Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálásnál érdemes...

Kalóriaszámlálásnál érdemes beleszámolni a menstruációs ciklus szakaszait?

Figyelt kérdés

Tehát pl, amikor vérzek, vagy legalábbis, rákészülök, akkor több kalóriát égetek el, és ennek függvényében ezeken a napokon lehetek egy kicsit megengedőbb magammal szemben, vagy a vágy az édességek és tetemesebb mennyiségű ételek iránt pusztán pszichológiai, és inkább álljak ellent neki?


Alapvetően napi 1000-1100 kalóriát viszek be (ezzel fogyok heti fél kilót, a súlyom fenntartásához szükséges kalóriamennyiség 1200-1300 kcal), szóval nem mindegy, hogy belefér-e még egy-két apróság. Nem sportolok, így még ezzel sem vigasztalhatom magam.


Köszönöm!


2016. jún. 27. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


De ez szerintem elhanyagolható kalória égetés.

2016. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tuti elhanyagolható, viszont nagyon keveset eszel. De ha 1000-1100-zal fél kilót fogysz, akkor 1350-1450 a súlytartó (de lehet több is, ez már egyéni dolog, hogy a test mit csinál többlet kalória esetén), s ha nem vagy 40 kilós, akkor extrém lassú az anyagcseréd, nem ártana rendbetenni, ha lehet. De az ilyeneknek kvázi kötelező a mozgás, különben koplalniuk kell egy tempós fogyáshoz. A te pici kalóriaigényeddel ez lehet, hogy még nem koplalás, de nagyon észnél kell lenned a tápanyagbevitellel kapcsolatban, kevés ételbe nehezebb bepakolni mindent, amit kell.
2016. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Abszolút nulla mozgással folyamatosan fogysz? De jó :D Írd már le, hány kilóról indultál, meg hogy miket szoktál enni, légyszi :D
2016. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nyilván a mindennapi aktivitás- a házból kilépni, eljutni a tömegközlekedésre, onnan eljutni a munkahelyemre, azon belül is mászkálni sokszor- az megvan, szóval az abszolút 0 mozgás nem helytálló teljes egészében :D

Egyébként, nem értem, miért a csodálkozás, kevesebb kalóriát viszek be, mint amennyit elhasználok, ez sporttól függetlenül fogyást eredményez. Az max gyorsítaná a folyamatot. Bár nem ANNYIVAL, azért egy sajtburgert lefutni elég sokáig tart- főleg, ha nem is vagyok túl jó kondiban, és inkább kocogok futás helyett.


62 kilóról indultam, most vagyok 58. Egy hónapja kezdtem el, átlagoltam a heti fél kilót. De az első egy héten több ment le egyszerre, mert ugye, a víz meg az ilyesmi.

Leginkább grillezett csirkét, pulykát, halat eszek, valamilyen párolt zöldséggel vagy salátával, néha ebédre egy-egy pizzaszelet lecsúszik. Reggelire gyümölcsös-joghurtos zabpehely (vagy semmi), gyümölcsök délelőtt mindenképp, és gyakran délután is, desszertnek. Esetenként egy szelet kenyér, sonkával, sajttal, mellette csomó paradicsom-paprika, ilyesmi. Alapvetően ugyanazt eszem, mint eddig, mert eddig is egészségesen táplálkoztam, csak most csökkentettem az adagokat és kiszortíroztam a valós desszerteket, mert alapvetően ezek a tényezők miatt híztam 10 kilót az elmúlt két évben.

2016. jún. 27. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!