Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit ehetek köretként kenyér,...

Mit ehetek köretként kenyér, burgonya és rizs helyett, ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés

Utánna néztem kicsit a dolgoknak. A rizs még hízlalóbb, mint a burgonya.

Próbálgatom az egyéb alternatívakat, mint a lencse, csicseriborsó, kusz-kusz, köles.


Amit nem értek, hogy a köles állítólag nagyon ajánlott a diéta során, viszont ugyanannyi a szénhidráttartalma, mint a tiltólistás burgonyának. Ez miért van?

És mi a helyzet a borsóval, amit nagyon szeretek főzelékként? Tudtommal nagy a keményítő tartalma. Akkor most ajánlott, tiltott vagy korlátozandó?


Sikeres fogyókúrázók!

Milyen alacsony szénhidráttartalmú köreteket ajánlanátok?



+Még egy kérdés:

Hogyan sutitek a csirkemellet és combot hogy ne hízlaljon?

Én vajban szoktam. De nem lehet megoldani csupán egy kanál vajjal, így ha csirkemellet eszem, végülis zsírosan eszem a sok vaj miatt.


Aki jártas a témában, és válaszol mindenre, annak nagyon szépen köszönöm!😊😊



2023. jan. 27. 02:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Nincsenek (legalábbis nem kellene, hogy legyenek) tiltott ételek. Amelyik diétában van, az nem egy jó diéta. Nem hizlal a rizs jobban, mint a krumpli, önmagában egyik sem hizlal. Azonos adag rizsben több kalória van, mint krumpliban, de ez nem összetévesztendő a "hizlalóssággal".

Ha szereted a szénhidrátokat, akkor pláne ne kövess alacsony szénhidrátos diétát, mert kínszenvedés lesz, és elég gyorsan feladod.

Pedig a kitartás a második legfontosabb eleme a sikeres fogyásnak (az első a kalóriadeficit). Az alacsony szénhidrát lehet eleme, ha neked ez megfelelő, de nem ezen múlik a fogyás. Bármilyen zöldség megteszi köretnek, egyél belőle jó sokat, kevés kalória és eltelít.


A csirkecomb sütéséről nem tudok nyilatkozni, mert sosem készítek, nem szeretem - a csirkemellet 1-2 fújás olajjal (flakonból fújom) csinálom, szerintem a vajat túl gyorsan felszívhatja, azért nem sikerül.


Szóval nem tudom ezt a tiltólistás dolgot hol olvastad, de sürgősen felejtsd el, és ne onnan tájékozódj. Nézz utána a kalóriadeficit fogalmának, ezt kell elérned a fogyáshoz. A módszerek ennek elérésére különbözőek (pl. ez a tiltólistás dolgod is ezt célozza, csak nem mondja ki így, és amúgy hülyeség), lehet kalóriát számolni, igazából ez lenne a legpontosabb, hogy tudd hányadán állasz, de nem mindenkinek megfelelő módszer, ha hajlamos a kényszeres viselkedésre. De tényleg minden olyan étrend vagy módszer, aminek neve van, az a kalóriadeficitet célozza: időszakos böjtölés, alacsony szénhidrát vagy alacsony zsír, tojásdiéta, Atkins, mediterrán, paleo stb stb stb.

Válassz egy olyat, amit elég hosszú időn képes vagy tartani ahhoz, hogy lefogyj, és utána csak keveset kell rajta módosítani ahhoz, hogy egy életre így tudj étkezni.

2023. jan. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
"Válassz egy olyat" ---szóval értelmes keretek között, pl. tojásdiétát semmiképp sem :) Meg egyoldalú étkezést úgy egyáltalán ne. Van egy mondás: egyél. ételt. ne túl sokat. többnyire növényeket. szóval kb. így :)
2023. jan. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1-2 jol irta, mit tegyel. Teljesen egyetertek vele.


A kedvenc koretem a parolt sargarepa brokkolival (fel ujjnyi kis darabokra vagom a repakat, brokkoli szinten, es siman megparolom 3 perc alatt a mikroban, vagy 5 perc alatt a tuzhelyen. Nincs olaj, sem vaj, csak nagyon icipici so. Mindenhez szivesen eszem.

