás reggelik), hogy energiát adjanak a napra, uzsonnánál, vacsoránál már kevésbé szerencsés, nem véletlen a túrós-halas-fehérjés vacsi ismét, mint tipikus javaslat.

2021. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

ha aklóriakeretedben maradsz, mindent lehet. ez nem olyan, mint pl a random paleo vagy if diéták, hogy egykét szabályt betartasz és azon kívül mindent lehet. akkor is túl lehet enni magunkat. mert azok csak módszerek, amik segíenek az embereknek a kalóriakeretben maradni. az, hogy kevesebb energiát kell bevinni mint elhasználni, az biológia. a fogyás alapja. minden más diéta erre alapszik.

pl. vegánok: kb csak zöldséget esznek, aminek kicsi a kalóriatartalma, tehát jó sokat meg kéne enni hogy átlépd a kereted

pl. ne egyél cukrot fehérlisztet krumplit diéta: a tésztákban, kenyérben nagy a kalóriasűrűség, tehát amiket ehet, azokban sokkal kisebb és í]y összesen kevesebb kalóriát fog bevinni. a cukor megzavarja a vércukrot és hamar éhesedünk tőle + nem jó a testünknek. tehát ha nem eszel, tuti egyyenletesen leszel éhes (a krumpli egyébként egészséges, lassan felszívó keményítők és vitaminok vannak benne, de könnyű abból is túl sokat enni)

pl. turbódiéta: 3 étkezés egy shake és azon kívül csak két étkezést ehet az meber vagy annyit se. tehát nem a shake számít hanem hogy konkértan az ember nem eszik (ráadásul ez egy borzasztó egészségtelen diéta is í]y, ebben a formában)

pl. challange diet amit kasza tibi talált ki: nem is titkolja hogy akalóriákra épül, amit az segít betartani hogy két étkezést egy shakekel váltasz ki, tehát emiatt kevesebbet eszel.


utolsó bizonyíték: bármilyen kajarendelő oldalnál (pl vitálkonyha) a karcsúsító stb menüknél a kcalóriaérték van feltüntetve. mert attól lehet fogyni ha a szükségletednél kevesebbet eszel.


szóval tényleg nem kell semmire figyelni, csak erre ha az ember fogyni akar. kritikus hogy a kcalszükségletet jól számoljuk ki. neked kb 1470 körül lehet az alap alapanyagcseréd, tehát amit akkor is elhasználsz ha egész nap csak fekszel. ennél ne egyél soha kevesebbet. ha nem sportolsz, kb 1730 kcal a súlytartási kalóriád, tehát ha ennél többet eszel, hízol, ha ennél kevsebbet akkor fogysz.

ha most súlyt tartasz akkor k ennyit eszel. ezt kell levinni kb 2-300 kalóriával. ez kb azt jelenti, ha az eddigi ételeidet eszed, csak mindegyiknek a háromnegyedét (kevesebbet szedsz) akkor már tudsz fogyni


amire viszont azért kell figyelni, hogy ne csak fogyjunk, hanem egészségesen is, az az ételek minősége. tehát a szokásos zöldség-gyümölcs, komplex szénhidrátok (krumpli, tk gabona, hajdina, köles, bulgur, zabpehely), egészséges zsíok (halak, szárnyasok, változatosan néha disznó, sertés vagy vad, olajos magvak, hidegen sajtolt olajak), sovány fehérjék (halak, zsíszegény túró, tofu stb), sok rots (tk gabona, zöldség, gyümölcs) és kevés cukort (napi max 30-40 gramm).



ráadásul nagyon fiatal vgay. nem mondom, hogy ne fogyj, ha egészségtelennek látod magad, mert sajnos én 16 évesen 153 cm mellé voltam 79 kiló és 3 évvel később már 90 kg fölött, mikor észben kaptam. addig azzal hazudtam magamnak hogy még növök. hát nem úgy lett.


szóval ha fiatal vagy, ne keress semmi szigorú diétát ami tele van szabályokkal, mert tényleg minden a kalóriákra épül. egyelőre elég ha csak a mennyiségekre figyelsz és lehetőleg jó alapanyagokból (amit fent is írtam)


sok sikert


egy 23 éves lány, aki mindenféle szigorú szabályok nélkül azóta 26 kilóval kevesebb, nem liheg ha fut a busz után, tökéletes a vérképe, ismét alacsony a vérnyomása és tökéletesen boldog az új testével



ui: ilyen korban úgy, hogy nem jársz jeti 4szer edzőterembe súlyt emelni, fljetsd el a fehérjeport (olvasd el az összetevőket és az majd elszörnyít, az árától nem is beszélve). tökéletesen elég fehérjét lehet bevinni húsokkal, hüvelyesekkel, túróval, joghurttal, amiben még vitaminok is vannak. írja is a válaszoló hogy ő sprotoló. a többi ajánlata cottage cheese stb szuper, én is ezeket írnám, mert kis kalóriatartalom e mind egészséges hozzávaló. pl kenyeret ha vaj helyett cottage cheeszel kened, már észrevétlenül spórolsz kb 50-100 kcalt és magasabb a fehréjetartlam ais


a pufirizs szintén felejtős. magas a glikémiás indexe, tehát felviszi a vércukrot, aztán hirtelen leesik és meignt éhes leszel. ráadásul feldolgozott, rost sincs benne.


amit még ítak a víz, az tényleg fontos. rengeteg víz. én az elején mértem, hogy a két liter meglegyen, aztán fokozatosan felvittem 2,5-re. tényleg rengeteget segí a fogyásban, ráadásul nem lehet az hogy azért érzel éhséget mert amúgy csak szomjas vagy


én a heti egy bűnözést áttenném napi egyre (mondjuk én nagyon édesszájú vagyok). de nem fél tábla coskira gondolok, hanem pl én szeretek sütni és akkor megsütök egy teljes kiőrlésű cukormentes meggyes pitét és azt eszem uszonnára. vagy akár vacsira


a gyümölcsöt is íták, attól nem fell félni annyira mint az ember hinnél, mert rengeteg értékes tápanyag van benne, amir ezsükségünk van.


keress rá a neten a magyar dietetikusok szövetségének a honlapján az okostányérra. megmutatják méricskélés nélkül hogy kb hogy nézzen ki egy étkezés, mire kell ifgyelni. az egszséges fogyáshoz kb aszerint kell enni, csak a fogyás része miatt kicsit kevesebbet, mint amúgy. hajrá!

2021. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Attól, hogy a gyümölcs gyorsan felszívódik (mihez képest??), az nem jelenti, hogy csak délelőtt lehet enni. Ugyebár ott a sok rost bennük.
2021. nov. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!