Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tisztázzuk ezt egyszer s...

Tisztázzuk ezt egyszer s mindenkorra?!

Figyelt kérdés

Annyi helyen azt olvasom, hogy a szénhidrát és még a fehérje miatt is lehet hízni, ha többet eszünk meg belőlük, mint amennyi ajánlott.


Viszont, ha úgy eszünk meg többet belőle, hogy a kalória nem haladja túl, akkor is így van ez?


Válaszokat előre is köszönöm szépen!



#kalória #súlykontroll #makrótápanyagok
2020. ápr. 30. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ezt már rengetegszer tisztáztuk, biztos nem figyeltél. Súly szempontjából a kalória számít. Ha több a szükségesnél, akkor hízol, ha kevesebb a szükségesnél, akkor fogysz.
2020. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha kalória igény felett eszel minden hízlal.

A többi alkat függő. Endomorfok alacsony ch mellett is hízhatnak, egy ektomorf simán ehet 4-5g/ttkg felett, nem fog látszani rajta. Mezomorfok a kettő között vannak.

Diétánál azért javasolt a magasabb fehérje, hogy megóvd az izmaidat (+edzés), a lassú felszívódású ch pedig hogy ne legyenek falási rohamaid. Vagyis hogy ne zsíros, izomtalan tested legyen annak ellenére, hogy kevesebb kiló lettél.

De még egyszer, ha nincs kalóriadeficit, akkor tök mindegy, miből mennyit viszel be, hízni fogsz az igényeid feletti kalóriák függvényében.

2020. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

A kalória a lényeg fogyás szempontjából.

Ha egészséges is szeretnél lenni, akkor nemcsak az.

Nem árt mindenkinek az ideális arányok körül mozognia szénhidrát-fehérje-zsír szempontjából, és kerülni minden szélsőséget, teljes, vagy szinte teljes kizárást. De egyéntől függően lehetnek eltérések, hogy kinek, mi a jó.

2020. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor kerülendő sok oldal ebből a szempontból, mert egy csomó hülyeséget írnak. Én mindig is úgy voltam vele, hogy ha a kalória lent van, de túl lépjük a makrókat akkoris fogy az ember. Az már más kérdés, hogy egészséges vagy sem.


Ha pedig a kalóriabevitel elegendő, de túl lépjük a makrókat, akkoris tartjuk a súlyunkat, még ha nem is egészségesen is.


Köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 30. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Háát! Én 10kgot fogytam teljes 1200kcalos kerettel, és megállt 3 hónapra. Sehogy sem akart megindulni. És a dietetikusom mondta hogy innentől kezdve a szénhidrát számít nem a kcal(de a kcal is maradjon 1200 alatt persze) szóval szerintem figyelj oda rá, de alapból ha nem nagy fogyásban vagy, nem kell újra belendíteni akkor nem kell görcsösen szénhidrátot számolgatni.
2020. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már csak azt volna jó tudni, hogy például a felesleges szénhidrát hová tűnik? Mert az tisztázódott, hogy ha túl lépi az ember, de a kalóriát nem, akkor nem hízik. De valahova mégis mennie kell.


Szerintem most már ez lassan biológia óra lesz, de minél többet tud az ember annál jobb :D

2020. máj. 1. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!