Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Három gyerek után 25 kg...

Három gyerek után 25 kg felesleg maradt rajtam. Napközben sajnos nem tudok rendszeresen enni, a reggeli általában elmarad. Délután eszek rendesen először, este viszont farkas éhes vagyok mindig. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mi a megoldás?próbáltam a vacsorát kihagyni, vagy kevesebbet enni, de éjszaka nem tudok aludni mig nem eszek, éhes vagyok.Mit csináljak?
2015. nov. 1. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz h nincs idöd enni nap közbe?
2015. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Óvónéni vagyok..ha dolgozom nem tudok enni, ha hazamegyek akkor gyorsba eszek valamit, és készítem a vacsit, foglalkozom a gyerekeimmel...este ha már alszanak, na akkor tudok enni.mikor már nyugalom van
2015. nov. 1. 20:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg reggel és este a gyerekekkel együtt enni!

Iktasd ki az étrendedből a gyors felszívódású szénhidrátokat, egyél sok sovány húst, zöldséget, és mozogj sokat!

2015. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyerekek is esznek valamikor akkor nem lehet?
2015. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Percek alatt is lehet enni... Felkelsz 5 perccel előbb és bedobsz 3 tükörtojást, de pár marék olajos magvat is bekaphatsz bármikor... Vagy amit Te eszel. A semminél elég sok minden jobb.


De akármi is van, nem értem, miért akarod kihagyni a vacsorát, ha máskor nem tudsz enni, csak akkor, ráadásul éhes vagy? Ha este tudsz rendesen enni, egyél akkor, én is ezt csináltam annak idején, mert munkahelyen azért más, otthon tudtam nyugodtan enni, frissen főzött ételt.

De máskor is enned kell, a farkaséhség erre mutat.

De miért is nem teszed? Teljesen biztos vagyok benne, hogy az óvónők is szoktak enni...

2015. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az életmód a lehető legrosszabb amit élhetsz. A szervezetnek reggeli KELL, az éjjeli alvás után ki van éheztetve, pótolni kell a tápanyagokat.


Koplalsz egész nap és úgy pörögsz, hát persze, hogy estére képes lennél bevágni az egész hűtőt.


Erre nincs megoldás, ha ezt a rossz szokást nem vagy hajlandó elhagyni, akkor hiába minden.


Meg kell tudnod oldani, hogy munka előtt egyél. Keljél fel 15 perccel előbb, megéri. Bedobsz egy kis zabpelyhet mondjuk görög joghurtba, összekevered, belapátolod, ez kb. nettó 10 perc, és ettél egy olyan reggelit, ami energiát ad egész délelőttre.


Ezután jöhet az ebéd, este pedig normális mennyiségű vacsora.

2015. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam a fogyásom alatt, hogy nem a mikor, hanem a mit számít igazán.


Tudom, hogy nem a legjobb de sohasem szoktam reggelizni, reggel egyszerűen nem kívánok semmit, álmos és nyűgös vagyok :) Mielőtt bárki elítél, próbáltam többször rászoktatni magam, de úgy sokkal lomhábbnak érzem magam délelőtt, kényelmetlen, így szoktam meg, már nem tudok mit csinálni.

Mivel én is egész nap elfoglalt vagyok, egy másik városban tanulok, tudom, hogy nem könnyű megoldani a rendszeres evést. Szerintem a legjobb ötlet, ha dobozba készítesz magadnak ételt este, amit elviszel magaddal. Olyat érdemes választani, amiből könnyedén tudsz enni 1-2 falatot, majd el tudod tenni és később újra elővenni, ha van pár perced (pl amig rajzolnak vagy alszanak a gyerekek).

Én ilyesmiket viszek: felkockázott idénygyümölcs, zöldség, abonettes szendvics, rántotta, joghurt/cottage cheese/szójapuding stb üvegben, amit vissza lehet zárni, párolt zöldség párolt csikemellel stb.

Este is figyelj arra hogy mit eszel, cukrot, lisztet ne fogyassz egyáltalán, sem feldolgozott vagy gyors élelmiszereket. A legjobb, ha sok sovány húst fogyasztasz, lehetőség szerint zöldségkörettel, barna vagy akár néha fehér rizs körettel, leveseket és főzeléket zöldséggel sűrítve, csak természetesen mindent :)

Én 21 kilót fogytam így alig több mint 8 hónap alatt

2015. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pedig tudom, hogy nekem jó, hogy jóformán sohasem reggelizek, nem tízóraizom, későn ebédelek. Van, akinek nem számít az időzítés, nekem nagyon. Tizenpár éven át reggeliztem, sosem szoktam meg, mindig rossz volt, éhes lettem tőle és enervált. Akinek kell a reggeli, az reggelizzen, de nem muszáj mindenkinek, ez elég alapos tévedés. Ahogy az sem igaz, hogy akadályozná a fogyást (ez emberfüggő) vagy lassítaná az anyagcserét, ha az ember nem eszik napi többször. Az összbevitel a döntő, s persze az egyéni dolgok, hogy kinek milyen gyakran, mennyit, mit kell enni.

Ettől célszerű nem túl messze menni. Ha nem jut rendes étkezésre idő s lehetőség, akkor is be lehet kapni egy marék diót s pár szelet zöldséget vagy valamit. Elég nehezen képzelek el helyzeteket, amikor nem tud enni az ember. Nekem motorostúra közepén is ment, bár akkor tényleg csak pár falat s nem akármi :) Volt, hogy 17 óra alatt kétszer álltunk meg egy percnél hosszabban.

De egy munkahelyen legalább néha lehet azért enni. Reggel pedig simán megoldható otthon (kivéve azoknak, akik mondjuk 5-kor indulnak munkába és képtelenek oly korán enni s főleg nem fognak még korábban kelni miatta), de ezt már többet írtuk.

2015. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudok olyat, hogy negyed 8 -kor kezdődött a munkaidő, ha akkor szendvicset ettem, akkor egész napra hát gyomrom feküdte, vagy hát már nem tudom, meddig; szóval én úgy csináltam, hogy olyan jó reggelt kekszet ettem meg valami egy szelet csokit vagy egy szelet ostyát, és akkor azzal egy darabig elvoltam, olyan 11-és dél közöttig, és akkor ettem a szendvicset.
2016. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!