Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Azok, akik szénhidrátszegény...

Azok, akik szénhidrátszegény diétán vannak, Ti szoktatok néha bűnözni? Gondolok most itt a közelgő húsvétra. :S

Figyelt kérdés
Én pár hete kezdtem életmódot váltani, beiktattam rendszeres mozgást (biciklizés, itthoni torna) és szénhidrátszegény diétát folytatok, főleg zöldség, tojás, hús, próbálok inkább zsírszegény (pl. mozzarella) sajtot enni, zsírszegény túrót, olajos magvak, párizsi és virsli ritkán, gyümölcs mértékkel. Néha kicsit túllépem a napi kalóriakeretemet, de ezt kb hetente egyszer. Kezdem jobban bírni a mozgást és kényelmesebbek a ruháim, bár még csak -1,5 kg-nál járok, de nem baj, a lényeg, hogy fokozatosan de biztosan alakul :) Azonban mindjárt itt a húsvét, és itthon már tervezik az ünnepi menüt, ráadásul a kedvenc sütim lesz.. :S Nagy baj szerintetek ha 1-2 napra felfüggesztem a diétát? :( Akik hasonló ditétát követtek, Ti szoktatok néha "bűnözni"? Előre is köszi az értelmes válaszokat! :)
2014. ápr. 13. 00:09
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Uhh, hát én is CH szegény étrenden élek (lassan 2 éve), de nem tudok bűnözni, szörnyen rosszul voltam anno, mikor mást ettem.

Paleo édességekkel csillapítom az édesség utáni vágyam, az nem üt ki.

Baj nem lesz, csak ne ess vissza! Nekem sikerült sajna párszor, de a lényeg, hogy nem híztam vissza, ami lement. (kb. 35 kg)

2014. ápr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ritkán szoktam bűnözni, de ha igen, akkor az csak 1 étkezésre vonatkozik és azt is beleszámolom a napi kcal keretembe.


Ezt javasolnám neked is. Ne engedd el magad 2 teljes napra, hanem legyen egy csalóétkezésed, mondjuk 1 szelet süti.

2014. ápr. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Csak a gyenge lelkűek "bűnöznek"!
2014. ápr. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a húsvét az sonka és tojás.

ebből meg alapból jöhet bármennyi,tökéletes kaják,szóval hol itt a bűnözés?

2014. ápr. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Én azt gondolom hogy az hül.eség hogy a gyenge lelkűek csalnak.Ez attól függ hogy neked mennyit ér,egy testépítőnek aki versenyzik annak nyilván többet jelent,ezért is veszi komolyabban.Szerintem a te kitartásoddal nem lesz baj,mert nem az van veled hogy nem bírod ki édesség nélkül,hanem arról hogy normálisan meg akarod tartani az ünnepet,meg hát gondolom nem minden nap van az asztalon a kedvenc süteményedből.Akkor lenne a nagy probléma ha hetente akarnál ünnepelni azért hogy édességet egyél.Ha tudod biztosra hogy te csak az ünnepekben akarsz finom,szemét kaját enni akkor nyugodtan.

De ha az van hogy mindig az édességen jár az eszed akkor semmi képp se,mert akkor csak rosszabb lesz.

2014. ápr. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat szerint is mondom, hogy 1-2 nap nem fog sokat határozni, ennyi idő alatt nem nagyon fogsz zsírban hízni (1kg zsír ugyebár 9000 kcal, ennyivel többet ha meg is eszel, akkor se lenne belőle 1kg zsír lerakódás). A mérleg ha többet mutat, az csak a többlet kaja, ami 1-2 nap alatt ki is ürül, ha visszaállsz a diétára, szóval emiatt nem szabad pánikolni. Utána még lehet, hogy jót is tesz a fogyásnak ez a kis összezavarás és következő hétvégére kevesebb leszel, mint húsvét előtt.
2014. ápr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre nehéz válaszolni, már hogy baj-e Neked, h felfüggeszted a diétát, nem ismerem a tested működését és a prioritásaidat... Én simán ehetek sok mézt és rizst, max. nem fogyok, de azt már úgysem szoktam, hogy kisebb a feleslegem :( Mivel a kedvenc sütid lesz, lelkileg is teher lenne szigorúnak maradnod, bár ez is egyénfüggő, no de ha Te gondolkodsz rajta, akkor nem vagy az a megkísérthetetlen, akinek jólesik betartani a diétáját mindenáron :D Amúgy a sütiből lehet picit is enni... Ha több is lesz a szénhidrátbevitel, nem mindegy, hogy mennyivel több.


