Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mozgás szegény életmód mellett...

Mozgás szegény életmód mellett ezzel hosszútávon elérhetem a kívánt célt, min változtatnátok még a helyemben?

Figyelt kérdés

Már annyi mindent olvastam, igyekeztem összegyúrni a dolgokat és erre jutottam, illetve erre van lehetőségem..


Étrend:

Reggeli-két tojás(rántottaként vagy lágy tojásként, hagyma, sonka),magában kávé egy édesítővel.

Tízórai- paprika,uborka, esetleg egy kis sonka vagy halkonzerv

Ebéd- valamilyen hús zöldség körettel vagy spenót.. (karfiol, bab)


Uzsonna: egy pohár gyümölcslé, vagy valamilyen gyümölcs

Vacsora- Zöldség leves vagy ismét hús, zöldség körettel..


Azt kihagytam, hogy napközben sok vízet iszom.. Nekem ez egy tartható étrend és eddig jónak tűnik, de nem tudom tényleg az e hosszú távon is..


Mozgás:ez itt a nagyobb probléma, mert ülő munkát végzek, össze-vissza jut egy kis időm, energiám: Amire biztos van időm és eddig csináltam: 15 perc intenzív torna 1 kg-os súlyzókkal, 15 perc ugráló kötelezés.. Ettől már eléggé leizzadok.. Lehet kellene este egy picit futnom is még esténként? Ha nagyon összeszedem magam, lehet lenne rá energiám, de azt hallottam a futás nem tesz jót..Ebből sem tudom mi igaz..


Végül az adataim: 23/L; 165 cm 50 kg.. (nem fogyni szeretnék, hanem formásodni.. )


2013. júl. 2. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos a kérdésedből látszik, hogy ha valaki jó helyekről tud informálódni és gondolkodik, akkor nem olyan nagy ördöngősség jó döntéseket hozni.


Egyszerűen jót írtál, jó a terv.


Idővel lehet több energiád lesz edzeni is, és az edzést is meg lehet szeretni hogy még több edzéshez legyen kedved. Belejössz, bírni fogod..


Este futás helyett egyszerűen más tornát lehetne csinálni, mert tényleg nem jó a női szervezetnek. Ha formásodni szeretnél akkor egyedül a sprint lehet mint futás, de ne csináld minden nap. Lehet egyik nap sprintelni este, másik nap guggolni, 3. nap pihenni. 4. nap mondjuk nem combra hanem a csípő izmaira edzeni (lábemelések, 'balettos' edzés) 5. nap újra sprintelni/guggolni-kitöréseket csinálni.


Ahogy a táplálkozás is lehet igen változatos, sok jó gyakorlat van edzéshez is, a 15 perc súlyzós torna is jól hangzik.

2013. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az étrended teljesen jó,és most a sok idiótának is üzenném,aki még mindig zsemlét meg hasonlókat írogat az étrendjébe,hogy ha nem lennétek olyan lusták és türelmetlenek,már rég lefogytatok volna. íme a jó példa,hogy aki informálódik,aki akar tenni a dolgokért,annak menni is fog. A többi meg csak nyámnyog.


A mozgás nem rossz,én javasolnám este még az intervallum edzést(más néven HIIT),de úgy is csinálhatod,hogy egy nap súlyzó,egy nap intervall. Ezek általában 20-30 perces edzések,lassabb kocogás/gyors séta és sprint váltja egymst teljes erőbedobással,8-15 másodpercenként. Garantáltan kifáraszt,és hatásos is,ha szálkásítani akarsz,vagy enyhébben alakot formálni.:) Keress rá bővebben,ha érdekel!:) Ja,és igen,hetente 1-2 pihenőnapot azért tarts,az erősítőedzéseknél kell azért ilyen.:)


Menni fog szerintem az alakformálás is,de lehet,hogy picit fogyni fogsz mellé,szerintem ez ezzel jár. Nem megy az alakod rovására,az biztos.:)

2013. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Azt írják, hogy kezdőknek nem ajánlják a HIIT-t. Lehet megduplázom akkor az eddigit, tehát este még egyszer végig csinálom a fél órát.. Viszont akkor csak két naponta, hogy legyen pihenő.. Mivel alapból sajnos semmit nem mozgok úgy gondolom, ha minden nap végig csinálom a fél órát az még nem sok..
2013. júl. 2. 16:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Sosem értettem miért nem ajánlják a HIIT. Az is csak egy edzésmód, intenzív, ennyi. A kezdő előbb elfárad, az edzett ember később.. ugyan úgy elfárad.
2013. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!