Nulla szénhidrát?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata?Ismertek olyat, aki több mint egy éve mondjuk napi 10-20gramm szénhidrát alatt eszik? Kell szedni vitaminokat? Miket esztek? Mennire vagytok szálkásak?
2013. jan. 4. 13:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
ez az sztem ezekkel nem kéne foglalkozni.. amúgy meg szénhidrátból 0 gramm a szükséges minimum bevitel :)
2013. jan. 4. 14:33
 12/23 A kérdező kommentje:
ja és a kálium nem vitamin hanem ásványi anyag..
2013. jan. 4. 14:34
 13/23 anonim ***** válasza:
A szénhidrát a beteg emberek legfontosabb energiahordozója, a sportolók, harcművészek már rájönnek arra (kínai harcművészek már évezredekkel ezelőtt rájöttek, Magyarországon a küzdősportolók között manapság terjed a lowcarb táplálkozás, mivel sokkal nagyobb teljesítményt tsz lehetővé a helyes, egészséges anyagcsere út!)
2013. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Glykogen raktáraid mi a francból töltöd fel ha nem CH-ból?Mellékesen az hogy a kálium egy ásványi anyag változtat bármin is? A hiányából adódhatnak komoly gondok.Az hogy dogmatikusan nyomja már a fél világ hogy a CH a legrosszabb dolog amit enni lehet kezd félelmetes lenni.Majd pár év múlva visszaüt a dolog, vagy már most is.Szívesen megnézném annak az embernek a sportteljesítményét aki 0 szénhidráton él.Plusz ha így élsz pár év és olyan szép kis bélrákod lesz a kevés rost miatt mint annak a rendje. :)


Egészségedre, Mr.Lowcarb.Én inkább megtisztelem a testem azzal hogy azzal etetem amire szüksége van.

Nem ismerek egy Lowcarber-t sem aki több mint 5 éve csinálná a dolgot és ne csúszott volna le a diétáról és ne hízott volna el.

2013. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az utolsó írásom, illetve bizonyos alapvető infók az emberi test működéséről nem jutottak el mindenkihez.


A TAOISTA KÍNAIAK ÉVSZÁZADOK - ÉVEZREDEK ÓTA LOWCARB MÓDON ESZNEK! Mi az hogy néhány év lowcarb? 90 éven át, 100 éven át vagy még tovább esznek így emberek.


Az ősember millió éven át csak így tudott enni nemesített és termesztett szénhidrátban gazdag növények nélkül.


Milyen kevés rost? A zöldségekben, gyümölcsökben élettanilag sokkal kedvezőbb rostok vannak, mint a nagy keményítő tartalmú növényekben. :))


Kálium, újra leírom, hogy jön a képbe a kálium..? Sehogy.

Glikogén raktárak és sportteljesítmény. Igen, létezik sportteljesítmény szénhidrátevés nélkül is, és nem marad alul a hagyományos sporttáplálkozással szemben. Nézd meg, semmi akadálya. Vagy tapasztald meg.


Glikogén raktárak feltöltésére.. találta ki a Jóakarás a glkükóz szintézist a májunkban. A saját szénhidrátunkkal töltjük fel az izmainkat, nem az elfogyasztottal. A kettő között a különbség óriási, egy egészséges anyagcsereút / és egy nemkívánatos, ekkora a különbség.

2013. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem hiába van ilyen kevés glikogénraktárunk és ilyen sok (még ha csak 7% is a testzsírod, még akkor is legalább 4kg zsírtartalékunk. Ez a természetes energiaforrásunk, a zsír, nem a szénhidrát.
2013. jan. 4. 14:55
 17/23 anonim ***** válasza:
Még csak alig 10 hónapja eszel így Táp, nem kéne ilyen ellenségesen kioktatni másokat, mintha egész életedben így éltél volna. (mégse voltál sose kövér és beteg, nem?)
2013. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a saját példámra hivatkozom, nem?

Buta ötlet lenne a saját tapasztalataimat ráilleszteni másokra, ezeket alapul venni. Aki egy témában a saját szubjektív tapasztalatát használja fel tudományos ismeretek nélkül, az könnyen butaságot fog mondani.


Én évszázados - évezredes táplálkozási szokásokra, a mai táplálkozásTUDOMÁNY recens eredményeire, sportolók táplálkozására hivatkozom, nem 1-1 ember saját rosszul levont következtetéseire.

2013. jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én maradnék a tapasztalati megismerésnél.Érdekes arcokat tudok vágni mikor egy kövér doki arról próbál meggyőzni hogy a túl sok gyümölcstől meghízok és a cukor minden formában mérgező.Ennyit ér a tudomány.Csak arra hallgatok aki nem akar eladni semmit a tanácsa mellé, ami nem jellemző a Lowcarberek-re.Plusz sajnos nem láttam még egy fit lowcarb authort sem, mind puffadt és kövér.Ez is csak egy fad ami majd megy a lefolyóba miután kiábrándultak belőle az emberek.Úgyszintén egy sikeres "Paleo" atlétát sem tudok sajna megnevezni, nekem ennyi elég.Lehet szépen mutat a papíron, de gyakorlatilag éhezés ez az étrend.
2013. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a probléma.

Hogy ki hogyan eszik, az magánügy. Miért kéne egy egészségesen táplálkozó embernek csont soványnak lennie? Egészséges testzsír, vagy ilyesmi?

Másik, bárki segíthet az embereknek úgy, hogy közben ő más táplálkozási szokások mellett dönt. Gondolom ez magánügy.


Én sem ismerek konkrétan paleós sportolót. Ez nem zárja ki hogy a sportolók többsége így eszik (tudjuk hogyan esznek a sportolók? Nem, így persze hogy nem ismerünk paleós sportolót. Egy paleós testépítőt ismerek, de egy egy példa semmire sem példa).


Egyébként szó sincs arról, hogy a gyümölcsök hizlalnak. Tudni kell, hogy a gyümölcscukor hosszú távon káros, az elhízással is csak hosszú távon, az inzulin rezisztencia erősítésén keresztül káros, nem rövidtávon. Ez azért fontos, mert akik pár éve esküsznek a gyümölcsevésre, azokat még érhetik meglepetések..


A tapasztalati megismerés, nos az azt mutatja hogy stabil vércukorszint mellett a fizikai és szellemi teljesítmény is csúcson van.

2013. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!