Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit szabad és mit nem szabad...

Mit szabad és mit nem szabad fogyasztani fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés

Most kezdenék majd diétázni kicsit, mert már hurkás vagyok pöppet. A felsoroltak közül miről kell lemondanom?


Sör. Kábé heti 4 dobozzal szoktam inni. Ez sok vagy maradhat?


Péksütemény. Heti 12db, néha 14. Aldis, tehát nem olyan nagyok. Ez sok? Esetleg mennyit lehetne enni?


Energiaital. Heti 2 doboz, csak hétvégén. Gondolom ez nem téma, nem sok.


Kávé. Hébe-hóba, nem mindennap. 2-3 cukorral. Néha 3az1-bent iszok. Érdemes lenne édesítőszerre váltani vagy inkább feketén inni? Vagy jobb lenne tázni?


Chips. Heti 2-szer, 200 grammos zacskó elosztva.


Fehér kenyér. Heti 1 kg-ot veszek, nem mindig fogy el, de azért a nagyja igen. Jobb lenne inkább zsemlét enni?


Gyümölcslé. Heti egy-két doboz. Ha mondjuk light-ot veszek az oké?


Gyümölcs. Napi 1 db. Alma vagy banán legtöbbször. Érdemes lenne inkább zöldséget enni helyette, és ha igen mit?


Puding. Heti 2-4db. Kisebb kiszerelés.


Heti egy rendelés, általában Burger King, pizza, vagy KFC. Ezzel szoktam megjutalmazni magam, hogy megint túléltem egy hetet. Gondolom a pizza az bajos, de heti egy hambi-krumpli csak nem árt meg!?



2023. okt. 6. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még most az elején olvasd el ezt a cikket:

[link]

2023. okt. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

"...egy hambi-krumpli csak nem árt meg!?"

Nem, max megtovabb hizol.


Mindent ehetsz, de csak 1/3-at, mint elotte. Es fogyni fogsz.

Az nem artana, ha a feher lisztes cuccok helyett inkabb valami mast vennel, de abbol is csak csokkentett adaggal ehetsz.

Gyumolcsleveket inkabb egesz gyumolcskent fogyaszd, es igyal tiszta vizet. Az energiaitalok onmagukban kaloriabombak.


Alapjaban veve neki kene futnod a kaloriadeficit fogalmanak a megertesehez, es betartasahoz. Mert barmit lehet enni, ha a napi kaloriaba belefer.

2023. okt. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első által belinkelt cikket szívleld meg. Kis mértékben eheted a felsoroltakat. Az a baj, hogy sok köztük az olyan étel, ami kevéssé laktat, de sok kcal. 500 kcal zöldség+hús kombó jobban telít, mint 500 kcal hambi.


A gyümölcs mehet bátran, kávé se sok. Heti szinten ennyi kenyér beleférhet, de kísérletezz a magasabb rosttartalmú változatokkal. Grammja ugyanannyi kcal, de kevesebbel jóllaksz. Puding beleférhet, ha ez az édesség. Péksütiket javaslom nagyon vágd vissza, az Aldi honlapján fenn van, hány kcal. Simán van 400 némelyik. Csipsz valszleg nem sok, de nézd meg a zacskón. Energiaital dettó. Sör valószínűleg sok lesz. Gyümölcslé durván sok kcal tud lenni, mondjuk heti 1 liter beleférhet, de akkor a puding helyett.


Tényleg számold ki, mi mennyi kcal, a fentieket fejből tippeltem. És nyugodtan maradjon egy kis édesség is, de látni fogod, mi fér bele. Kezdd úgy, hogy kiszámolod a jelen kcal fogyasztásod, és abból kiindulva csökkentesz. Én pl elég aktív vagyok, így 2400 kcal már lassú fogyás, ebbe nekem 200 kcal édesség fér bele naponta.


Amiből érdemes sokat enni: zöldségek, hüvelyesek, zab, magas rosttartalmú ételek. Vehetsz külön búzakorpát, nekem nyersen keserű, de pl. házi müzlibe sütve jó.

2023. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Amíg az étellel jutalmazod és/vagy bünteted magad (idézem: "Ezzel szoktam megjutalmazni magam, hogy megint túléltem egy hetet."), addig soha az életben nem lesz normális hozzáállásod a táplálkozáshoz, és nem lesz (tartósan) egészséges testsúlyod.

