Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha a böjtölés tényleg olyan...

Ha a böjtölés tényleg olyan egészséges, mint amilyennek mondják, akkor én miért vagyok mindig rosszul?

Figyelt kérdés
Akárhányszor böjtölni próbálok, mindig az lesz a vége, hogy ennem kell nap végén, mert nagyon rosszul vagyok. Egyszerűen sosem bírom ki, hogy egy teljes napig ne egyek. Pedig nem vagyok túlsúlyos.

2023. szept. 21. 21:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%

Azért leszel rosszul, mert...

1. biztos valamit rosszul csinálsz

2. csak kényszerből csinálod

3. minden fejben dől el

2023. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Ki mondta, hogy a böjtölés annyira nagyon egészséges? A Nők Lapja? Félreértés ne essen, tényleg vannak szakmai kutatások, amik rámutatnak a böjt pozitív hatásaira, de ez még egy nagyon képlékeny, nagyon ellentmondásos vizsgálati terület a táplálkozástudományban, meg úgy amúgy az élettanban. A böjt negatív hatásaira is számtalan tanulmány született már, különösen az elmúlt években. Még bőven nem tart ott a tudományos álláspont, hogy ennyire egyértelműen ki lehessen jelenteni, hogy a böjt egészséges, vagy a böjt egészségtelen.
2023. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

A böjt nem a nem-evést jelenti, hanem a kevés evést, ami lehet pl. az, hogy csak 1x eszel egy nap, vagy hogy 1x laksz jól, vagy bizonyos fajta ételeket nem fogyasztasz.

Ha nem eszel egész nap, az inkább önéheztetés.

2023. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Vércukorszinted a béka valaga alatt, ha nem eszel egész nap, vszeg ez a baj.
2023. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
#4 igen valóban leesik a cukrom, bár nekem mindig leesik, nemcsak akkor, mikor böjtölök (vagyis inkább mikor próbálkozom vele).
2023. szept. 21. 22:19
 6/25 anonim válasza:
86%

Ha leesik a cukrod, a böjt neked nem egészséges.

Ha túl sok a gyomorsavad ha nem eszel, neked a böjt nem egészséges.

De attól még sokaknak igen.

2023. szept. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tehetem, mivel alacsony a cukorszintem és a vérnyomásom is. Második nap már remegek, izzadok minden bajom. Nem mindenki bírja.
2023. szept. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
Ha pl zsírmájad van, vagy el van zsírosodva a hasnyálmirigyed, akkor nem működnek megfelelően, nem tudják egyensúlyban tartani a vércukrodat…
2023. szept. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%
Nem egyből szoksz hozzá. Nekem két hónapba telt. Először egy családi szülinap alkalmával annyit ettem, hogy másnap nem voltam éhes reggel, könnyű volt kihagyni a reggelit. Majd ezt folytattam, ebéd és vacsora bármi és bármennyi, csak reggeli nincs. Majd kb másfél hónap múlva az ebéd is csak fibershake. Ez eltelít és kevés kalória, vacsira mehetett minden és bármennyi. Aztán jött a szülinapom amit 4x ünnepeltem különböző társasággal, mind éttermezés volt. Hát akkor konkrétan örültem hogy végre nem kellett ennem amikor vége volt :D És azóta nem eszem reggelit és ebédet, vacsit meg kalóriakereten belül igen. Vagy napi egyszer, vagy kétszer, 4 órán belül. 20/4 időszakos böjt. 2-3 hét alatt hozzászoktam teljesen, napközben már nem vagyok éhes. Max kicsit korog a gyomrom de az nem éhség. Amikor még szoktam hozzá akkor ittam napközben üres zöld teát és mindig arra gondoltam, hogy pl 5 óra múlva ehetek bármit amit szeretnék. Az éhség hullámokban jön, éhes vagy 20 percig, de ha figyelmen kívül hagyod, el is múlik és kb 2 óra múlva jön elő újra. Illetve nekem már csak este és akkor se mindig, de azért mindennap eszem.
2023. szept. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

A böjtölést már az ókorban is ismerték és ugye az összes vallásban megjelenik a böjtölés: [link]

[link]


A böjt előnyei:

[link]

[link]


Böjtölés szabályai:

[link]

[link]

[link]

[link]



"Mikor nem ajánlott?

Mint bármelyik más csodamódszer, az időszakos böjt sem való mindenkinek, hiszen ártalmas is lehet. Az alábbi esetekben nem ajánlott elkezdeni:

várandósság, szoptatás

cukorbetegség

alacsony vérnyomás

alacsony testsúly

táplálkozási zavarok

vérszegénység"

[link]

2023. szept. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!