Egyeb koreteim a fejes salata, vagy sima fott lencse (mintha rizs lenne, kb ugy fozom meg), vagy fagyasztott kukorica (tudom, szenhidrat, de megis bevalik nekem), vagy sult bab ( [link] ez a recept, en sosem teszek ra sajtot, vajjal keszitem, es botturmixot hasznalok)

2023. jan. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Szerintem mindent lehet enni.sőt kell enni.inkább a mikor és mennyit,a fonots.és mozogj.
2023. jan. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Kenyér, burgonya és rizs plusz sok zöldségköret!

Az nagyon értelmetlen dolog, ha ezeket ki akarod hagyni, másrészt olyan, nincs, hoyg egy bizonyos étel hízlal, kizárólag a mennyiségröl függ, hogy hízol vagy fogysz. (Ha naponta két szelet kenyeret eszel, vagy fél kiló krumplit vagy egy tányér rizst, igen rohamosan fogysz töle!)

2023. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Olvass tovább. Nincs olyan hogy hizlaló meg nem hizlaló étel, a szénhidrátot meg a zsírt sem kell kerülni.
2023. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Glikémiás indexet nézd, fehérje tartalmat,, rosttartalmat, meg hogy a végső kajában mennyi a szárazadagtartalom. Fehér rizsnél 80g felel meg 240g krumplinka kb.

Nem tudom most hirtelen megmondani, hogy melyik a jobb, de a burgonyának nagyon magas a glikémiás indexe, azaz nagyon hamar egyszerű cukrokhoz jut a szervezeted. Gondolj a krumplicukorra, ami burgonyakeményítőből van lényegében.


Helyettesítő: párolt zöldségek, pl káposzta, brokkoli, karfiol. Karfiolból tudsz csinálni ál-rizst. Káposztából tudsz csinálni ál-tésztát. A brokkoli gyúrós kaja. A Tescóban kapható olyan fagyasztott zöldségmix, ami nagyon finom és laktató:

[link]

Javaslom az ázsiai konyhát, wokos recepteket. Egyszerű alapanyagokkal (keményítő, egy jobb ecet, cukor, teriyaki szósz, szója, balzsamecetek, zsiradék) ehető köretet lehet készíteni zöldségből. Szerencsére a regionális konyha igen gazdag káposztás ételekben

A hüvelyesek is jók, de azért abban is van sok szénhidrát. Ott szintén van végtelen sok főzelék és krémleves. Nem kell ezektől félni.

Itt egy 101 főzelékhez:

[link]

2023. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem hizlaló egyik sem. A mennyiség a lényeg.

Egyébként meg zöldségköret. Abban nagyon kevés a kalória. Minimális.

2023. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mértéktelenül minden hizlal!


Nyugodtan egyél a husi mellé egy kanál rizst vagy egy darab krumplit, ha deficitben leszel, fogyni fogsz, de ha örökös lemondásban, akkor meg hízni, mert egy idő után feladod és a kiéheztetett szervezeted úgy fog raktározni és visszahízni, hogy ihaj!


És elárulok még egy titkot:

nincsenek sikeres fogyókúrázók!

Hanem csak sikeres életmódváltók vannak.


Mert a fogyókúra csak kúraszerű, ezért átmeneti eredményt hoz, de tartós sikert csak hosszú távon, az életmódváltással lehet elérni, amit egy életen át bírsz tartani, amiben mindent megkap a szervezeted és nem alakulnak ki hiánybetegségek!

2023. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

"Utánna néztem kicsit a dolgoknak."


Nézz utána jobban. Bármit ehetsz, a lényeg a kalóriadeficit - tehát többet égess el, mint amit elfogyasztasz. Azért szoktak ilyenkor több zöldséget enni, mert ha pl. 1700 kcal a napi kereted, akkor nem mindegy, hogy 5x eszel sok zöldséget, csirkemellet, cottage cheeset, tojást, zabot stb, vagy mondjuk 4 péksütit eszel egy nap. Sokkal laktatóbbak az egészséges ételek, nem érzed úgy, hogy sanyargatnod, éheztetned kell magad, nincs vércukoringadozás stb. De a fogyásod után is egészségesen kellene táplálkoznod, gondolom a fő célod az egészség megőrzése. Legalábbis remélem, hogy nem csak az esztétika miatt csinálod.

2023. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!