Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rizotto receptjet feher...

A rizotto receptjet feher borral kell elkesziteni, mivel tudom helyettesiteni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 09:17
 1/6 anonim válasza:
Egyáltalán nem kell minden rizottóhoz fehérbol, öntsd fel hús alaplével, kiváló lesz. Ha igazán jót akarsz készíteni, akkor vegyél külön rizottó rizst, a tescoban lehet venni, ez spec. hosszú szemű rizsfajta, de persze nem kötelező.
2010. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a helyettesítésmániát nem értem. Fehérbort mivel lehetne helyettesíteni? Ki kell hagyni és kész.

Olvastam egy helyen hogy valaki a tojást úgy helyettesíti hogy annyi evőkanál étolajat tesz a tésztába és sáfránnyal sárgítja.Hát egye is meg az ilyen "piskótát"!Szegény gyerek aki ezt kap.

2010. jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a sima rizottohoz hagymat husleveslet parmezan sajtot es feher bort ir, gondolom nem jo kihagyni egyiket sem, de bort nem akarok hasznalni.
2010. jan. 28. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyival több húslevet használj.
2010. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát igen, sokan vannak akik nem ehetnek tojást, és így helyettesítik, hogy Ök is tudjanak enni. sajnos nem értem az emberek miért álnak mindenhez ilyen pesszimistán.
2010. jan. 28. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Az eredeti recept szerint csak egy kevés bort kell az elején beleönteni és teljesen elpárologtatni - csak az aromaanyagok maradnak - utána kell a húslevessel (és nem húslével, mert az a húsból kifolyó véres lét jelenti) feltöltögetve puhára párolni.

Ha az alkoholtartalom miatt nem akarsz bele bort, akkor megnyugodhatsz, mert az teljesen elpárolog, ha esetleg alkoholista is eszik belöle, akinek az aroma is visszaesést okzhat, akkor egyszerüen hagyd ki, és csak a húslevest add bele.

2010. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!