Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit tegyek hogy le fogyak?...

Mit tegyek hogy le fogyak? Más sok féle fogyókúrát ki próbáltam de nem fogyok le mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 13:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Mivel próbálkoztál eddig?


A koplalás nem jó módszer... Ha 1-2 napig nem eszel aztán a 3.nap tele eszed magad annak nem sok értelme van...


Egyél többször,de kevesebbet...!A folyadékokkal be tudod csapni a szervezeted... Igyál sokat! Törekedj rá,hogy egészséges dolgokat egyél...!pl.: gyümölcsök zöldségek...

A boltokban a csökkentett szénhidrát tartalmú dolgokat keresd...! (Igaz ezt nem mindenki engedheti meg magának... :/ )

~Heni

2013. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Sok értelme nincs **** Bocs csak máshova is figyeltem és azért írtam el...
2013. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A Tengerész ***** válasza:
100%
Felét enni, dupláját mozogni. Ez az egyetlen hatásos és nem mellékesen egészséges fogyókúra. Nem gyors, havi fél kiló ami garantált, de felszedni se egy hónap alatt szedted fel a kilókat.
2013. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Szénhidrátszegény étkezés. Javaslom a 140-160 g szénhidrátos étrendet - ha kevesebb, az se baj, volt, hogy 110 g-mal elvoltam egész nap. Ez olyasmi, amilyen a cukorbetegek diétája. Nekem ez abszolút bevált, egy gramm-mérlegre azért szükséged lesz hozzá, de megéri a befektetés. Nekem 2 hónap alatt 9 kg ment le, csak utána terhes lettem, és abbahagytam:)
2013. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Mozogjál.
2013. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

- Végeztess egy labort pajzsmirigyhormonokra. A háziorvosod tudni fogja, mit kell felírni.

- Koplalás ne legyen.

- Ne fogyókúrázz, hanem életmódot változtass, egész életedre. A túlsúly csak tünet, ha a szervezeted egészséges, akkor a túlsúly is csökken. Nagy biztonsággal merem mondani, hogy a májad már nincs a legjobb állapotban, ha túlsúlyos vagy, csakhogy a fogyókúra (tápanyagmegvonás és intenzív méregtelenítés) sokkal jobban megterheli, mint a "kiegyensúlyozott" túlsúly. A fogyókúra gyakori oka a zsírmáj kialakulásának (élő példa vagyok).

- Egyáltalán ne egyél gyorsan felszívódó szénhidrátokat (cukor, fehérliszt, stb, stb).

- Kerüld a gluténtartalmú (búza, árpa, rozs, kisebb mértékben zab), a magas lektintartalmú (hüvelyesek, ha nem kuktában főtt, sok gabonaféle, kiemelten a búza) ételeket és a tejfehérjét.

- Kerüld a feldolgozott élelmiszereket.

- Egyél sok "élő" ételt, azaz a lehető legtöbbet nyersen, mert ezek nemcsak tápanyagot tartalmaznak, hanem a lebontásukhoz szükséges enzimeket is, így kevésbé terhelik meg a szervezetet az emésztéssel. Nyers zöldség legyen napi ételed 80 %-a. Ezek közt nemcsak alacsony kalóriatartalmúak vannak! Egyél nyers céklát, sütőtököt. Egyél sok zöld színű zöldséget, zöld leveles zöldséget.

- Kiegészítésként egyél olajos magvakat (földimogyorót nem! az hüvelyes), kevés aszalt gyümölcsöt. Gabonafélék közül kölest, amarántot, quinoát, hajdinát, de mindig sok zöldséggel, hogy az étkezésed glikémiás indexe alacsony legyen.

- Kevés húst egyél, felvágottat egyáltalán ne.

- Egyél sok halat, fogyassz külön is halolajat (nagyon fontos, hogy jó minőségűt!)

