Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Melyik fajta kenyér illeszthet...

Melyik fajta kenyér illeszthető be leginkább a fogyókúrába?...

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy milyen lisztből; teljes kiőrlésű, graham, tönköly, durum, rozs. Melyik az, amelyik mértékkel belefér?
2023. okt. 9. 04:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Mértékkel bármelyik belefér.
2023. okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ami belefér a kalóriakeretedbe!
2023. okt. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Bármelyik fajta, ha tudod mekkora mennyiség amit megeszel és belekalkulálod a diétádba…

Ha meg úgy akarsz lefogyni, hogy azt hiszed hogy az xy termék hizlaló, az xy meg fogyaszt, akkor el is felejtheted az egészet.

2023. okt. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi a napi kalóriabeviteled, kérdező?
2023. okt. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha inzulinrezisztens vagy, akkor a lassan felszívódó változatok az ajánlottak, tehát amiben magas az élelmirost-tartalom. A tápanyagtáblázatban sokszor feltüntetik, ha a rost nincs a táblázatban egy kenyér esetén, akkor szinte biztos, hogy kevés van benne. Úgy érdemes összehasonlítani, hogy a rostot elosztod a szénhidráttal, tehát nem simán a rosttartalmat, így a magas víztartalmú kenyerek nem kerülnek hátrányba.


Amúgy a sima kenyerek mellett kóstold meg a tégla rozskenyereket (zacskós, 7 szelet szokott benne lenni, nagyon sötét barna), engem az jobban telít, ha ugyanannyi kalóriányit eszem belőle.

2023. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 9. 11:25
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Ugye számolod a kalóriákat?
2023. okt. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Bármelyik belefér hét megfelelő mennyiségben. Én kiiktattam a fehérlisztes kenyeret és péktermékeket. Nagyon ritkán veszek bolti kenyeret, azok közül talán a purpur cipó, ami elfogadható ízű, állagú és eléggé eltelít. Ezek helyett magam sütöm a péksütit teljes kiőrlésű lisztből.

Már egy ideje ez a kedvenc receptem: [link]

Kb. 1,5-2 hetente sütök egy adagot, ennek a nagyrésze fagyasztóba kerül. A következő napi adagot előző este kiveszem, másnapra olyan mint a friss. Ha véletlenül elfelejtem, reggel bedobom pár percre a sütőbe, és friss, meleg ropogós zsemlét reggelizem.

2023. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Rozs, teljes kiorlesu. Ezektol lalsz jol a legjobban.

Es olyat keress amiben csak ilyen liszt van vagy minimum 80 szazalekban

2023. okt. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. okt. 9. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!