Mit egyek holnap?

Figyelt kérdés

Figyelek a makrókra és próbálok sok fehérjét bevinni (100g), de vegán vagyok és sajnos most csak fehétjeporból tudnám ezt fedezni, főleg, hogy holnap kapom meg, amiket rendeltem. Csak sajnos szerintem az édesítőszerektől fáj a hasam, meg puffadok, mert cukormentesen is étkezem, de ugye az meg a fehérjeporokban is van sok.

Szóval úgy gondoltam, hogy hogy reggelire meg tízóraira csak gyümölcsturmixot innék, aztán ebédre egy kis gyümi+ avokádós saláta+ főtt gabona. Ebben nagyon kevés a fehérje és a vacsival együtt kb 50 g lesz, de cukor meg nagyon sok... szerintetek belefér, ha ma is csak 70 grammot ettem? Vagy erőltessem inkább a fehérjeport, hüvelyeseket?



2019. nov. 7. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ne erőltesd a fehérje port(vagy keress olyat amiben más fajta/nincs vagy kevesebb édesítószer van) ha nem birja a gyomrod, és a gyümölcsöt se vidd tulzásba
2019. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. inkább egyél kevésbé édesen(cukorral), mint hogy puffadj egész nap, vagy próbálj más fajta édesítót esetleg.
2019. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Vegánként szénhidrátszegényen, de fehérjedúsan táplálkozni nem egyszerű feladat. Azt is bele kell kalkulálni, hogy a növényi fehérjék nem hasznosulnak 100 %-ban (ha jól emlékszem, 80% körül van az arány). Úgyhogy inkább több legyen a fehérje, mint éppen elég.

Ha kevés szénhidrát mellett akarsz sok fehérjét bevinni, arra 3 lehetőség van: tofu, szejtán és fehérjeporok. Az első kettőt én tutira kihagynám (mondjuk ezért sem szeretnék növényi étrenden lenni), akkor már inkább vennék borsó- és rizsfehérjét tartalmazó fehérjeport kiegészítésnek.

Ha nem számít annyira a szénhidrát, akkor mindenképpen ennék a gabonák mellé hüvelyeseket is, mert ezek aminosavprofilja jól kiegészíti egymást. Emellett még olajos magvakat is, azokból is jönne fehérje.

2019. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gomba?
2019. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy amiket írtatok azokat mind tudom, akkor éppen nem volt otthon semmi használható, azóta már lett és visszaállok mától a rendes kajámra
2019. nov. 9. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!