- Támogasd a májad működését: egyél máriatövis-olajat (segíti új májselytek képződését), sok retket, articsókát, tojást (!!!) hetente kétszer reggelire (elég a sárgája is, viszont egyszerre min. 3 legyen. A tojás egy erősen "félreismert" táplálék. FONTOS! Ha epeköved van, ezeket nem eheted az epekő eltávolításáig! Olyan intenzív epeürülést idéznek elő, hogy a meginduló epekövek súlyos görcsöt idézhetnek elő. Viszont a kialakulásukat éppen ezekkel a táplálékokkal tudod hatékonyan megelőzni. Epekő meglétének megállapítására ultrahang vizsgálat! Ahogy a májad gyógyul, és "elbír" egy kis fogyás megterhelő hatásaival, a szervezeted el fog engedni egy pár kilót. Aztán megint regenerálódás, majd egyszercsak megint enged. Csak türelem, lassan.

- További tisztítás: vesék: vízivás és a napi nyers zöldséged között legyen egy petrezselyemgyökér is. Belek: tisztítókúra pl. útifűmaghéj-őrleménnyel, ez 2-3 hónap alatt kipucol minden lerakódást (pl. Colon Cleanse, Colonix). Bélflóra-helyreállítás: probiotikumok váltogatva, napi min 5 milliárd baci legyen. Sok félét lehet kapni, cserélgesd ezeket + fermentált táplálékok.

- VÍZ, VÍZ, VÍZ!!! Jó minőségű szénsavmentes víz napi min. 2,5 - 3 liter.

- Mozgás. Hetente min. 4 alkalommal, egyszerre legalább 30 perc olyan mozgás, ami mellett még tudsz beszélni (laza futás, intenzív séta, bicikli) + torna, hetente 2-szer, olyan, ami nyújt és erősíti a statikus vörösizomzatot (gerinctorna, jóga). Intimtorna, aviva torna (ha férfi vagy, akkor is!). Ezek a hormonműködést szabályozzák (egyébként a jóga is), és ha az rendben lesz, akkor minden más is.

- Helyes légzés (sokkal-sokkal fontosabb, mint a legtöbb ember gondolja!). Mindig orron át! Nézz utána ezeknek: jógalégzés, Butejko légzésterápia.

- És még valami, amit nem szoktak komolyan venni, de nagyon-nagyon fontos: kiegyensúlyozott lelki élet. Meditálj, végezz olyan tevékenységeket, amiben örömöd leled, aludj eleget, ha nehezen feldolgozható lelki "csomagot" cipelsz (és a legtöbben cipelünk), menj el egy kineziológushoz. Törődj magaddal. Hallgass a bensődre, a megérzésedre.

2013. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6 vagyok.

Nagyon fontos: D-vitamin!

Ha nem tudsz napi min. 30 percet napozni úgy, hogy a tested 50 %-át érje a Nap, akkor pótlás! Mindenhez kell a szervezetedben, nagy szakirodalma van, nézz utána.


Egy korrekció: egy helyen csúnyán "májselyteket" írtam "májsejtek" helyett, bocs.

2013. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Nem reklámozom, de nekem a Norbikaja jött be! 12kg mínusz két hónap alatt!
2013. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Az egyik ismerősöm aloe vera gélt iszik ami az esetleges felborult anyagcserén is segít és ő szép lassan el kezdett fogyni.
2013. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hagyd abba az evést.


Ha sok mindennel próbálkoztál, de még nem sikerült lefogynod, az azt jelenti, h mindig föladtad. Ülj le magaddal beszélgetni. Tényleg vékony akarsz lenni? Ennek az érzésnek erősebbnek kell lennie, mint bármilyen étel utáni vágynak.Amíg nem határozod el magad igazán, tényleg semmi nem fog segíteni.


Utána már puszta fizika: ha kevesebb energiát viszel be, mint amennyire a szervezetednek szüksége van, akkor kénytelen lesz a tartalékait felhasználni. TÖRVÉNYSZERŰ a fogyás.


De akarat nélkül mit sem ér....

2013. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!