Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Melyik a jobb ha a szènhidráto...

Melyik a jobb ha a szènhidrátot vagy a kcal számolom?

Figyelt kérdés
Most 1600 kcal t eszek naponta ès napi 20 perc futás másnap 20 perc súlyzós edzès . Tudom kevès de most mèg ennyi megy majd növelni fogom. De egy barátom mondta neki a 160g dieta segített fogyni. Már nem tudom mit számoljak... Persze lisztet cukrot olajat egyáltalán nem eszem ès vegán is vagyok .

#fogyás #kcal #Szènhidrátmentes
2022. nov. 13. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
ha mindkettőt
2022. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Az az igazáság, hogy még ha mindkettőt is számolod, attól lehet egészségtelen az étrended. A szénhidrátokra akkor kell különösen figyelni, ha inzulinrezisztens és/vagy cukorbeteg vagy. De akkor meg nem csak arra, hogy hány gramm, hanem a gyors-lassú felszívódásra is. Nem írtad, hogy hány centi és hány kiló vagy, ha átlagos testmagasságú és egy kis túlsúlytól szeretnél megszabadulni, akkor az 1600 kcal és a leírt mozgás, ha hosszú távon tartani tudod, tökéletes lehet. De persze az egészséged és a dolog tarthatósága szempontjából fontos lenne az is, hogy ez az 1600 kcal egészséges étrendből jöjjön össze.
2022. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Céltól függ, de összességében a kalória lesz mérvadó az esetek 99.9%-ban, jelen esetben nálad is, mivel fogyni szeretnél.
2022. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Én inkább kcal-t, és fehérjét számolok. Vegánként neked ez különösen fontos lenne, de egy átlag diétázónak sem árt figyelnie arra, hogy elegendő fehérjét vigyen be. Nem kell egyébként túlgondolni, 1-1,5g/ttkg közt bőven elég egy napra. Az alacsony ch annyiban segít, hogy a glükóz sok vizet köt meg a szervezetedben. Ha alacsony ch tartalmú étrenden vagy, pláne, ha alacsony só bevitellel társul akkor az első 1-2 hétben nagyon durva változást fogsz tapasztalni, mivel rengeteg kötött vizet enged el a szervezeted, ami mind kilókban, mind látványra sokat tesz. De valójában nem fogyás. Plusz ha súlyzós edzést csinálsz, akkor ajánlott is elegendő ch-t enni, mert jobban fejlődik az izom a jelenlétében, és a több izom többet éget alvás közben is.
2022. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

A 160 gramm dietat felejtsd el. Minden embernek mas mennyisegu szenhidratra van szuksege.


A kaloriat szamold es melle feherjet, szenhidratot es zsirt is. De nem egyetlen szám kell hanem egy bizonyos intervallumon belul legyen a súlyod masfelszeresényi gramm feherje, a tobbi szenhidrat es zsir

2022. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha sok zsíros ételt eszel, akkor csak a szénhidrát számolásával nagyon mellé lehet lőni, mert a zsíros ételekben több a kalória, szóval hiába tartod kordában a szénhidrátot, ha egy csomó zsíros ételt megeszel mellé. Ha fogyni akarsz, kalóriát számolj.
2022. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Kalória, önmagában a szénhidrátcsökkentés semmi, zsírral kegyetlen módon túl lehet lépni a keretet. Egy nagyobb marék mag 600 kalória, és alig van benne szénhidrát.
2022. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Én egyiket se számoltam sose, mégis lefogytam. 110 ből 58 ra.
2022. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok tanácsot. 109 kg vagyok ès 169 cm úgyhogy van bőven fogyni valóm. Akkor maradok a kcal számolásánál. A fehèrjère figyelek ,minden nap fogyasztok valamilyen hüvelyest . Nem veszek semmilyen kèsz termèket minden vegán alternatívát magam kèszítek,így úgy gondolom csak egèszsèges tápanyagot viszek be . A sót is próbálom lecsökkenteni , de az mèg nagy mumus nekem .
2022. nov. 14. 00:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogy érzed. Nagyon egyénfüggő. Nekem is folyton a kalóriaszámolgatást- megvonást javasolták,hogy azt csökkentsem, de egyszerűen nem jött be.

Élhettem én kicsivel kevesebb vagy sokkal kevesebb kalórián, kb mindegy volt. Vagy kínlódva fogytam irreálisan keveset úgy hogy kb folyton éhes voltam, vagy egyáltalán semmit nem fogytam. Amíg túl sok szénhidrátot ettem, nem fogytam semmit, vagy nagyon keveset, de közben annyira szenvedtem, hogy élethosszig képtelen lettem volna betartani.

Dietetikus azt javasolta, hogy a szénhidrátra figyeljek, azt csökkentsem, így azt tartom alacsonyan. 80-90 g körül/ nap. Szépen lefogytam, és nagyon jól érzem magam. Életmóddá vált számomra.

Szerintem próbálgasd mi az ami oké, és úgy egyél ahogy neked jó.

2022. nov. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!