Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy nap 100-120g fehérjét,...

Ha egy nap 100-120g fehérjét, max 40g szénhidrátot (de inkább kevesebbet), és nagyon max 40g zsírt fogyasztok, akkor ez hosszútávon is tartható, ha egyenletesen tudok vele fogyni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon a 40 g ch nagyon kevés lesz. Régen én is ketogént tartottam, de nincs értelme 10 kiló miatt ezen görcsölni. Én átálltam 100 körüli fehérjére, 100 körüli a ch-m is, a zsír 50-70 szokott lenni és folyamatosan fogyok. (havi 3-4 kg) Nekem ez könnyebben tartható étrend. Szerintem a ketogén csak bizonyos betegségek esetében lenne indokolt orvosi felügyelettel vagy extrém túlsúly esetén.
2013. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De a ketogénhez hozzá tartozik a magas zsír is.

Ha ilyen alacsonyan akarod tartani a szénhidrátot, akkor sokkal több zsírt kell fogyasztanod: "minimum 1,5 gramm zsírt kell fogyasztani minden gramm fehérjéhez és/vagy szénhidráthoz". Tehát ha te 120 gramm fehérjét fogyasztasz és 20 gramm ch-t, akkor ahhoz kell minimum 180 gramm zsír. Ez a ketózis lényege.

De hosszú távon nem tartható, ha 100 gramm körül lesz a szénhidrátod, akkor is fogsz fogyni hidd el.

2013. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem a ketózis lenne a cél. Kb három kilót szeretnék leadni, ami ugye kevés, de nehezen megy. Azt tapasztaltam, hogy ha a szénhidrátbevitelem növelem változatlan kalória mellett, akkor nem fogyok semmit. Pl volt kb egy hét, amikor minden nap tízóraira, uzsonnára ettem egy nagy almát. Mióta kicseréltem ezt 60-60g sonkára és egy paradicsomra fogyok. Pedig kalóriában kb ugyanannyi.
2013. máj. 7. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:

A 40 g ch jó.

A 100-120 g fehérje is jónak tűnik, ha ehhez neked elég 40g zsír akkor jó lehet. Viszont elképzelhető hogy jóval több zsírt kellene enni.

2013. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hogy viszel be ennyi fehérjét? milyen ételekkel?
2013. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Általában reggelire tojásból készítek rántottát, 1 tojás +2 fehérje. Napközben sonkát szoktam enni (kb 120g), és mandulát. Ebédre hal, hús, túró. Este fehérjeturmix. Minden étkezéshez sok zöldség,kivéve a turmix mellé. Kalóriabázis számolja az összetételt, és kb minden napra a fenti kérdésben szereplő jön ki.

Azt hiszem egy kicsit meg fogom akkor emelni a zsírt.De mivel emeljem? Olivaolaj, zsírosabb húsok, több mandula? Omega 3 kapszulát szoktam szedni, de abból is csak napi egyet lehet.

2013. máj. 7. 14:26
 7/8 anonim ***** válasza:

- az egész tojást megeszed

- ha futja rá lehet több omega3 kapszulát is, az átlagos napi javasolt 2-10 g

- a zöldségeket lehet zsíron párolni

- zsírosabb húsokat is lehet enni, igen (még szalonnát is).


De végig figyelj oda hogy mit érzel. Elvileg jól fog esni a több zsír, ha nem akkor nem kell erőltetni semmit.

2013. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
oké és egész életedben így fogsz élni? :D Csak mert amint leadod a 3 kilót szenvedéssel, és elkezdesz megint enni az vissza fog jönni.
2014. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!