Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A fehérjeport miért kell...

A fehérjeport miért kell beleszámolni a napi kalóriafogyasztásba?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogy a fehérje alapbol nem tud zsírként raktározódni. Akkor miért kell beleszámolnom a napi kalórabevitelembe? Ezt most úgy értem, hogy ma már megettem annyit amennyi a szükségletem,(fehérjeporral együtt) de most nagyon éhes vagyok és meginnék egy fehérjetuixot viszont azzal már jóval túlhaladnám a napi kalóriaszükségletemet. Segítsetek:(

2016. nov. 6. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Mivel kalóriatartalma van és kalóriát számolsz... Miért ne tudna zsírként raktározódni? Bármi tud. Ha glükózzá tud alakulni (márpedig kifejezetten tud és szokott is, ha kell), akkor zsírként is raktározódhat :)


Ha egy turmix jóval túlhaladása a keretednek és éhezel, akkor talán gondold át a kalóriakeretedet vagy az étrendedet.

2016. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Fehérjéből ugyan úgy tud energiát nyerni a szervezet, mint a zsírból vagy a ch-ból.(1g fehérje kb 4 kalória). Ezért a fehérjét is bele kell számolni a napi kalóriába.
2016. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szénhidrát hiány esetén a fehérje az első amit tud bontani a szervezet... és raktározni is tudja... ezért nem jó, ha testépítők félinfójai alapján tájékozódik mindenki...
2016. nov. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

istenem, tehát a testépítős oldalon érthetően le van írva ...

A fehérjének van kalóriája, mert megemészted és átalakul.

Ez már nem fehérje, ami a vérben van. A fehérjéből nem lesz emberi zsír soha ...

Ha édeset kívánsz, akkor ch kell, ha nem akkor fehérje. Ennyi.

2016. nov. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miért pontoztátok le az utolsót? Én is úgy tudom, hogy s fehérje nem tud zsírként raktározódni
2016. nov. 7. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt rosszul tudod...

A túlzott mennyiségben fogyasztott fehérje felesleges aminosav lesz a szervezetben, amit a szervezet nem tud tárolni, így az aminosav más összetevőkké alakul, megszabadul a nitrogéntől, acetil koenzim-a-vá alakul (közvetlenül, vagy közvetetten a citromsav ciklusban). Ha az energia szükséglet úgy igényli, akkor az acetil koenzim-a nem bomlik tovább, helyette zsírsavvá alakul és testzsírként tárolódik. Végül tehát a felesleges fehérje nem izmot, hanem zsírt épít.

2016. nov. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

akkor a ketogén diétára, ami csak fehérje fogyasztást jelent, miért írja a wiki, hogy kómához és halálhoz vezethet?

Ahogy a ch ból sem lesz soha izom, úgy a fehérjéből se.

Egy sima link is megtette volna az okoskodás helyett ...

2016. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: A ketogén diétában pont, hogy nem szabad sok fehérjét enni... Hisz a felesleg glükózzá alakul és betesz a ketózisnak.

Amúgy ez elég egészséges étrend, ha jól csinálja az ember s ha passzol hozzá (nem mindenkinek való, ez tény), nem véletlenül népszerű manapság (jó, annyi milliárdból jó, hogy sokan csinálják, de tényleg rengetegszer belefutok), bár egyesek csak a fogyásuk idején élnek így.


A szinte kizárólagos fehérjefogyasztás koplalás vagy beteg mennyiségű fehérjebevitel, rabbit starvation szindrómát okoz, ami kellemetlen, bár könnyen orvosolható egy kis zsírral. A zsír esszenciális tápanyag, muszáj bevinni. Extrém kis kalóriabevitelt kivéve egy megfelelően ketózó nem eszik kevés zsírt, aktív ketózó pedig elég nagy magasságokba is eljuthat vele.


Plusz a fehérje általában drága, bár ez nem feltétlenül szempont, sokaknak azért az. Kicsit túlmehetünk vele nem ketogén diétában, az oké s hasznos is lehet, a fehérje jól laktat. De egy szint után egyre inkább megterheli a testet. S a fölösleges fehérje energiát ad, s ahogy már nálam hozzáértőbbek is írták (mert én a kémiához nem értek), simán eltárolódik zsírként.

2016. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!