Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Aki ketózik, vagy valaha...

Aki ketózik, vagy valaha ketózott, hogyan oldotta meg, hogy egészségesen csinálja?

Figyelt kérdés
Hogy fért bele a szénhidrát- és kalórialimitbe pl. a zöldség- és gyümölcsfogyasztás. Én ketóztam régen, fogytam is valami 20 kilót, ev6ből 10-et az elmúlt 3 év alatt visszaszedtem, újra neki akarok állni. Én viszont anno csak vajat halat, húsokat meg sajtokat ettem 2 hónapig, volt hogy csak vodkát sajttal meg vajas kávéval, mert nem jött ki a kalóriadeficit, ez szerintem nem éppen egészséges. Más hogy oldotta meg, hogy egészségesen ketózzon?
2022. okt. 2. 06:13
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

A zöldség szinte nullkalóriás, bele kell hogy férjen, kivéve az avokadó, krumpli, ami így hirtelen eszembejut.

Magas kalóriatartalmú gyümölcsöket amúgysem ajánlott fogyasztani mértéktelenül én úgy tudom (banán, szőlő).

2022. okt. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
A ketóban a nettó szénhidrátot szokták számolni, a zöldségekben a nagy része rost, az levonódik. Így azért több fogyasztható.
2022. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Hal, hús, tojás, sajtok, turo, jó minőségű virsli és felvágottak, zöldségek, levesek. Én ezeket ettem.

Nem mindegy, milyen ch szintet engedhetsz meg magadnak. Én szerencsés voltam, meg 40g ch-val is ketoban voltam. Meg en nagyon kis mennyiséget is főztem csak a változatosság kedvéért, árvize miatt. Pl. kimértem 2 dkg tésztát, az meg épp belefért a keretbe.

2022. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

a keto nem eleht egészséges. ezért is tiltja a legtöbb dietetikus.

napi 20-30 grmm széhidrátba már a minimum 25-30 gramm rost se fér bele, kivéve h rostpor formájában esszük és akkor meg semmi zöldség, gyümölcs. az meg ztán egészséges....

vitaminhiányról és rnegeteg koleszterinről nem is bezsélve

2022. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Utolsó, ezt írtam, hogy a rost nem számolódik bele, az mehet... Nehéz lenne olvasni?
2022. okt. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
A magas zsírbevitel, a rengeteg étkezési koleszterin, továbbá a túltolt állati élelmiszerfogyasztás semmilyen formában nem egészséges hosszútávon, ezért a ketogén diéta és az egészség egy mondaton belüli említése konkrétan oximoron.
2022. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
A klasszikus ketogén diéta legtöbb negatív hatása pont azoktól az élelmiszercsoportoktól alakul ki, amit a leginkább nyomatnak benne. Pl. kókuszolaj, növényi olajok, kivéve az extra szűz olívaolaj, tejszín, vaj, zsíros tej, hüvelyesek. A tehéntej eleve káros, mert a tehenek többsége A1 génállományú. Ha már tej akkor kecske vagy juh, vagy A2 tej és sajtfélék. Gyümölcsök, és bizonyos zöldségek, a hüvelyesek és a gabonafélék a lektintartalmuk miatt károsak. Ezeket mind el kellene hagyni. A divat keto, nem egészséges. A valódi ketogén diéta gyógyít.
2022. nov. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!