Ezen a mentalitáson próbálj mindenek előtt változtatni.

Illetve azon, hogy "heti egy hambi-krumpli csak nem árt meg!?"

ja, az valószínűleg nem. De te itt felsoroltál annyi szemét kaját, hogy a hét minden napjára több is jut belőle... na ez, már nincs rendben.

2023. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Én is ezen rökönyödtem meg, hogy kb felsoroltad azokat az ételeket, amiket normál fázisban sem eszem meg csak évente eg alkalommal esetleg.
2023. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pár napig írj fel mindent amit megeszel megiszol kalóriabázisba, és meg fogod látni, hogy mit érdemes hanyagolni, és inkább rendes energiaforrásra felhasználni ( rendes kajára).

Az energiaitallal pl semmi gond ha kalóriamentest iszol, én azt szoktam. Semmi cukrosat nem iszok a kókuszos és mogyorós jeges kávén kívül amit beleszámolok a napjaimba. Ennyi simán belefér.

A bolti gyümölcslé tömény cukor, felesleges üres kalória, de ha kibirod hogy megiszod, viszont nem eszed meg azt az energiamennyiséget amit ezekből nyernél rendes ételekkel, akkor beleférhet. A sörről bevallom nem tudok nyilatkozni, a szagát is gyűlölöm, nem tudom mi mennyi benne. Valószínű nem különösebben fogyásbarát.

A csipszet, pèksütit én pl max havi 1x fogyasztok élvezeti pillanatokért. Amúgy nem fér bele. A mindennapokban semmiképp. Nagyon kalóriadúsak és sok bennük a szénhidrát is, ami nekem pl+ probléma. De ha nem vagy beteg szénhidrátanyagcsere irányában, akkor neked csak az össz kalóriákat kell szem előtt tartani.

A kenyér mennyiséget is csökkenteni kellene, és a gyorskaját is, puding szintén kerülendő. Ez a felsorolás tele van haszontalan, üres kalóriákkal, nem táplálóak. Kb Sehol rendes étel. A gyümölcsre még azt mondom ok, bár ez is egyénfüggő. Ha nincs allergiád, nem vagy fruktóz érzékeny, akkor természetesen az rendben van, de nem érdemes túlzásba vinni csak mert gyümölcs, mert nyilván abban is van kalória, cukor stb.

Egy normális étrendben a zöldségeket, húsokat, tojást, sajtot-tejtermékeket, olajos magvakat kellene alapul venni, ezekre építkezni. Kiegészítve még ezzel azzal. Ha szereted, rizzsel, tésztával.

Hogy nagyjából mennyinek kellene lenni az energiabevitelednek, azt pedig egy energiaigény kalkulátorral be tudod lőni. Nem lesz pontos, mert ezt nem lehet pontosan betűre kiszámolni, mivel az emberi szervezet nem egy számológép, annál kicsit bonyolultabban működünk, de nagyjából adhat támpontot. Nekem pl egészen jól belőtte a mennyiséget.

nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Azt azért megjegyezném, hogy ez nem egy étrend volt, hanem egy lista a káros(nak vélt), valószínűleg hízlaló dolgokról, amiket fogyasztok. Mellette ettem rendes ételeket is. Most elhagytam erről a listáról szinte mindent, kivéve a kávét meg a gyümölcsöt. De gyümölcs helyett is gyakran répát eszek inkább. A kenyér helyett zsemle lett végül, a barna kenyerekért nem vagyok annyira oda. Igaz ma muszáj volt azt vennem, mert nem volt a boltban zsemle. Ja meg néha azért rendelek majd valami gyorskaját, de nem minden héten.

Ez most tart három hete, kíváncsi vagyok, hogy megindul-e majd a fogyás. Azért majd ránézek arra a kalkulátorra is valamikor.

nov. 6. 18:01
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Igazából mindenkinél más a helyzet, de a chips és a fehér kenyér problémás. Én rostdús diéta mellett cukrot nem csökkentettem és hetente 4-szer iszok energiaitalt, mégis 2 hónap alatt 16 kiló repült le. Csak 2 kilóval jojózok fel-le azóta, de teljesen jó intervallumban van. 183/69-71.
nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az szép, gratula!
nov. 14. 11:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!