Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen étrendet tudnátok...

Milyen étrendet tudnátok javasolni ami betartható hosszútávon? Szénhidrát-, édességfüggő vagyok, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Én már nem tudom, mi a normális étkezés terén... Segítséget szeretnék kérni, ha valaki volt esetleg hasonló cipőben? 30 éves nő vagyok, 170 cm és 69 kg. Szeretnék 58-60 kg lenni és főleg egészséges szeretnék lenni. Az utóbbi időben édességfüggő lettem, kényszerevő vagyok, magánéleti problémák miatt az evésbe menekültem. Egészséges ételeket (zöldség, gyümölcs, hús) szinte alig eszem, csokit egy nap 2-3 táblával, péksütiket, sütiket, kekszeket mértéktelenül zabálok, már nem tudom mi a normális étkezés. Azonban elhatároztam hogy változtatok ezen, amíg nem késő. Segítséget szeretnék kérni, akik sikeresen fogytatok, egészségesen éltek, hogy néz ki egy napotok az étkezést illetően, miket esztek és mennyit? Köszönöm aki tud segíteni!
2014. ápr. 18. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
csokit, pékárukat, mindenféle mesterséges cukorforrást a helyedben elfelejteném. Mindig olvasd el a termék összetevőit. A műzliszeletek között is ritka a cukormentes (én eddig csak 1 márkát találtam, ami cukormentes). Ezalatt értem a felvágottak elkerülését is, hisz mindbe raknak már cukrot. Én zöldségeken és színhúson élek, mellette kevés gyümölcs, ezzel néhány hónap alatt megszabadulsz a felesleges zsírtömegtől. A magas glikémiás indexű cuccokat nagyon kerüld (én a rákveszély miatt kerülöm, egyesek a hasnyálmirigyproblémák miatt, mások a fogyókúrázás miatt)
2014. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez kamu. Saját magad leírod. Csak olvasd el.
2014. ápr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ami akármeddig tartható és nem kell kimondottan diétát tartani, az a kalóriaszámolás. Olvass utána vagy keresd meg a kalóriabázis.hu-t
2014. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem kamu, tényleg ez a problémám, aminek hátterében lelki gondok állnak. Valahol tudom, hogy mik az egészséges ételek, amire a szervezetemnek szüksége lenne, de amikor rámjönnek a "rohamok", nem tudom kontrollálni, mintha nem is én lennék. Extrém mennyiségű szénhidrátot, édességet tömök magamba, most már szinte napi gyakorisággal. Nagyon szégyellem magam. Főleg mivel már felnőtt ember vagyok, nem is egy kiskamasz. Korábban sokszor hánytattam is magam, most már azt nem bírom csinálni, és ijesztő gyorsasággal jönnek fel így a kilók, de tehetetlennek érzem magam, kétségbe vagyok esve, már a munkámra se tudok koncentrálni.

Ezért szeretnék itt segítséget kérni, névtelenül, hogy ki miket szokott enni, mert már én nem tudom mi a normális :(

2014. ápr. 19. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Szénhidrátszegény diéta kategóriába írtál. Akkor még milyen kérdésed van?
2014. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért ide írtam, mert szeretnék a cukorfüggőségemről leszokni, és gondoltam, talán a drasztikus szénhidrátmegvonás segítene ezen, és hátha van valaki itt, aki hasonló problémával küzdött és a szénhidrátszegény diéta segített rajta. Az nálam nem működik, hogy "egyél amit megkívánsz csak keveset". Sajnos nem tudok mértéket tartani, vagy koplalok vagy kétpofára zabálok. Korábban amikor fogytam pár kilót, gyümölcsnapokat szoktam tartani, volt, hogy 2 hétig csak gyümölcsöt ettem. De most már nem bírok így koplalni, nem tudom, mit csináljak :(
2014. ápr. 20. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Pikolinát tartalmú króm, pl. USA Naturals márka. Nekem megfogta a rohamokat és bele tudtam fogni a diétába.
2014. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

... biztos hogy velem van a baj, így elnézést kérek ha bántó éle van az írásaimnak..


Szénhidrátszegény diéta topikba írtál, egyél szénhidrátszegény ételeket. A hús és a zsír ilyen, a gyümölcs az nem, mert tele van cukorral.


A zöldségek zöme és a hús, a zsír, a gombák, a tojás szénhidrátszegények.. akkor ne gyümölcsöt egyél, ami cukorral van tele.

2014. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 22. 21:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha rohamokban tör rád az édesség utáni vágy, akkor nagy a valószínűsége, hogy inzulinrezisztenciád van.


Csokiból, pékáruból is lehet jót enni, ha minőségi alapanyagokból készült. Az meg, hogy nem egy tábla csokit falsz be, hanem egy kockát tényleg csak azon múlik, hogy van-e akaraterőd.

2014. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!