Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ez a szénhidrátszegény diéta...

Ez a szénhidrátszegény diéta mennyire működőképes?

Figyelt kérdés
Kolegám ajánlotta, állítólag neki működött. Annyi a lényege, hogy csak 1-1,5 g szénhidrátot ehetsz testsúlykilónként naponta. Zsírt, fehérjét ehetsz, amennyi jól esik. Ő azt mesélte, mivel kevés szénhidrátot evett, nagyon jól lefogyott. Amúgy tényleg látszik rajta, hogy fogyott.

2023. júl. 6. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Sok értelme nincs. Nem azért fogyott le, mert kevesebb szénhidrátot evett, hanem mert ezzel együtt kevesebb kalóriát is.

Én ezek szerint valami biológiai csoda vagyok, mert egy nap lazán megeszek 300-400g szénhidrátot is, és közöm sincs túlsúlyhoz.

2023. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nálam nem. Én vékony vagyok, pedig sose minimalizáltam a szénhidrátot. Sőt, attól lakom jól igazán. Ha ennyire leszorítanám, akkor mással kéne pótolni és az talán még több is lenne kalóriában.
2023. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

"Kolegám ajánlotta, állítólag neki működött"

Így terjednek az ökörségek. Na hozzá nem értőkre kollégákra és szomszéd nénikre kéne hagytakozni dietetika témakörben.

"Zsírt, fehérjét ehetsz, amennyi jól esik"

Ezek a szakmaiatlan baromságok nagyon súlyos egészségügyi következményekkel járnak, ha pedig a fogyás a cél, akkor kontraproduktívak is. Ismerkedj meg a kalóriaszámolás fogalmával, különben lesznek gondjaid.

2023. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Gondolom valami elcseszett ketó lehet ennek az alapja, az meg instant baromság.

Sokkal egyszerűbben is lehet fogyni, minek ez?

2023. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
A 160 grammos szénhidrát diéta egyébként valóban működik. De annak akkor igenis be kell tartani a szabályait, és igenis odafigyelni arra, hogy mi akar lenni mellette a fehérje és a zsír. Akinek nem kötelező jelleggel kell tartania, annak nem hinném, hogy érdemes, annyi mindenre kell figyelni, hogy mit, mennyit, mikor, hogyan.
2023. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
A 160 grammos ch diéta orvosi bullshit, és sehol máshol nem kényszerítik az emberekere csak otthon, és ha olvasgatsz, nagyon sokan rosszul viselik. Mert nem normális.
2023. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy csak csökkenteni akarod a testsúlyod, vagy jól akarsz kinézni? Ha a testsúlyod akarod csökkenteni akkor annak a kollégád módszere nagyon megfelel. Nem eszel szinte semmit és leépül a szervezeted. Ha jól is akarsz kinézni és a zsírt akarod leégetni magadról akkor meg egyél normálisan, végezz súlyzós edzést meg kardiót. Ahogy a testépítők, meg sportolók is csinálják. Gondolok kollégád a "diéta" végére nem lett egy fitness modell. Hát, te sem leszel ha őt követed...
2023. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Hát, ne haragudjatok már, de ha leépülne, akkor gondolom a várandós kismamák is leépülnének, meg sorvadt babák születnének. De nem így van. Ugyanúgy, ahogy akkor a sok cukorbeteg, aki tarja a diétát, szintén le lenne épülve. De nem úgy van. Szóval, majd akkor lehet erről nyilatkozni, ha érted is. És nekem nagyon nem úgy tűnik, hogy nemhogy tapasztalatotok sincs benne, de megérteni sem sikerült.
2023. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Működik, ha a kalória is megfelelő mértékben korlátozódik.

Ha az anyagcseréd nem elég gyors, nyilván nem ehetsz össze 5ezer kalóriát zsírból és fehérjéből sem, akkor fogyni sem fogsz, hiába a kevés ch.

Egyébként Sokan jobban érzik magukat szénhidrát csökkentett diétán, mert kevésbé éhesek arányaiban kevesebb szénhidrát illetve több fehérje és zsír mellett, köztük én is. Én magam is Így fogytam le, és vált évek alatt életmóddá, mozgással együtt.

2023. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!