Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szenhidrat megvonas dietaval...

Szenhidrat megvonas dietaval mennyi ido utan indul be a fogyas?

Figyelt kérdés
Egyedul a rizs maradt az etrendemben. Egy honap utan 0 kg az eredmeny. A pajzsmirigyem alulmukodik.
2016. nov. 11. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak emiatt nem indul be a fogyás... Amikor egy hónapja ketogén diétán voltam s éppcsak elvertem az éhem, én se fogytam semennyit. De ezen nem csodálkoztam, mitől fogytam volna, ha nem volt deficit? :D

Sokan nem fogynak 20g ch alatt sem, nagy feleslegből sem. Ahhoz kalóriadeficit kell, étrendtől függetlenül.


A pajzsmirigy probléma lehet, azt rendbe kellene hozni. De ehhez a témához igazán nem értek.

2016. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nagyrészt rizzsel tömegelek...
2016. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert továbbra sem az a döntő, mit vonsz meg, hanem hogy mit és mennyit viszel be...


Klassz, tudjuk, hogy rizst eszel, és még mit?

És mennyit mozogsz hozzá?

2016. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mikor egészségügyi okokból szinte totálisan kizártam a szénhidrátot az étrendemből, két hét múlva mondták az ismerőseim, hogy elég lesz már a fogyásból. 3 hét alatt 6 kilót fogytam. Gyakorlatilag tojáson, zöldségeken, csirkehúson meg natúr joghurton éltem.
2016. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Semennyi idő után. Azaz, ha nagyon kevés szénhidrátot eszel, idő után elkezdenek majd az izmaid fájni, mert a tested azokat bontja le elsőnek a cukrok hiányában, és csak utána a zsiradékokat.

A pajzsmirigy alulműködés erre még rátesz, szóval elsőnek azt kell rendbe hozni.

Háziorvos->vérvétel->endokrinológiai vizsgálat és majd utána kapsz majd tiroxin tartalmú gyógyszert.

Pajzsmirigy alul működésének tünetei:

Fáradékonyság, levertség, depresszió, elhízás, fázásra való nagyobb hajlam, indokolatlan éhségérzet...stb.

Gyakorlatilag le van lassulva az anyagcseréd.

A normális anyagcserénél a bevitt táplálék csak egy bizonyos részét emészted meg, és a többi részét kiüríted. A lassú anyagcsere eseténél viszont több időt van bent a táplálék, és így sokkal több szívódik fel belőle, mint ami kéne. A felesleg ilyenkor a citrát cikluson keresztül zsírokká alakul, ami a test különféle részeiben felgyülemlik.

Így teljesen felesleges akármilyen diétát is csinálni. A diéták esetében a tápanyagbevitelek módja, formája és tartalma is úgy van kiszámolva, hogy a test egészséges.

Gyakorlatilag így, ha fogyni szeretnél, vagy nagyon sok mozgásra lenne szükséged és mellette alacsony bevitelre (viszont vitamin és ásványi anyagokban dús), vagy teljes éhezésre, ami csak tönkretenné az egész szervezeted.

Tény, hogy a vizsgálat nem 1 nap alatt történik meg és sok időt kell rá szánni, főleg a gyógyszerek beállítására, de utána már el lehet kezdeni diétázni.


A rizs pedig nagyjából 95%-ban szénhidrát, ugyan az, mintha burgonyát ennél, vagy bizonyos gabonafajtákat. (Keményítőből áll, ami egy erős poliszacharid, ami egy cukor, amit a szervezet szépen felbont kisebb cukrokra.)

2016. nov. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!