Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Lehet túl elszoktam az ilyen...

Lehet túl elszoktam az ilyen ételektől?

Figyelt kérdés
Már egy éve teljesen egészségesen táplálkozom és szénhidrátszegény étkezem többnyire. Ez azt jelenti, hogy ritkán megengedek magamnak édességet, vagy ha a barátokkal vacsizunk akkor se figyelek oda annyira, hogy mit választok. Ez max heti egyszer fordul egyébként elő, de nem gátolt meg a fogyásban. Mostanában viszont nem volt ilyen és ma megettem 2 nutellás palacsintát porcukorral, és utána olyan gyomorgörcsöt éreztem, hogy azt hittem lefordulok a székről. Elképzelhető, hogy a szervezetem elszokott az ilyen ételektől? Vagy ez mitől lehetett?

2014. nov. 18. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen, igen. Én már a gyümölcsnél is érzem néha, hogy túl sok a szénhidrát a testemnek. De én többé-kevésbé ketogénezek (almaszezon van, ezért kevésbé, bár a zöldségimádatom is eléggé túl tud csapni a korlátokon).

De a sok keményítőt mindig megérzem.

Nagyon hamar kialakult, hogy nem bírom a sok szénhidrátot. Bár amikor szénhidrátdúsan ettem, akkor is lenyomott, csak valamivel kevésbé és nem volt összehasonlítási alapom.

2014. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is elszoktál az olyan ételektől. A gyomrod számára hirtelen sok volt az a kettő, ráadásul gondolom nem spórolták a porcukrot mikor rászórták. Előfordul az ilyesmi, mint amikor sokáig éhezik valaki és csak egyféle ételt eszik, akkor a másfajta, szokatlan étel hirtelen nagy mennyiségben leterheli a szervezetet. De előfordulhat akkor is, ha például környezetváltozás/utazás miatt másféleképpen elkészített ételeket eszik az aki másik kultúrában akar hirtelen enni valami szokatlan ételt. Szerencséd volt, hogy csak begörcsölt a hasad, akár hasmenésed is lehetett volna tőle. Nekem általában az utóbbi szokott lenni, néha félek olyan helyen enni ahol teljesen másképpen főznek, mint ahogy megszoktam, olyankor kb 30 percem van hogy találjak egy 2 betűs helyet, vagy hazaérjek.
2014. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: Bizony, ez így van, drasztikus étrendváltáskor diszkomfortérzetet tudnak okozni az újfajta ételek. Pl. aki sosem eszik rostot, de remekül elműködik állati ételen (ez azért kemény, mert mindenféle részét meg kell enni, de ez mindegy most), az durván éli meg a növények fogyasztását, amíg a bélflórája nem alkalmazkodik. Pedig a zöldségek evésével igazán nincs gond... De nem szokta meg.

A gyomorgörcs nekem igenis durva, a tompa hasfájás is elég, de ahhoz már nagyon rosszul kell ennem (rengeteg laktóz-glutén-tömény cukor, ami az étrendemben alapból egyáltalán nincs... néha rebellis az ember vagy nem akarja kihúzni a gyufát a nagyon jó fej anyósánál, aki aranyosan főz külön vega ételt, de a paleo s pláne a ketogén már sok neki... viszont isteni sütiket készít). A hasmenést pedig nem is ismerem, örülök is neki.

De teljesen okénak tartom, ha a test szól, ha nem esik jól neki valami. Fontos a visszajelzés.

2014. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez volt ma, pedig nem étkezem olyan régóta máshogy, mint eddig.
2014. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"olyankor kb 30 percem van hogy találjak egy 2 betűs helyet, vagy hazaérjek."

De jó neked, hogy van 30 perced? :)

Rám azt mondták, hogy egyszerűen irritábilis bélszindrómám van. Ki kellett tapasztalnom mitől fordulok fel. Pl. ha csípőset eszem és hozzá kólát iszom, akkor már a gyomrom jelzi, hogy gond van és nem hányni kezdek, hanem emésztetlenül tolja ki belőlem a kaját. Ugyanez van, ha mennyiségben eszem többet mint a megszokott: a gyomrom nem kezd el tágulni, hanem egyszerűen nem emészt, hanem engedi ki.

S amikor épp a belvárosban jársz autóval a dugóban, akkor ez nagyon kellemetlen tud lenni :D

2014. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!