Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Durumkockának volt írva,...

Durumkockának volt írva, Lidl-ben vettem, de fehér színű volt, nem barnás. Most ez teljes kiőrlésű vagy sem?

Figyelt kérdés

"Durumkocka" néven vettem kenyeret a Lidlben, 250 gramm. Kivülről ugye picit barnás volt, de amint felvágtam, láttam, hogy fehér a belseje.


Most ez teljes kiőrlésű vagy honnan jött a durum elnevezés? Mert hogy nem teljes kiőrlésű az biztos... de nem is az a színtiszta puha fehérkenyér mintha valami keveréklisztből lenne.. nem tudom.


2013. jan. 9. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt róla szó itt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..


Én is ma kóstoltam meg, szerintem kifejezetten jó volt, bár nem lesz mindennapi kenyér az asztalon ennyiért.

2013. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Este te ennél belőle? Mármint tudom, hogy este nem kéne kenyeret enni, de mivel új termék volt, és annyira ropogós volt, hogy leszeltem a két szélét, az volt a legropogósabb, és ettem belőle este.


természetesen normális körülmények közt nem ettem volna, ha a szokásos tk zsömlét/kiflit veszem.

2013. jan. 9. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a terméket, de ha nincs feltüntetve az összetevők között a teljes kiőrlésű liszt, akkor az nem is abból készült. Figyeld meg hogy az üzletekben mennyi pékárura van feltüntetve hogy teljes kiőrlésű, holott csak részben az-tartalamaz pár %-nyit, amúgy sima fehér lisztből készült.

Hogy a természetesség érzetét keltsék, a gyártók ételszínezéket adagolnak a kenyérhez. A külseje meg attól csillogó barna, hogy sülés előtt megmosták vízzel és tovább sült(pl a "tk vekni").

2013. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. a durum egy búzafajta, nem utal a teljes őrlésre.

2. nem kéne enni belőle, gabona - tömény szénhidrát.

Ergó mérgező glutén és lektin tartalmú, vitaminok és ásványi anyagok felszívódását gátló hatású.


Kiőrléstől függetlenül: nagy vércukor és inzulinszint emelő hatású, ahogy cukrot sem esszük marékszám, a sok keményítő ugyan így hat, ezt tulajdonképpen legjobb meghagyni a madaraknak, rágcsálóknak.. A mi testünknek sajnos nem jó az ilyen étel.

Ez a fogyasztás hatására kialakuló krónikus betegségekben, elhízásban nyilvánul meg.

2013. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
attól, hogy durumlisztből készült, még nem jelenti azt, hogy teljes kiörlésű. viszont a durum is lassú felszívódású, ha ez a cél, akkor lehet enni nyugodtan. (ahogy van pl durumtészta is, ami szintén nem egyenlő a teljes kiörl. tésztával)
2013. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!