Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen az étrendem? Nem lesz...

Milyen az étrendem? Nem lesz kevés a szénhidrát bevitel?

Figyelt kérdés
17/f 80kg vagyok. 1,5 hónapja kezdtem el diétázni ami elég jól is halad de már kéne egy kis változás. Az eddigi étrendem csak csirkemell, rizs, zabpehely, soványtúró, tápkieg, és egykét zöldség. A szénhidrátot 50g zabpehelyből(reggel) és 50g rizsből(délelőtt) vittem be. A kettő úgy kb 70-75g szénhidrát. De most szeretnék változtatni és arra gondoltam hogy reggelinek 100g zabpelyhet ennék és a rizst felcserélném sok zöldségekre(leginkább saláta,káposzta,paradicsom,brokkoli) Nem lesz ez így kevés szénhidrát bevitelnek? Napi fehérjebevitelem 180-190g, Napi kalóriabevitel 1500-1600. Heti 3 súlyzós edzés és 3 rövidebb kardio.
2015. ápr. 28. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
ha eszel zöldségeket és zabot akkor nem lehet kevés.
2015. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te érzed, jó lesz-e Neked így. Én nem is gondolhatok zabpehelyre, szénhidrátbomba. Ma bátor voltam és paradicsomlevest ettem, de úgysem való nekem az extrém kevés szénhidrát.

Napi 40-50g ch nekem ideális (de ezt a korszakot hosszú mérsékelt szénhidrátbevitel előzte meg, hipphopp nem ment), jobbára zöldségből és magokból jön, így is oda kell figyelni, egy csomó zöldség kvázi tiltólistás. Rengetegen élnek ezen a szintén és rengetegen jóval alatta. Életmódszerűen nyomják, tömegelnek, szálkásítanak, meg minden.

De nem mindenki érzi jól magát így s ezen a szinten azért fontos, hogy ne együnk túl sok fehérjét.


De zöldségből rengeteg szénhidrátot be lehet vinni (az én szemszögemből legalábbis), nekem olykor kifejezetten kihívás nem 100-150g-ot, hanem 30-40-et... Mindezt hüvelyesek nélkül. Miközben a szénhidrát nem eszenciális tápanyag, de természetesen sokszor jól jön.

Életmód, egyéni jellemzők és egyebek döntenek, mi a számunkra ideális szénhidrátbevitel. Meg is lehet szokni a keveset.

2015. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!