Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szerintetek ez hatásos lehet...

Szerintetek ez hatásos lehet akár hosszútávon is? Nagyon szeretem az édességet, nem szeretnék teljesen lemondani róla, így megoldható, ahogy most csinálom és reggel-délelőtt leginkább azt eszem?!

Figyelt kérdés

Soha nem voltam egy vastag emberke, de az elmúlt időben híztam egy kicsit. Kb 5kilót szeretnék leadni, 65kg vagyok és 172cm. 4 éve sportolok, mindig változatosan csináltam, súlyzós és kardió edzések. Most a vasárnapon kívül mindennap mozgok, vagy lépcsőzök vagy futok vagy szobabiciklizek ezeket általában 45-60percen keresztül intervallumosan próbalom csinálni, és a héten két alkalommal egy órás aerobik(erősítő) órákon veszek részt. Kb ez a mindennapos 'étrendem', szoktam cserélgetni.

Reggeli: zabpehely vízzel főzve + fehérje por (néha reszelek bele egy almát, vagy étcsokit, vagy 1-2 darab győri édes zabkekszet)

Tízórai: változó. Pici gyümölcs natúr joghurttal vagy zöldség csirkemellel.

Ebéd: zöldség és csirkemell.

Uzsonna: változó. Pici gyümölcs(zöldség) natúr joghurttal vagy 1-2 cukormentes müzliszelet.

Általaban ilyenkor jön a 45-60perces edzésem.

Vacsora: kb 100g túró egy kis fehérje porral es fahéjjal.



2015. dec. 18. 10:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy egy nap megiszok 5-6liter szénsavmentes ásványvízet és 2,5-3óránként eszem. 8kor, majd 11kor, 2kor, 5kor és edzés után 7-8 fele. Néha hozzácsapok valamelyik étkezésemhez földimogyorót vagy diót a zsír miatt.
2015. dec. 18. 10:59
 2/4 anonim ***** válasza:
Fehérje kevés, esszenciális zsír 0, szénhidrát rengeteg.
2015. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Az attól függ. Nekem sok benne a fehérje, viszont értéktelen a szénhidrát (gabona és cukor). Nekem a sokkal több zöldség hússal jön be, tejet, tejterméket egyáltalán nem eszem. De ezt elsősorban neked kell kitapasztalnod, ha te jól működsz így, egyenletesen fogysz és kellő energiád van, akkor rendben van.
2015. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk a fehérjebevitelét mennyiségek nélkül, de hacsak nem eszik nagyon pici mennyiségeket, rendesen akad azért az étrendben.

A bolti kekszet és müzliszeletet speciel hanyagolnám, de persze nincs semmi, ha valaki nem annyira szigorú.

Ha neked így jó, s a makrók, tápanyagok rendben vannak (az sem mindegy, milyen s mennyi zöldséget s olajos magvat eszel, de ennyi adatból ugye nem tudhatjuk, mi van), akkor nagy bajom nincs vele. Bár a zsírra tényleg vigyázz, mert az alapétrendedben kvázi nincs. Hacsak nem zsírral készül a csirkemell vagy a zöldség, csak arról nincs infó.

Azt sem tudhatom, konkrétan neked mennyire jó, hogy edzés után nincs valamirevaló szénhidrát, de fontosabb szokott lenni előtte, így abba sem kötök bele.


Nem hiszem, hogy valami hasznos lett a hozzászólásom így... De tényleg nem lehet így megmondani, hogy ez a valamelyest ismeretlen összetételű étrend megfelelő-e számodra.

2015. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!