Sose jöttem rá, mit neveznek szénhidrátszegény diétának, a gyk-sok eme témakörben mindig rengeteg szénhidrátot esznek, kenyeret, zabot, miegymást (ami mellett érthető, hogy nem akarnak sok zsírt enni, bár az az igazán szénhidrátszegény étkezésben eléggé alap, legalábbis ha nem extrém keveset eszik az ember. energia kell), úgyhogy talán az én jobbára elég magas, de az átlaghoz képest mérsékelt szénhidrátfogyasztásom is beleillik a képbe. Fogyni viszont 80g alatt fogytam, kalória- és zsírlimit nélkül (igyekeztem a lehető legkevesebbet enni, de az se volt kevés, s ha éhes voltam, ettem).

Na pl. 80g nem olyan vészesen kevés, abba süti is férhet, főleg, ha a többi étkezésedre odafigyelsz. Ahogy írták, a tipikus húsvéti étel a sonka és tojás, ehhez még kis zöldség, így elég könnyű kevés szénhidrátot bevinni.


Én megtenném, ami tőlem telik, szóval nem vetném bele magam a sütibe "mára felfüggesztem a diétát, ha a ch 3-400g fölé megy, legyen" (rosszul is lennék), egyszerűen csak szolidan megkóstolnám a sütit és a többi táplálékom kifejezetten szénhidrátszegény lenne. Hacsak nem jön valami nagyon finom szénhidrátdús zöldségétel :D De a sütit nem vinném túlzásba. 1-2 szolid, éppcsak szénhidrátosabb naptól akkor sem lehet hízni, ha az én testem és a mérlegem ellentétes dolgokat mutat ilyenkor. Gondolom, valami megváltozott miattuk (mit tudom én. glikogénraktárak állapota, vízmegkötés, bármi, a testsúly amúgyis vibrál), de ha nem eszel rengeteget, legfeljebb csak minimális zsír mehet fel. Úgyhogy még a mérlegre se állj napokig, ha zavar az ilyesmi.


Viszont sokan arról számolnak be, hogy egy kilengés, csalónap direkt jót tett a fogyásuknak. Ez többé-kevésbé szigorú kalórialimitnél van, a testet oldalba bökik, hogy nézd, nem kell tartalékolni, csak fogyni, valami efféle, plusz azért az erős kalóriadeficit lelki terhét is enyhíti egy kis lazulás...

2014. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!

1. válaszoló! Gratulálok a fogyásodhoz, nem semmi elszántság kell ahhoz hogy ilyen sokat leadjon valaki! :)

Én a zsírbevitelemre nem szoktam nagyon odafigyelni, bár nem érkezem zsírosan alapból, de olajos magvakat nagyon szeretem, édesség helyett szoktam azt enni. Nem akarok semmiképp visszaesni, én is túlvagyok egypár jojózáson, most elég erőt és elszántságot érzek magamban, hogy egészséges életmódhoz tartsam magam, és inkább lassan, de biztosan fogyjak (160/56 vagyok, még 5-6 kilót szeretnék leadni). Azonban sajnos sose tudtam megállni, hogy édességből csak minimálisat/kóstolót egyek, ráadásul a kedvenc sütim (mamaféle mézes-krémes :) ) már évek óta nem volt, úgyhogy szerintem azt csinálom, hogy húsvétkor egy napig nem számolom a szénhidrátot, kalóriát, persze azért rosszullétig sem akarok enni, és utána napokban majd jobban odafigyelek, a mérlegre megy egy hétig rá se nézek :D A sonka meg a tojás az tudom, hogy jó kaja alapból, az miatt nem is lesz lelkiismeretfurdalásom :) Még egyszer köszi a válaszokat!

2014. ápr. 13. 13:31
 9/9 anonim válasza:
Nekem azt mondta a dietetikus, hogy 1 héten 1x megehetek egy csokit vagy sütit, az nem árt.
2014. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!