Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan lehet elhagyni a kenyeret?

Hogyan lehet elhagyni a kenyeret?

Figyelt kérdés

Egyre többen mesélik, hogy elhagyták a kenyeret és szépen fogytak. Nemrég közeli ismerős is mesélte.

Sok olyan dologhoz eszem most kenyeret, amihez tényleg nem lenne muszáj. De vannak, amit nem tudok kenyér (vagy péksüti) nélkül elképzelni. Pl: tojásrántotta, pörkölt, bundáskenyér, túrára csomagolt szendvics, stb.


Aki teljesen elhagyta a kenyeret, az hogyan eszik meg olyan dolgokat, amihez régen mindig mondták, hogy együnk kenyeret, mert elrontjuk a gyomrunk?

Tésztát sem esztek?

Mit esztek, ha hideget esztek? Mi lépett a kenyér helyébe?


És mi a helyzet a péksütikkel?



2017. júl. 10. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

hát simán le kell mondani róla. semmihez nem eszek kenyeret, se péksütit, se tésztát.

eszek pörköltet tejföllel, rántottát magába, bundikenyér nyilván kilőve.

szendvics helyett is egyél tojást pl., zöldség, gyümölcs, zab. ilyesmi

én attól hogy elhagytam, kb 1 éve, így sem fogyok, 85kg vagyok

sok sikert. nem olyan nehéz, én is imádtam ezeket a dolgokat.

2017. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiséget kell emelni, mondjuk több tojásrántotta kenyér helyett meg paradicsommal paprikával retekkel vagy kovi ubi stb. Pörkölthöz tészta vagy nokedli. Túrára tálkában ugyanez (tehát főtt étel szendvics helyett). Ha komolyan elkezded, akkor heti egyszer belefér a szendvics meg a péksüti, főleg ha szereted teljes kiőrlésűben is.
2017. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szenya meg bundáskenyér nyilván kimarad, a másik kettőhöz meg simán nem eszel kenyeret, en pl a pörkölthöz nem is akarom elkepzelni a rantottahoz meg siman nem szeretem


" amihez régen mindig mondták, hogy együnk kenyeret, mert elrontjuk a gyomrunk"marhasag volt akkoris...


egyszeruen nem kell venni és nincs mit megenni, olyanez mint a cigi.

Nem nayafogni kell, hanem nem megvenni, a legegyszerubb dolog valamit nem csinalni....

2017. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Például reggeli. Vágsz egy szelet kenyeret, hozzá párizsit, sajtot, paprikát, paradicsomot, hagymát, uborkát, miegymást. És akkor elkezded enni... a párizsit, sajtot, paprikát, paradicsomot, hagymát, uborkát... a kenyeret meg otthagyod.
2017. júl. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen csak elhagytam, ennyi. Tésztát sem eszem, az kb. ugyanaz, mint a kenyér.

A kenyér helyébe nem lépett semmi.

Aki nem eszik kenyeret, az általában péksütit sem eszik, mégis mi értelme lenne? :D


A párom nem hardcore, ő rizsre váltott.

S magkenyérrel is lehet próbálkozni. Én próbálkoztam is, kalóriának jó volt, de kenyérre egyáltalán nem hasonlít s nekem a szerepkört sem kell hozni, prímán megvagyok kenyér nélkül.

Kivéve, ha fokhagymás-vajas pirítósfélét akarok enni, ahhoz olajos magvakból készítek mikróban ropogós cuccot. Nem pirítós, de jó hozzá a fokhagyma és a vaj, innentől nem érdekel.


Szendvicset sosem szerettem vinni sehova, szezámsütit pakolok, ha kell valami.


Nekem soha a világon senki nem moindta, hogy kenyeret kéne ennem bármihez is... Ebben sem látok logikát. Az ember nem rontja el a gyomrát a rántottával kenyér nélkül... Miért rontaná?

2017. júl. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Már attól is fogyhatsz, ha a fehérkenyérről átállsz teljes kiőrlésűre. Abból eleve kevesebbel is ugyanúgy jóllaksz.
2017. júl. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Úgy lehet elhagyni,hogy elhatározod magad.

Az,hogy mindenhez kenyeret eszel csak és kizárólag megszokás (én is ilyen voltam....kakaóba mártogatott fehérkenyér volt a kedvenc vacsorám) ma már viszont ahhoz vagyok hozzászokva,hogy főételek mellé soha nem eszek kenyeret, eszembe sem jut.


Mondjuk azt hozzáteszem,hogy nem kell lemondani a kenyérről sem,csak a finomított lisztből készült pékárukat lenne célszerű kerülni nagyívben.

Én is eszek kenyeret de az teljes kiörlésű és tudom mi az a mennyiség ami elegendő.

Pl. néha reggelire eszem,vagy uzsonnára zöldségekkel, avokado krémmel,tonhal krémmel,túrókrémmel vagy sonkával.

Ha nem pékárút eszek akkor az reggel szinte mindig zab valamilyen formában (pl zabkása)

Vacsorára gyakran eszem rántottát kenyér nélkül persze,vagy túrót édesen vagy sósan elkészítve.

2017. júl. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tészta, nokedli, stb ugyanolyan, mint a kenyér, mert lisztből van.

Sok minden van, amihez tényleg csak szokás kérdése, hogy eszem-e kenyeret. De tényleg van, amit nehéz elképzelni nélküle. Persze ezeket a dolgokat nem eszem minden nap.

Kirándulni sem megyek minden nap és ugye akkor úgyis többet mozgok.

Legnehezebb dolgom a palacsintával lesz, azt sütni és enni is szeretem, de azt is ki kéne próbálni nem fehér liszttel.


Nehéz lesz dolgokon változtatni, pedig még messze nem vagyok 100 éves.

2017. júl. 11. 08:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Palacsinta tökéletes zablisztel és mehet attól függően milyen vékony a tészta 4-5 db egy étkezésre.

Nekem sokszor ez a tízóraim.


Mindenre van alternatív megoldás ami még finom is :)

2017. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én párolt vagy nyers zöldségeket, salátát, főzelékeket eszem köretként. Néha zöldséges rizst vagy krumplit.

A pörkölthöz pl. legjobbak a főzelékek. Rántottához nyers zöldségek, vagy zöldséges rántotta magában. Bundáskenyér helyett bundás zöldségek :) vagy rántott hús (akár gabonaliszt nélkül is lehet készíteni ilyeneket, de zab- vagy kölesliszttel is kiváló).

Ha magammal kell vinnem ételt, általában főtt tojást, összedarabolt zöldségeket, olajos magokat, gyümölcsöt csomagolok. Vacsorára is sokszor tojásos ételt eszem, délelőtt leginkább gyümölcsöt.

Nekem a kenyér rontja el a gyomrom... Tésztát, nokedlit sem eszem, nyilván péksütit sem. Egyedül a káposztás tészta hiányzik, a gabonamentes tészták olyan furák... És nem tudok kenyér nélkül szalonnát meg kolbászt enni, ezért ezeket nem eszem.

2017. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!